Deltagarlista Gren 1-27 
 
  Tävling  Öppna Roslagsmästerskapen 2017    Utskriftsdatum  03 februari 2017   
  Tävlingsort  Norrtälje    Utskriftstid  22:12   
  Arrangör  Norrtälje simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  05 februari 2017         
 
 
Gren 1, 30x50m Frisim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
271  Norrtälje Mix  NORRTÄLJE    25 m     
329  Åkersberga Mix A-D  ÅKERSBERGA    25 m     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar A 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
288  Gullberg Oscar  1999  ÅKERSBERGA  AF8799  25 m  1:01.14   
248  Magnusson Martin  1995  NORRTÄLJE  AG6795  25 m  1:01.38   
246  Karlsson Adam  2000  NORRTÄLJE  AK5900  25 m  1:02.80   
326  Wågström Victor  1994  ÅKERSBERGA  AY0394  25 m  1:02.99   
328  Östervall Thomas  2000  ÅKERSBERGA  AD3100  25 m  1:04.28   
298  Jansson William  2000  ÅKERSBERGA  AX1100  25 m  1:06.10   
227  Andersson Gustav  2001  NORRTÄLJE  AK2301  25 m  1:08.08   
320  Tikkanen Emil  2002  ÅKERSBERGA  AD2502  25 m  1:10.19   
238  Folkesson Elias  1999  NORRTÄLJE  AO6599  25 m  1:10.70   
10  319  Söderqvist Adam  2000  ÅKERSBERGA  AF9100  25 m  1:20.16   
11  299  Jederström Isak  2002  ÅKERSBERGA  AD0502  25 m  1:22.95   
12  290  Hosokawa Sebastian  2002  ÅKERSBERGA  AT0302  25 m  1:28.65   
13  198  Ekström Samuel  2002  GUSTAVSBER  AO2702  25 m  1:30.30   
14  338  Bäck Erik  2002  SIGTUNA SK  AK2102  25 m  1:31.28   
15  232  Broström Oscar  2002  NORRTÄLJE  AX8502  25 m  1:34.72   
16  324  Wikner Hampus  2002  ÅKERSBERGA  AD3502  25 m     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Damer A 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
276  Bergström Jennifer  2002  ÅKERSBERGA  AA9402  25 m  1:07.86   
327  Östervall Maria  1998  ÅKERSBERGA  AD4498  25 m  1:09.78   
331  Widen Emma  1999  ÖSTERBY SS  AL1499  25 m  1:13.23   
259  Rudert Emelie  1999  NORRTÄLJE  AU9299  25 m  1:17.34   
306  Liljeblad Lovisa  2002  ÅKERSBERGA  AF5402  25 m  1:18.42   
253  Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  1:22.32   
292  Häggblad Ylwali  2000  ÅKERSBERGA  AB2600  25 m  1:23.12   
249  Malmsten Amanda  2000  NORRTÄLJE  AT8600  25 m  1:24.34   
325  Wrenkler Matilda  2001  ÅKERSBERGA  BB1601  25 m  1:28.08   
10  310  Nyberg Moa  2001  ÅKERSBERGA  AR4401  25 m  1:34.78   
11  289  Hedelin Towalie  2002  ÅKERSBERGA  BN8202  25 m  1:37.82   
12  207  Karlsson Emelie  2002  GUSTAVSBER  BE0402  25 m  1:43.49   
13  209  Mörfelt Stella  2000  GUSTAVSBER  BS9200  25 m  1:45.73   
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar BC 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
245  Karell Victor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m  34.54   
263  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  35.37   
301  Kjellberg David  2003  ÅKERSBERGA  AA4103  25 m  37.36   
210  Nilsson Arvid  2003  GUSTAVSBER  AG2703  25 m  37.94   
201  Eriksson Max  2003  GUSTAVSBER  AG0703  25 m  40.35   
275  Barkarö Johannes  2004  ÅKERSBERGA  AI7904  25 m  40.43   
223  Wiker Ted  2004  GUSTAVSBER  AE1304  25 m  41.32   
196  Brattgård Morten  2004  GUSTAVSBER  AE8104  25 m  42.63   
297  Jansson Johannes  2004  ÅKERSBERGA  AJ8504  25 m  42.75   
10  302  Kling Elias  2003  ÅKERSBERGA  AP7503  25 m  44.84   
11  323  Widstrand Isak  2004  ÅKERSBERGA  AA1113  25 m  45.36   
12  215  Samuelsson Calle  2003  GUSTAVSBER  AJ4503  25 m  47.03   
13  315  Sandström Jesper  2003  ÅKERSBERGA  AM1103  25 m  47.09   
14  278  Bosson Melvin  2006  ÅKERSBERGA  AD7906  25 m  47.27   
15  197  Ekström Adrian  2004  GUSTAVSBER  AV6104  25 m  47.83   
16  359  Metsola Joa  2005  ÅSF  05A948  25 m  51.09   
17  206  Halvardsson Emil  2004  GUSTAVSBER  AS1704  25 m  54.41   
18  203  Etsare Fredrik  2003  GUSTAVSBER  AW6703  25 m     
19  221  Turén Rikard  2003  GUSTAVSBER  AX4303  25 m     
20  237  Fahlström Linus  2005  NORRTÄLJE  AJ3705  25 m     
21  280  De Oliveira Dennis  2003  ÅKERSBERGA  AY9503  25 m     
22  287  Glassel Kalle  2003  ÅKERSBERGA  AS5303  25 m     
23  293  Ifvarsson Max  2004  ÅKERSBERGA  AP7704  25 m     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer BC 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
317  Stendrake Wilma  2003  ÅKERSBERGA  BB2403  25 m  33.57   
269  Åkerblom Thindra  2003  NORRTÄLJE  AK3603  25 m  35.44   
285  Galway Isabella  2003  ÅKERSBERGA  AA3203  25 m  35.84   
250  Mattsson Tuva  2004  NORRTÄLJE  AP1804  25 m  37.41   
267  Zetterström Moa  2005  NORRTÄLJE  AA9805  25 m  39.38   
348  Blomqvist Hanna  2005  ÅSF  05A691  25 m  39.65   
260  Schöneberg Leah  2004  NORRTÄLJE  AR0804  25 m  40.54   
286  Galway Nathalie  2005  ÅKERSBERGA  AA2205  25 m  41.06   
199  Eriksson Lisa  2003  GUSTAVSBER  AO9403  25 m  41.42   
10  318  Strömstedt Saga  2004  ÅKERSBERGA  AU5804  25 m  42.04   
11  193  Widén Elina  2003  GIMO SS  BG0203  25 m  42.91   
12  352  Flöjt Céline  2005  ÅSF  05A453  25 m  43.06   
13  254  Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m  43.42   
14  236  Dolama Selma  2003  NORRTÄLJE  BO2603  25 m  43.45   
15  308  Lundberg Nora  2003  ÅKERSBERGA  AT8203  25 m  43.93   
16  219  Tjernqvist Lova  2003  GUSTAVSBER  AP4403  25 m  45.55   
17  313  Rönnbro Nora  2004  ÅKERSBERGA  AU8404  25 m  45.55   
18  354  Karlsson Isabella  2005  ÅSF  05A398  25 m  46.56   
19  336  Bolander Lovisa  2004  SIGTUNA SK  AY0604  25 m  47.62   
20  208  Lanner Hanna  2006  GUSTAVSBER  AU0806  25 m  47.96   
21  300  Kanhamn Alexandra  2005  ÅKERSBERGA  AN5405  25 m  48.11   
22  200  Eriksson Malva  2006  GUSTAVSBER  AA8406  25 m  49.03   
23  334  Berlin Amanda  2004  SIGTUNA SK  BN1804  25 m  49.16   
24  316  Stendrake Embla  2005  ÅKERSBERGA  AI0205  25 m  49.53   
25  220  Trennevik Linnea  2004  GUSTAVSBER  BS4404  25 m  50.20   
26  322  Westberg Magda  2005  ÅKERSBERGA  AT5805  25 m  50.51   
27  182  Anttila Julia  2006  DANDERYD  BA9606  25 m  50.73   
28  284  Frejd Denise  2003  ÅKERSBERGA  BI8603  25 m  50.92   
29  303  Kling Signe  2005  ÅKERSBERGA  AT8605  25 m  50.94   
30  311  Olsson Ella  2004  ÅKERSBERGA  AH9204  25 m  51.06   
31  213  Olofsson Tilda  2004  GUSTAVSBER  AI9604  25 m  52.48   
32  296  Jansson Cajsa  2004  ÅKERSBERGA  BH4204  25 m  53.84   
33  277  Bonorden Filippa  2005  ÅKERSBERGA  AH5805  25 m  54.46   
34  204  Gylling Josefine  2004  GUSTAVSBER  AI3604  25 m  55.11   
35  307  Lindholm Signe  2006  ÅKERSBERGA  AC4206  25 m  56.62   
36  274  Andersson Hultgren Vera  2005  ÅKERSBERGA  AM3805  25 m  57.96   
37  350  Eriksson Nora  2006  ÅSF  06A383  25 m  59.05   
38  211  Nordman Ethel  2004  GUSTAVSBER  AX1804  25 m  1:02.12   
39  187  Fang Ziyi  2006  DANDERYD  AX1806  25 m     
40  294  Isaksson Julia  2005  ÅKERSBERGA  AT5605  25 m     
41  295  Isaksson Klara  2003  ÅKERSBERGA  BI6803  25 m     
42  305  Korent Tyra  2006  ÅKERSBERGA  AC2206  25 m     
43  312  Rundgren Matilda  2003  ÅKERSBERGA  BR0803  25 m     
44  321  Tormo Lind Marina  2003  ÅKERSBERGA  CB2603  25 m     
45  333  Wästberg Naimi  2004  ÖSTERBY SS  BK4804  25 m     
46  335  Bohman Josefin  2004  SIGTUNA SK  BL0404  25 m     
47  337  Brotzen Melina  2003  SIGTUNA SK  AL9403  25 m     
 
Gren 6, 25m Fjärilsim Herrar D 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
304  Kling Vide  2007  ÅKERSBERGA  AA8907  25 m  29.49   
344  Nyman Nils  2007  SIGTUNA SK  AA1707  25 m     
 
Gren 7, 25m Fjärilsim Damer D 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
347  Ahinko Amanda  2007  ÅSF  07A230  25 m  20.12   
188  Hambraeus Tova  2007  DANDERYD  AR2807  25 m  23.87   
355  Larsson Nova  2007  ÅSF  07A446  25 m  23.88   
361  Watkins Ffion  2008  ÅSF  08A201  25 m  24.15   
353  Fricker Amelia  2007  ÅSF  07A456  25 m  31.59   
358  Metsola Fia  2007  ÅSF  07A399  25 m  32.50   
229  Andersson Tuva  2007  NORRTÄLJE  AU6807  25 m     
231  Blomberg Viola  2007  NORRTÄLJE  AJ8807  25 m     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar AB 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
248  Magnusson Martin  1995  NORRTÄLJE  AG6795  25 m  1:05.97   
238  Folkesson Elias  1999  NORRTÄLJE  AO6599  25 m  1:06.33   
288  Gullberg Oscar  1999  ÅKERSBERGA  AF8799  25 m  1:09.09   
326  Wågström Victor  1994  ÅKERSBERGA  AY0394  25 m  1:09.52   
320  Tikkanen Emil  2002  ÅKERSBERGA  AD2502  25 m  1:09.67   
298  Jansson William  2000  ÅKERSBERGA  AX1100  25 m  1:09.72   
246  Karlsson Adam  2000  NORRTÄLJE  AK5900  25 m  1:10.29   
227  Andersson Gustav  2001  NORRTÄLJE  AK2301  25 m  1:13.09   
265  Säfström Elias  2002  NORRTÄLJE  AP5102  25 m  1:14.13   
10  299  Jederström Isak  2002  ÅKERSBERGA  AD0502  25 m  1:18.80   
11  319  Söderqvist Adam  2000  ÅKERSBERGA  AF9100  25 m  1:19.62   
12  301  Kjellberg David  2003  ÅKERSBERGA  AA4103  25 m  1:19.85   
13  198  Ekström Samuel  2002  GUSTAVSBER  AO2702  25 m  1:22.92   
14  232  Broström Oscar  2002  NORRTÄLJE  AX8502  25 m  1:23.62   
15  263  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  1:23.99   
16  275  Barkarö Johannes  2004  ÅKERSBERGA  AI7904  25 m  1:26.65   
17  245  Karell Victor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m  1:27.65   
18  324  Wikner Hampus  2002  ÅKERSBERGA  AD3502  25 m  1:28.52   
19  205  Hallgren Simon  2002  GUSTAVSBER  AU7902  25 m  1:28.59   
20  290  Hosokawa Sebastian  2002  ÅKERSBERGA  AT0302  25 m  1:28.66   
21  323  Widstrand Isak  2004  ÅKERSBERGA  AA1113  25 m  1:29.27   
22  196  Brattgård Morten  2004  GUSTAVSBER  AE8104  25 m  1:30.96   
23  217  Sundqvist Oskar  2003  GUSTAVSBER  AH3303  25 m  1:31.87   
24  287  Glassel Kalle  2003  ÅKERSBERGA  AS5303  25 m  1:33.42   
25  223  Wiker Ted  2004  GUSTAVSBER  AE1304  25 m  1:34.47   
26  201  Eriksson Max  2003  GUSTAVSBER  AG0703  25 m  1:35.04   
27  215  Samuelsson Calle  2003  GUSTAVSBER  AJ4503  25 m  1:37.17   
28  210  Nilsson Arvid  2003  GUSTAVSBER  AG2703  25 m  1:39.01   
29  197  Ekström Adrian  2004  GUSTAVSBER  AV6104  25 m  1:39.19   
30  315  Sandström Jesper  2003  ÅKERSBERGA  AM1103  25 m  1:40.01   
31  302  Kling Elias  2003  ÅKERSBERGA  AP7503  25 m  1:40.24   
32  203  Etsare Fredrik  2003  GUSTAVSBER  AW6703  25 m  1:42.11   
33  346  Åslundh Christian  2004  SIGTUNA SK  AL3304  25 m  1:47.73   
34  221  Turén Rikard  2003  GUSTAVSBER  AX4303  25 m  1:50.07   
35  293  Ifvarsson Max  2004  ÅKERSBERGA  AP7704  25 m  1:54.06   
36  206  Halvardsson Emil  2004  GUSTAVSBER  AS1704  25 m     
37  297  Jansson Johannes  2004  ÅKERSBERGA  AJ8504  25 m     
 
Gren 9, 100m Ryggsim Damer AB 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
276  Bergström Jennifer  2002  ÅKERSBERGA  AA9402  25 m  1:07.74   
266  Westling Alva  1999  NORRTÄLJE  AE4299  25 m  1:13.39   
281  Ehrngren Isabelle  1999  ÅKERSBERGA  BC0699  25 m  1:15.06   
331  Widen Emma  1999  ÖSTERBY SS  AL1499  25 m  1:15.42   
259  Rudert Emelie  1999  NORRTÄLJE  AU9299  25 m  1:15.79   
262  Sjöberg Tova  2001  NORRTÄLJE  BC3401  25 m  1:17.58   
306  Liljeblad Lovisa  2002  ÅKERSBERGA  AF5402  25 m  1:20.39   
317  Stendrake Wilma  2003  ÅKERSBERGA  BB2403  25 m  1:21.01   
285  Galway Isabella  2003  ÅKERSBERGA  AA3203  25 m  1:21.47   
10  292  Häggblad Ylwali  2000  ÅKERSBERGA  AB2600  25 m  1:22.01   
11  228  Andersson Linn  1999  NORRTÄLJE  BS3299  25 m  1:23.24   
12  325  Wrenkler Matilda  2001  ÅKERSBERGA  BB1601  25 m  1:23.50   
13  233  Carlsson Lina  2002  NORRTÄLJE  BU7202  25 m  1:24.10   
14  244  Jonsson Linnea  2002  NORRTÄLJE  AJ0602  25 m  1:24.66   
15  260  Schöneberg Leah  2004  NORRTÄLJE  AR0804  25 m  1:25.60   
16  199  Eriksson Lisa  2003  GUSTAVSBER  AO9403  25 m  1:30.45   
17  253  Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  1:30.89   
18  318  Strömstedt Saga  2004  ÅKERSBERGA  AU5804  25 m  1:31.93   
19  193  Widén Elina  2003  GIMO SS  BG0203  25 m  1:32.57   
20  295  Isaksson Klara  2003  ÅKERSBERGA  BI6803  25 m  1:32.83   
21  207  Karlsson Emelie  2002  GUSTAVSBER  BE0402  25 m  1:33.89   
22  311  Olsson Ella  2004  ÅKERSBERGA  AH9204  25 m  1:35.03   
23  289  Hedelin Towalie  2002  ÅKERSBERGA  BN8202  25 m  1:35.38   
24  310  Nyberg Moa  2001  ÅKERSBERGA  AR4401  25 m  1:35.42   
25  219  Tjernqvist Lova  2003  GUSTAVSBER  AP4403  25 m  1:35.56   
26  209  Mörfelt Stella  2000  GUSTAVSBER  BS9200  25 m  1:36.62   
27  313  Rönnbro Nora  2004  ÅKERSBERGA  AU8404  25 m  1:37.58   
28  308  Lundberg Nora  2003  ÅKERSBERGA  AT8203  25 m  1:37.90   
29  284  Frejd Denise  2003  ÅKERSBERGA  BI8603  25 m  1:39.26   
30  254  Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m  1:40.22   
31  312  Rundgren Matilda  2003  ÅKERSBERGA  BR0803  25 m  1:45.81   
32  213  Olofsson Tilda  2004  GUSTAVSBER  AI9604  25 m  1:48.61   
33  204  Gylling Josefine  2004  GUSTAVSBER  AI3604  25 m  1:54.54   
34  212  Näsholm Tyra  2004  GUSTAVSBER  BX3604  25 m     
35  225  Albertsen Lina  2001  NORRTÄLJE  BN7601  25 m     
36  243  Ingemarson Bonnie  2002  NORRTÄLJE  BU6202  25 m     
37  296  Jansson Cajsa  2004  ÅKERSBERGA  BH4204  25 m     
38  309  Munukka Linnea  2004  ÅKERSBERGA  BH7404  25 m     
39  360  Topoeva Antonia  2004  ÅSF  04B201  25 m     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar C 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
278  Bosson Melvin  2006  ÅKERSBERGA  AD7906  25 m  44.81   
214  Rinaldo Melvin  2005  GUSTAVSBER  AA5905  25 m  48.53   
359  Metsola Joa  2005  ÅSF  05A948  25 m  51.70   
357  Manelius Måns  2006  ÅSF  06A533  25 m  54.85   
342  Lundberg Axel  2006  SIGTUNA SK  AK3906  25 m  56.93   
237  Fahlström Linus  2005  NORRTÄLJE  AJ3705  25 m  57.69   
 
Gren 11, 50m Ryggsim Damer C 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
267  Zetterström Moa  2005  NORRTÄLJE  AA9805  25 m  39.05   
348  Blomqvist Hanna  2005  ÅSF  05A691  25 m  39.28   
286  Galway Nathalie  2005  ÅKERSBERGA  AA2205  25 m  40.37   
277  Bonorden Filippa  2005  ÅKERSBERGA  AH5805  25 m  44.68   
354  Karlsson Isabella  2005  ÅSF  05A398  25 m  45.20   
322  Westberg Magda  2005  ÅKERSBERGA  AT5805  25 m  45.57   
352  Flöjt Céline  2005  ÅSF  05A453  50 m  45.71   
200  Eriksson Malva  2006  GUSTAVSBER  AA8406  25 m  46.09   
316  Stendrake Embla  2005  ÅKERSBERGA  AI0205  25 m  47.74   
10  184  Bolinder Hanna  2006  DANDERYD  BD4206  25 m  48.17   
11  274  Andersson Hultgren Vera  2005  ÅKERSBERGA  AM3805  25 m  48.67   
12  303  Kling Signe  2005  ÅKERSBERGA  AT8605  25 m  48.75   
13  222  Wiker My  2006  GUSTAVSBER  AA9406  25 m  49.44   
14  208  Lanner Hanna  2006  GUSTAVSBER  AU0806  25 m  49.66   
15  300  Kanhamn Alexandra  2005  ÅKERSBERGA  AN5405  25 m  49.71   
16  351  Flöjt Bianca  2005  ÅSF  05A975  25 m  49.83   
17  350  Eriksson Nora  2006  ÅSF  06A383  25 m  51.23   
18  185  Ehrengen Irma  2005  DANDERYD  BN9605  25 m  51.55   
19  305  Korent Tyra  2006  ÅKERSBERGA  AC2206  25 m  51.80   
20  182  Anttila Julia  2006  DANDERYD  BA9606  25 m  51.97   
21  307  Lindholm Signe  2006  ÅKERSBERGA  AC4206  25 m  51.99   
22  294  Isaksson Julia  2005  ÅKERSBERGA  AT5605  25 m  54.06   
23  187  Fang Ziyi  2006  DANDERYD  AX1806  25 m  55.89   
24  186  Erneholm Mikaela  2006  DANDERYD  BA7606  25 m  56.05   
25  356  Lindholm Theresia  2006  ÅSF  06A732  25 m  58.11   
26  202  Espeland Johanna  2005  GUSTAVSBER  BN4205  25 m  1:00.21   
27  192  Sandén Johanna  2005  DANDERYD  BM3405  25 m     
28  234  Danielsson Ida  2005  NORRTÄLJE  BP1605  25 m     
29  240  Hultin Agnes  2005  NORRTÄLJE  BO3605  25 m     
30  341  Häggqvist Maria  2005  SIGTUNA SK  BP2805  25 m     
31  343  Magnusson Elise  2005  SIGTUNA SK  BP3805  25 m     
32  345  Sargsyan Maria  2005  SIGTUNA SK  BP6805  25 m     
33  349  Danielsson Wilma  2005  ÅSF  05A985  25 m     
 
Gren 12, 25m Ryggsim Herrar D 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
304  Kling Vide  2007  ÅKERSBERGA  AA8907  25 m  28.24   
344  Nyman Nils  2007  SIGTUNA SK  AA1707  25 m  30.36   
339  Bäck Oscar  2008  SIGTUNA SK  AB2508  25 m  38.94   
230  Blomberg Emil  2008  NORRTÄLJE  AE4508  25 m     
241  Hultin Gabriel  2007  NORRTÄLJE  AJ7107  25 m     
258  Ridderstad William  2007  NORRTÄLJE  AJ8107  25 m     
 
Gren 13, 25m Ryggsim Damer D 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
355  Larsson Nova  2007  ÅSF  07A446  25 m  22.12   
216  Sandström Isabelle  2007  GUSTAVSBER  AB3207  25 m  24.02   
361  Watkins Ffion  2008  ÅSF  08A201  25 m  24.12   
188  Hambraeus Tova  2007  DANDERYD  AR2807  25 m  24.35   
347  Ahinko Amanda  2007  ÅSF  07A230  25 m  25.16   
358  Metsola Fia  2007  ÅSF  07A399  25 m  25.19   
231  Blomberg Viola  2007  NORRTÄLJE  AJ8807  25 m  25.99   
353  Fricker Amelia  2007  ÅSF  07A456  25 m  31.50   
229  Andersson Tuva  2007  NORRTÄLJE  AU6807  25 m     
10  257  Rejås Vilma  2007  NORRTÄLJE  AV2207  25 m     
11  340  Häggqvist Anna  2007  SIGTUNA SK  AU8807  25 m     
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar AB 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
326  Wågström Victor  1994  ÅKERSBERGA  AY0394  25 m  1:04.49   
248  Magnusson Martin  1995  NORRTÄLJE  AG6795  25 m  1:09.64   
246  Karlsson Adam  2000  NORRTÄLJE  AK5900  25 m  1:11.78   
320  Tikkanen Emil  2002  ÅKERSBERGA  AD2502  25 m  1:15.04   
288  Gullberg Oscar  1999  ÅKERSBERGA  AF8799  25 m  1:21.27   
227  Andersson Gustav  2001  NORRTÄLJE  AK2301  25 m  1:21.79   
238  Folkesson Elias  1999  NORRTÄLJE  AO6599  25 m  1:23.56   
245  Karell Victor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m  1:23.91   
299  Jederström Isak  2002  ÅKERSBERGA  AD0502  25 m  1:24.30   
10  265  Säfström Elias  2002  NORRTÄLJE  AP5102  25 m  1:26.04   
11  263  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  1:27.53   
12  301  Kjellberg David  2003  ÅKERSBERGA  AA4103  25 m  1:28.63   
13  198  Ekström Samuel  2002  GUSTAVSBER  AO2702  25 m  1:28.71   
14  319  Söderqvist Adam  2000  ÅKERSBERGA  AF9100  25 m  1:30.18   
15  338  Bäck Erik  2002  SIGTUNA SK  AK2102  25 m  1:31.12   
16  324  Wikner Hampus  2002  ÅKERSBERGA  AD3502  25 m  1:33.78   
17  279  Bostani Hussain  2000  ÅKERSBERGA  BA7100  25 m  1:34.46   
18  290  Hosokawa Sebastian  2002  ÅKERSBERGA  AT0302  25 m  1:34.94   
19  323  Widstrand Isak  2004  ÅKERSBERGA  AA1113  25 m  1:38.07   
20  217  Sundqvist Oskar  2003  GUSTAVSBER  AH3303  25 m  1:41.36   
21  201  Eriksson Max  2003  GUSTAVSBER  AG0703  25 m  1:43.37   
22  223  Wiker Ted  2004  GUSTAVSBER  AE1304  25 m  1:43.45   
23  210  Nilsson Arvid  2003  GUSTAVSBER  AG2703  25 m  1:43.72   
24  287  Glassel Kalle  2003  ÅKERSBERGA  AS5303  25 m  1:44.43   
25  196  Brattgård Morten  2004  GUSTAVSBER  AE8104  25 m  1:45.66   
26  302  Kling Elias  2003  ÅKERSBERGA  AP7503  25 m  1:45.77   
27  346  Åslundh Christian  2004  SIGTUNA SK  AL3304  25 m  1:46.79   
28  215  Samuelsson Calle  2003  GUSTAVSBER  AJ4503  25 m  1:46.94   
29  315  Sandström Jesper  2003  ÅKERSBERGA  AM1103  25 m  1:47.05   
30  272  Ahmade Mohammad  2001  ÅKERSBERGA  AZ7901  25 m  1:48.12   
31  275  Barkarö Johannes  2004  ÅKERSBERGA  AI7904  25 m  1:48.14   
32  232  Broström Oscar  2002  NORRTÄLJE  AX8502  25 m  1:49.18   
33  205  Hallgren Simon  2002  GUSTAVSBER  AU7902  25 m  1:50.52   
34  221  Turén Rikard  2003  GUSTAVSBER  AX4303  25 m  1:52.53   
35  291  Husseini Idris  2000  ÅKERSBERGA  BA8100  25 m  1:58.60   
36  197  Ekström Adrian  2004  GUSTAVSBER  AV6104  25 m     
37  206  Halvardsson Emil  2004  GUSTAVSBER  AS1704  25 m     
38  256  Rejås Albin  2004  NORRTÄLJE  AX3904  25 m     
39  273  Ahmani Muslim  2000  ÅKERSBERGA  BA9100  25 m     
40  280  De Oliveira Dennis  2003  ÅKERSBERGA  AY9503  25 m     
41  293  Ifvarsson Max  2004  ÅKERSBERGA  AP7704  25 m     
42  297  Jansson Johannes  2004  ÅKERSBERGA  AJ8504  25 m     
 
Gren 15, 100m Bröstsim Damer AB 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
276  Bergström Jennifer  2002  ÅKERSBERGA  AA9402  25 m  1:14.23   
327  Östervall Maria  1998  ÅKERSBERGA  AD4498  25 m  1:17.79   
306  Liljeblad Lovisa  2002  ÅKERSBERGA  AF5402  25 m  1:21.21   
285  Galway Isabella  2003  ÅKERSBERGA  AA3203  25 m  1:22.94   
317  Stendrake Wilma  2003  ÅKERSBERGA  BB2403  25 m  1:27.94   
266  Westling Alva  1999  NORRTÄLJE  AE4299  25 m  1:28.27   
281  Ehrngren Isabelle  1999  ÅKERSBERGA  BC0699  25 m  1:28.98   
331  Widen Emma  1999  ÖSTERBY SS  AL1499  25 m  1:29.31   
243  Ingemarson Bonnie  2002  NORRTÄLJE  BU6202  25 m  1:29.97   
10  225  Albertsen Lina  2001  NORRTÄLJE  BN7601  25 m  1:30.16   
11  269  Åkerblom Thindra  2003  NORRTÄLJE  AK3603  25 m  1:33.06   
12  253  Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  1:33.13   
13  233  Carlsson Lina  2002  NORRTÄLJE  BU7202  25 m  1:35.07   
14  310  Nyberg Moa  2001  ÅKERSBERGA  AR4401  25 m  1:35.37   
15  283  Flatow Clara  2003  ÅKERSBERGA  BI9603  25 m  1:35.53   
16  193  Widén Elina  2003  GIMO SS  BG0203  25 m  1:40.40   
17  292  Häggblad Ylwali  2000  ÅKERSBERGA  AB2600  25 m  1:40.84   
18  289  Hedelin Towalie  2002  ÅKERSBERGA  BN8202  25 m  1:42.15   
19  308  Lundberg Nora  2003  ÅKERSBERGA  AT8203  25 m  1:42.32   
20  325  Wrenkler Matilda  2001  ÅKERSBERGA  BB1601  25 m  1:42.36   
21  207  Karlsson Emelie  2002  GUSTAVSBER  BE0402  25 m  1:42.69   
22  268  Åhlén Lova  2004  NORRTÄLJE  AW0804  25 m  1:43.00   
23  228  Andersson Linn  1999  NORRTÄLJE  BS3299  25 m  1:44.00   
24  318  Strömstedt Saga  2004  ÅKERSBERGA  AU5804  25 m  1:44.26   
25  313  Rönnbro Nora  2004  ÅKERSBERGA  AU8404  25 m  1:44.72   
26  199  Eriksson Lisa  2003  GUSTAVSBER  AO9403  25 m  1:45.25   
27  219  Tjernqvist Lova  2003  GUSTAVSBER  AP4403  25 m  1:45.63   
28  314  Saarman Wilma  2002  ÅKERSBERGA  BY2402  25 m  1:49.41   
29  254  Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m  1:49.91   
30  311  Olsson Ella  2004  ÅKERSBERGA  AH9204  25 m  1:50.82   
31  336  Bolander Lovisa  2004  SIGTUNA SK  AY0604  25 m  1:50.83   
32  220  Trennevik Linnea  2004  GUSTAVSBER  BS4404  25 m  1:51.71   
33  334  Berlin Amanda  2004  SIGTUNA SK  BN1804  25 m  1:52.60   
34  209  Mörfelt Stella  2000  GUSTAVSBER  BS9200  25 m  1:53.26   
35  260  Schöneberg Leah  2004  NORRTÄLJE  AR0804  25 m  1:54.09   
36  337  Brotzen Melina  2003  SIGTUNA SK  AL9403  25 m  1:54.09   
37  204  Gylling Josefine  2004  GUSTAVSBER  AI3604  25 m  1:55.53   
38  296  Jansson Cajsa  2004  ÅKERSBERGA  BH4204  25 m  1:56.20   
39  284  Frejd Denise  2003  ÅKERSBERGA  BI8603  25 m  2:00.39   
40  211  Nordman Ethel  2004  GUSTAVSBER  AX1804  25 m  2:23.80   
41  213  Olofsson Tilda  2004  GUSTAVSBER  AI9604  25 m     
42  235  Danielsson Linnea  2002  NORRTÄLJE  BY8402  25 m     
43  312  Rundgren Matilda  2003  ÅKERSBERGA  BR0803  25 m     
44  335  Bohman Josefin  2004  SIGTUNA SK  BL0404  25 m     
45  360  Topoeva Antonia  2004  ÅSF  04B201  25 m     
46  362  Coleman Rachel  2001  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar C 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
278  Bosson Melvin  2006  ÅKERSBERGA  AD7906  25 m  49.62   
270  Åkerblom Wide  2005  NORRTÄLJE  AP4105  25 m  51.36   
214  Rinaldo Melvin  2005  GUSTAVSBER  AA5905  25 m  53.09   
237  Fahlström Linus  2005  NORRTÄLJE  AJ3705  25 m  55.50   
357  Manelius Måns  2006  ÅSF  06A533  25 m  55.78   
342  Lundberg Axel  2006  SIGTUNA SK  AK3906  25 m  1:00.96   
218  Svanström Emil  2006  GUSTAVSBER  AO8706  25 m     
226  Andersson Arvid  2006  NORRTÄLJE  AG3106  25 m     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer C 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
267  Zetterström Moa  2005  NORRTÄLJE  AA9805  25 m  45.90   
348  Blomqvist Hanna  2005  ÅSF  05A691  25 m  46.45   
316  Stendrake Embla  2005  ÅKERSBERGA  AI0205  25 m  46.48   
286  Galway Nathalie  2005  ÅKERSBERGA  AA2205  25 m  47.98   
200  Eriksson Malva  2006  GUSTAVSBER  AA8406  25 m  48.16   
300  Kanhamn Alexandra  2005  ÅKERSBERGA  AN5405  25 m  48.56   
190  Malkan-Juvelin Felicia  2005  DANDERYD  BH1805  25 m  48.93   
191  Rosander Ebba  2005  DANDERYD  BH9605  25 m  49.01   
189  Hammargren Wilma  2005  DANDERYD  BH0805  25 m  50.21   
10  208  Lanner Hanna  2006  GUSTAVSBER  AU0806  25 m  50.53   
11  354  Karlsson Isabella  2005  ÅSF  05A398  25 m  50.68   
12  322  Westberg Magda  2005  ÅKERSBERGA  AT5805  25 m  51.94   
13  185  Ehrengen Irma  2005  DANDERYD  BN9605  25 m  52.30   
14  277  Bonorden Filippa  2005  ÅKERSBERGA  AH5805  25 m  52.67   
15  186  Erneholm Mikaela  2006  DANDERYD  BA7606  25 m  53.29   
16  332  Wästberg Miriam  2006  ÖSTERBY SS  AM6606  25 m  53.53   
17  349  Danielsson Wilma  2005  ÅSF  05A985  25 m  54.34   
18  352  Flöjt Céline  2005  ÅSF  05A453  25 m  54.52   
19  187  Fang Ziyi  2006  DANDERYD  AX1806  25 m  54.78   
20  274  Andersson Hultgren Vera  2005  ÅKERSBERGA  AM3805  25 m  55.19   
21  184  Bolinder Hanna  2006  DANDERYD  BD4206  25 m  55.96   
22  307  Lindholm Signe  2006  ÅKERSBERGA  AC4206  25 m  55.98   
23  350  Eriksson Nora  2006  ÅSF  06A383  25 m  56.41   
24  305  Korent Tyra  2006  ÅKERSBERGA  AC2206  25 m  56.76   
25  294  Isaksson Julia  2005  ÅKERSBERGA  AT5605  25 m  57.69   
26  202  Espeland Johanna  2005  GUSTAVSBER  BN4205  25 m  59.81   
27  222  Wiker My  2006  GUSTAVSBER  AA9406  25 m  1:01.22   
28  303  Kling Signe  2005  ÅKERSBERGA  AT8605  25 m  1:03.05   
29  192  Sandén Johanna  2005  DANDERYD  BM3405  25 m     
30  195  Andersson Saga  2005  GUSTAVSBER  BK5605  25 m     
31  234  Danielsson Ida  2005  NORRTÄLJE  BP1605  25 m     
32  240  Hultin Agnes  2005  NORRTÄLJE  BO3605  25 m     
33  247  Lifvendahl Iris  2006  NORRTÄLJE  BH5606  25 m     
34  261  Sipinen Embla  2005  NORRTÄLJE  BP5805  25 m     
35  341  Häggqvist Maria  2005  SIGTUNA SK  BP2805  25 m     
36  343  Magnusson Elise  2005  SIGTUNA SK  BP3805  25 m     
37  345  Sargsyan Maria  2005  SIGTUNA SK  BP6805  25 m     
38  351  Flöjt Bianca  2005  ÅSF  05A975  25 m     
39  356  Lindholm Theresia  2006  ÅSF  06A732  25 m     
 
Gren 18, 25m Bröstsim Herrar D 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
344  Nyman Nils  2007  SIGTUNA SK  AA1707  25 m  27.38   
339  Bäck Oscar  2008  SIGTUNA SK  AB2508  25 m  37.33   
194  Alvén Lukas  2007  GUSTAVSBER  AI5307  25 m     
255  Ratatikainen Blomdahl Hugo  2008  NORRTÄLJE  AE5508  25 m     
304  Kling Vide  2007  ÅKERSBERGA  AA8907  25 m     
 
Gren 19, 25m Bröstsim Damer D 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
355  Larsson Nova  2007  ÅSF  07A446  25 m  23.78   
183  Barkvall Rebecka  2007  DANDERYD  AK8807  25 m  26.69   
347  Ahinko Amanda  2007  ÅSF  07A230  25 m  26.88   
361  Watkins Ffion  2008  ÅSF  08A201  25 m  31.40   
358  Metsola Fia  2007  ÅSF  07A399  25 m  33.53   
353  Fricker Amelia  2007  ÅSF  07A456  25 m  34.56   
216  Sandström Isabelle  2007  GUSTAVSBER  AB3207  25 m     
229  Andersson Tuva  2007  NORRTÄLJE  AU6807  25 m     
231  Blomberg Viola  2007  NORRTÄLJE  AJ8807  25 m     
10  239  Hedbom Moa  2007  NORRTÄLJE  AU9807  25 m     
11  251  Moxness-Igefors Siri  2008  NORRTÄLJE  AJ5408  25 m     
12  257  Rejås Vilma  2007  NORRTÄLJE  AV2207  25 m     
13  264  Stenman Graflind Meja  2007  NORRTÄLJE  AV3207  25 m     
14  340  Häggqvist Anna  2007  SIGTUNA SK  AU8807  25 m     
 
Gren 20, 100m Frisim Herrar AB 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
326  Wågström Victor  1994  ÅKERSBERGA  AY0394  25 m  54.76   
248  Magnusson Martin  1995  NORRTÄLJE  AG6795  25 m  55.15   
288  Gullberg Oscar  1999  ÅKERSBERGA  AF8799  25 m  56.39   
246  Karlsson Adam  2000  NORRTÄLJE  AK5900  25 m  56.65   
328  Östervall Thomas  2000  ÅKERSBERGA  AD3100  25 m  56.84   
320  Tikkanen Emil  2002  ÅKERSBERGA  AD2502  25 m  59.39   
298  Jansson William  2000  ÅKERSBERGA  AX1100  25 m  59.90   
238  Folkesson Elias  1999  NORRTÄLJE  AO6599  25 m  1:00.85   
227  Andersson Gustav  2001  NORRTÄLJE  AK2301  25 m  1:02.64   
10  319  Söderqvist Adam  2000  ÅKERSBERGA  AF9100  25 m  1:03.29   
11  263  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  1:05.87   
12  265  Säfström Elias  2002  NORRTÄLJE  AP5102  25 m  1:07.24   
13  299  Jederström Isak  2002  ÅKERSBERGA  AD0502  25 m  1:07.98   
14  245  Karell Victor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m  1:08.01   
15  198  Ekström Samuel  2002  GUSTAVSBER  AO2702  25 m  1:09.04   
16  301  Kjellberg David  2003  ÅKERSBERGA  AA4103  25 m  1:09.30   
17  338  Bäck Erik  2002  SIGTUNA SK  AK2102  25 m  1:09.37   
18  232  Broström Oscar  2002  NORRTÄLJE  AX8502  25 m  1:11.46   
19  205  Hallgren Simon  2002  GUSTAVSBER  AU7902  25 m  1:11.88   
20  210  Nilsson Arvid  2003  GUSTAVSBER  AG2703  25 m  1:12.92   
21  290  Hosokawa Sebastian  2002  ÅKERSBERGA  AT0302  25 m  1:13.07   
22  206  Halvardsson Emil  2004  GUSTAVSBER  AS1704  25 m  1:13.25   
23  275  Barkarö Johannes  2004  ÅKERSBERGA  AI7904  25 m  1:13.73   
24  324  Wikner Hampus  2002  ÅKERSBERGA  AD3502  25 m  1:14.14   
25  302  Kling Elias  2003  ÅKERSBERGA  AP7503  25 m  1:15.03   
26  201  Eriksson Max  2003  GUSTAVSBER  AG0703  25 m  1:16.48   
27  279  Bostani Hussain  2000  ÅKERSBERGA  BA7100  25 m  1:17.39   
28  223  Wiker Ted  2004  GUSTAVSBER  AE1304  25 m  1:17.44   
29  196  Brattgård Morten  2004  GUSTAVSBER  AE8104  25 m  1:17.57   
30  315  Sandström Jesper  2003  ÅKERSBERGA  AM1103  25 m  1:18.04   
31  287  Glassel Kalle  2003  ÅKERSBERGA  AS5303  25 m  1:18.08   
32  215  Samuelsson Calle  2003  GUSTAVSBER  AJ4503  25 m  1:18.16   
33  282  Elg Simon  2000  ÅKERSBERGA  AO7500  25 m  1:19.10   
34  217  Sundqvist Oskar  2003  GUSTAVSBER  AH3303  25 m  1:20.43   
35  323  Widstrand Isak  2004  ÅKERSBERGA  AA1113  25 m  1:22.31   
36  280  De Oliveira Dennis  2003  ÅKERSBERGA  AY9503  25 m  1:23.80   
37  197  Ekström Adrian  2004  GUSTAVSBER  AV6104  25 m  1:24.40   
38  291  Husseini Idris  2000  ÅKERSBERGA  BA8100  25 m  1:30.54   
39  272  Ahmade Mohammad  2001  ÅKERSBERGA  AZ7901  25 m  1:33.53   
40  203  Etsare Fredrik  2003  GUSTAVSBER  AW6703  25 m  1:33.96   
41  221  Turén Rikard  2003  GUSTAVSBER  AX4303  25 m  1:35.15   
42  293  Ifvarsson Max  2004  ÅKERSBERGA  AP7704  25 m  1:38.46   
43  346  Åslundh Christian  2004  SIGTUNA SK  AL3304  25 m  1:41.12   
44  273  Ahmani Muslim  2000  ÅKERSBERGA  BA9100  25 m  1:44.17   
45  256  Rejås Albin  2004  NORRTÄLJE  AX3904  25 m     
46  297  Jansson Johannes  2004  ÅKERSBERGA  AJ8504  25 m     
 
Gren 21, 100m Frisim Damer AB 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
276  Bergström Jennifer  2002  ÅKERSBERGA  AA9402  25 m  59.76   
331  Widen Emma  1999  ÖSTERBY SS  AL1499  25 m  1:01.70   
259  Rudert Emelie  1999  NORRTÄLJE  AU9299  25 m  1:02.64   
266  Westling Alva  1999  NORRTÄLJE  AE4299  25 m  1:02.91   
327  Östervall Maria  1998  ÅKERSBERGA  AD4498  25 m  1:03.78   
249  Malmsten Amanda  2000  NORRTÄLJE  AT8600  25 m  1:05.63   
306  Liljeblad Lovisa  2002  ÅKERSBERGA  AF5402  25 m  1:07.54   
262  Sjöberg Tova  2001  NORRTÄLJE  BC3401  25 m  1:08.07   
317  Stendrake Wilma  2003  ÅKERSBERGA  BB2403  25 m  1:08.65   
10  285  Galway Isabella  2003  ÅKERSBERGA  AA3203  25 m  1:09.19   
11  269  Åkerblom Thindra  2003  NORRTÄLJE  AK3603  25 m  1:10.27   
12  281  Ehrngren Isabelle  1999  ÅKERSBERGA  BC0699  25 m  1:10.87   
13  292  Häggblad Ylwali  2000  ÅKERSBERGA  AB2600  25 m  1:10.97   
14  244  Jonsson Linnea  2002  NORRTÄLJE  AJ0602  25 m  1:11.52   
15  253  Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  1:12.47   
16  243  Ingemarson Bonnie  2002  NORRTÄLJE  BU6202  25 m  1:13.29   
17  233  Carlsson Lina  2002  NORRTÄLJE  BU7202  25 m  1:13.39   
18  250  Mattsson Tuva  2004  NORRTÄLJE  AP1804  25 m  1:13.75   
19  260  Schöneberg Leah  2004  NORRTÄLJE  AR0804  25 m  1:13.86   
20  325  Wrenkler Matilda  2001  ÅKERSBERGA  BB1601  25 m  1:14.41   
21  207  Karlsson Emelie  2002  GUSTAVSBER  BE0402  25 m  1:14.43   
22  199  Eriksson Lisa  2003  GUSTAVSBER  AO9403  25 m  1:14.52   
23  228  Andersson Linn  1999  NORRTÄLJE  BS3299  25 m  1:14.66   
24  284  Frejd Denise  2003  ÅKERSBERGA  BI8603  25 m  1:15.59   
25  289  Hedelin Towalie  2002  ÅKERSBERGA  BN8202  25 m  1:16.51   
26  193  Widén Elina  2003  GIMO SS  BG0203  25 m  1:17.27   
27  308  Lundberg Nora  2003  ÅKERSBERGA  AT8203  25 m  1:17.59   
28  225  Albertsen Lina  2001  NORRTÄLJE  BN7601  25 m  1:17.64   
29  254  Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m  1:17.99   
30  219  Tjernqvist Lova  2003  GUSTAVSBER  AP4403  25 m  1:18.85   
31  209  Mörfelt Stella  2000  GUSTAVSBER  BS9200  25 m  1:20.01   
32  310  Nyberg Moa  2001  ÅKERSBERGA  AR4401  25 m  1:23.15   
33  283  Flatow Clara  2003  ÅKERSBERGA  BI9603  25 m  1:24.67   
34  318  Strömstedt Saga  2004  ÅKERSBERGA  AU5804  25 m  1:25.03   
35  313  Rönnbro Nora  2004  ÅKERSBERGA  AU8404  25 m  1:25.49   
36  311  Olsson Ella  2004  ÅKERSBERGA  AH9204  25 m  1:25.75   
37  312  Rundgren Matilda  2003  ÅKERSBERGA  BR0803  25 m  1:28.58   
38  321  Tormo Lind Marina  2003  ÅKERSBERGA  CB2603  25 m  1:28.79   
39  220  Trennevik Linnea  2004  GUSTAVSBER  BS4404  25 m  1:28.83   
40  336  Bolander Lovisa  2004  SIGTUNA SK  AY0604  25 m  1:29.34   
41  334  Berlin Amanda  2004  SIGTUNA SK  BN1804  25 m  1:30.41   
42  314  Saarman Wilma  2002  ÅKERSBERGA  BY2402  25 m  1:31.84   
43  333  Wästberg Naimi  2004  ÖSTERBY SS  BK4804  25 m  1:34.65   
44  337  Brotzen Melina  2003  SIGTUNA SK  AL9403  25 m  1:35.06   
45  213  Olofsson Tilda  2004  GUSTAVSBER  AI9604  25 m  1:36.80   
46  204  Gylling Josefine  2004  GUSTAVSBER  AI3604  25 m  1:37.52   
47  335  Bohman Josefin  2004  SIGTUNA SK  BL0404  25 m  1:38.69   
48  296  Jansson Cajsa  2004  ÅKERSBERGA  BH4204  25 m  1:44.05   
49  212  Näsholm Tyra  2004  GUSTAVSBER  BX3604  25 m     
50  224  Ahlback Emma  2004  NORRTÄLJE  BX2604  25 m     
51  235  Danielsson Linnea  2002  NORRTÄLJE  BY8402  25 m     
52  268  Åhlén Lova  2004  NORRTÄLJE  AW0804  25 m     
53  309  Munukka Linnea  2004  ÅKERSBERGA  BH7404  25 m     
54  360  Topoeva Antonia  2004  ÅSF  04B201  25 m     
55  362  Coleman Rachel  2001  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 22, 50m Frisim Herrar C 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
278  Bosson Melvin  2006  ÅKERSBERGA  AD7906  25 m  37.68   
270  Åkerblom Wide  2005  NORRTÄLJE  AP4105  25 m  38.76   
359  Metsola Joa  2005  ÅSF  05A948  25 m  41.34   
214  Rinaldo Melvin  2005  GUSTAVSBER  AA5905  25 m  41.71   
342  Lundberg Axel  2006  SIGTUNA SK  AK3906  25 m  43.48   
357  Manelius Måns  2006  ÅSF  06A533  25 m  46.65   
237  Fahlström Linus  2005  NORRTÄLJE  AJ3705  25 m  48.49   
218  Svanström Emil  2006  GUSTAVSBER  AO8706  25 m  50.99   
226  Andersson Arvid  2006  NORRTÄLJE  AG3106  25 m     
 
Gren 23, 50m Frisim Damer C 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
267  Zetterström Moa  2005  NORRTÄLJE  AA9805  25 m  34.57   
348  Blomqvist Hanna  2005  ÅSF  05A691  25 m  34.70   
286  Galway Nathalie  2005  ÅKERSBERGA  AA2205  25 m  35.62   
200  Eriksson Malva  2006  GUSTAVSBER  AA8406  25 m  36.94   
190  Malkan-Juvelin Felicia  2005  DANDERYD  BH1805  25 m  37.22   
191  Rosander Ebba  2005  DANDERYD  BH9605  25 m  38.40   
322  Westberg Magda  2005  ÅKERSBERGA  AT5805  25 m  38.80   
277  Bonorden Filippa  2005  ÅKERSBERGA  AH5805  25 m  38.96   
352  Flöjt Céline  2005  ÅSF  05A453  25 m  39.13   
10  316  Stendrake Embla  2005  ÅKERSBERGA  AI0205  25 m  39.16   
11  189  Hammargren Wilma  2005  DANDERYD  BH0805  25 m  40.45   
12  300  Kanhamn Alexandra  2005  ÅKERSBERGA  AN5405  25 m  40.59   
13  354  Karlsson Isabella  2005  ÅSF  05A398  25 m  41.15   
14  303  Kling Signe  2005  ÅKERSBERGA  AT8605  25 m  42.07   
15  185  Ehrengen Irma  2005  DANDERYD  BN9605  25 m  42.69   
16  222  Wiker My  2006  GUSTAVSBER  AA9406  25 m  42.78   
17  274  Andersson Hultgren Vera  2005  ÅKERSBERGA  AM3805  25 m  42.83   
18  350  Eriksson Nora  2006  ÅSF  06A383  25 m  43.89   
19  356  Lindholm Theresia  2006  ÅSF  06A732  25 m  43.99   
20  294  Isaksson Julia  2005  ÅKERSBERGA  AT5605  25 m  44.11   
21  351  Flöjt Bianca  2005  ÅSF  05A975  25 m  44.99   
22  184  Bolinder Hanna  2006  DANDERYD  BD4206  25 m  45.40   
23  202  Espeland Johanna  2005  GUSTAVSBER  BN4205  25 m  46.01   
24  349  Danielsson Wilma  2005  ÅSF  05A985  25 m  46.14   
25  234  Danielsson Ida  2005  NORRTÄLJE  BP1605  25 m  46.18   
26  208  Lanner Hanna  2006  GUSTAVSBER  AU0806  25 m  46.78   
27  186  Erneholm Mikaela  2006  DANDERYD  BA7606  25 m  47.46   
28  305  Korent Tyra  2006  ÅKERSBERGA  AC2206  25 m  47.63   
29  187  Fang Ziyi  2006  DANDERYD  AX1806  25 m  48.29   
30  332  Wästberg Miriam  2006  ÖSTERBY SS  AM6606  25 m  49.05   
31  307  Lindholm Signe  2006  ÅKERSBERGA  AC4206  25 m  50.78   
32  192  Sandén Johanna  2005  DANDERYD  BM3405  25 m     
33  195  Andersson Saga  2005  GUSTAVSBER  BK5605  25 m     
34  240  Hultin Agnes  2005  NORRTÄLJE  BO3605  25 m     
35  242  Häll Malin  2005  NORRTÄLJE  BP1805  25 m     
36  247  Lifvendahl Iris  2006  NORRTÄLJE  BH5606  25 m     
37  252  Norman Widell Sara  2006  NORRTÄLJE  BH6606  25 m     
38  261  Sipinen Embla  2005  NORRTÄLJE  BP5805  25 m     
39  341  Häggqvist Maria  2005  SIGTUNA SK  BP2805  25 m     
40  343  Magnusson Elise  2005  SIGTUNA SK  BP3805  25 m     
41  345  Sargsyan Maria  2005  SIGTUNA SK  BP6805  25 m     
 
Gren 24, 25m Frisim Herrar D 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
344  Nyman Nils  2007  SIGTUNA SK  AA1707  25 m  21.92   
304  Kling Vide  2007  ÅKERSBERGA  AA8907  25 m  24.06   
339  Bäck Oscar  2008  SIGTUNA SK  AB2508  25 m  29.12   
194  Alvén Lukas  2007  GUSTAVSBER  AI5307  25 m     
230  Blomberg Emil  2008  NORRTÄLJE  AE4508  25 m     
241  Hultin Gabriel  2007  NORRTÄLJE  AJ7107  25 m     
255  Ratatikainen Blomdahl Hugo  2008  NORRTÄLJE  AE5508  25 m     
258  Ridderstad William  2007  NORRTÄLJE  AJ8107  25 m     
 
Gren 25, 25m Frisim Damer D 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
355  Larsson Nova  2007  ÅSF  07A446  25 m  18.60   
358  Metsola Fia  2007  ÅSF  07A399  25 m  19.85   
183  Barkvall Rebecka  2007  DANDERYD  AK8807  25 m  21.39   
347  Ahinko Amanda  2007  ÅSF  07A230  25 m  22.18   
361  Watkins Ffion  2008  ÅSF  08A201  25 m  22.30   
353  Fricker Amelia  2007  ÅSF  07A456  25 m  24.47   
231  Blomberg Viola  2007  NORRTÄLJE  AJ8807  25 m  28.41   
188  Hambraeus Tova  2007  DANDERYD  AR2807  25 m     
216  Sandström Isabelle  2007  GUSTAVSBER  AB3207  25 m     
10  229  Andersson Tuva  2007  NORRTÄLJE  AU6807  25 m     
11  239  Hedbom Moa  2007  NORRTÄLJE  AU9807  25 m     
12  257  Rejås Vilma  2007  NORRTÄLJE  AV2207  25 m     
13  264  Stenman Graflind Meja  2007  NORRTÄLJE  AV3207  25 m     
14  340  Häggqvist Anna  2007  SIGTUNA SK  AU8807  25 m     
 
Gren 26, 100m Medley Herrar ABC 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
248  Magnusson Martin  1995  NORRTÄLJE  AG6795  25 m  1:01.64   
288  Gullberg Oscar  1999  ÅKERSBERGA  AF8799  25 m  1:02.90   
246  Karlsson Adam  2000  NORRTÄLJE  AK5900  25 m  1:04.25   
326  Wågström Victor  1994  ÅKERSBERGA  AY0394  25 m  1:07.71   
320  Tikkanen Emil  2002  ÅKERSBERGA  AD2502  25 m  1:07.96   
238  Folkesson Elias  1999  NORRTÄLJE  AO6599  25 m  1:09.09   
298  Jansson William  2000  ÅKERSBERGA  AX1100  25 m  1:09.64   
227  Andersson Gustav  2001  NORRTÄLJE  AK2301  25 m  1:11.22   
319  Söderqvist Adam  2000  ÅKERSBERGA  AF9100  25 m  1:15.02   
10  245  Karell Victor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m  1:16.41   
11  232  Broström Oscar  2002  NORRTÄLJE  AX8502  25 m  1:18.60   
12  198  Ekström Samuel  2002  GUSTAVSBER  AO2702  25 m  1:18.68   
13  263  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  1:19.14   
14  299  Jederström Isak  2002  ÅKERSBERGA  AD0502  25 m  1:19.97   
15  265  Säfström Elias  2002  NORRTÄLJE  AP5102  25 m  1:21.50   
16  205  Hallgren Simon  2002  GUSTAVSBER  AU7902  25 m  1:24.47   
17  223  Wiker Ted  2004  GUSTAVSBER  AE1304  25 m  1:24.87   
18  210  Nilsson Arvid  2003  GUSTAVSBER  AG2703  25 m  1:25.22   
19  324  Wikner Hampus  2002  ÅKERSBERGA  AD3502  25 m  1:25.92   
20  275  Barkarö Johannes  2004  ÅKERSBERGA  AI7904  25 m  1:25.98   
21  323  Widstrand Isak  2004  ÅKERSBERGA  AA1113  25 m  1:26.22   
22  338  Bäck Erik  2002  SIGTUNA SK  AK2102  25 m  1:26.36   
23  196  Brattgård Morten  2004  GUSTAVSBER  AE8104  25 m  1:28.47   
24  301  Kjellberg David  2003  ÅKERSBERGA  AA4103  25 m  1:28.81   
25  201  Eriksson Max  2003  GUSTAVSBER  AG0703  25 m  1:31.52   
26  206  Halvardsson Emil  2004  GUSTAVSBER  AS1704  25 m  1:33.93   
27  217  Sundqvist Oskar  2003  GUSTAVSBER  AH3303  25 m  1:34.38   
28  278  Bosson Melvin  2006  ÅKERSBERGA  AD7906  25 m  1:34.38   
29  215  Samuelsson Calle  2003  GUSTAVSBER  AJ4503  25 m  1:35.18   
30  297  Jansson Johannes  2004  ÅKERSBERGA  AJ8504  25 m  1:37.29   
31  221  Turén Rikard  2003  GUSTAVSBER  AX4303  25 m  1:38.68   
32  197  Ekström Adrian  2004  GUSTAVSBER  AV6104  25 m  1:39.43   
33  315  Sandström Jesper  2003  ÅKERSBERGA  AM1103  25 m  1:39.55   
34  270  Åkerblom Wide  2005  NORRTÄLJE  AP4105  25 m  1:39.65   
35  290  Hosokawa Sebastian  2002  ÅKERSBERGA  AT0302  25 m  1:41.57   
36  302  Kling Elias  2003  ÅKERSBERGA  AP7503  25 m  1:44.79   
37  237  Fahlström Linus  2005  NORRTÄLJE  AJ3705  25 m     
38  272  Ahmade Mohammad  2001  ÅKERSBERGA  AZ7901  25 m     
39  273  Ahmani Muslim  2000  ÅKERSBERGA  BA9100  25 m     
40  279  Bostani Hussain  2000  ÅKERSBERGA  BA7100  25 m     
41  280  De Oliveira Dennis  2003  ÅKERSBERGA  AY9503  25 m     
42  287  Glassel Kalle  2003  ÅKERSBERGA  AS5303  25 m     
43  291  Husseini Idris  2000  ÅKERSBERGA  BA8100  25 m     
44  293  Ifvarsson Max  2004  ÅKERSBERGA  AP7704  25 m     
45  346  Åslundh Christian  2004  SIGTUNA SK  AL3304  25 m     
 
Gren 27, 100m Medley Damer ABC 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
276  Bergström Jennifer  2002  ÅKERSBERGA  AA9402  25 m  1:07.65   
281  Ehrngren Isabelle  1999  ÅKERSBERGA  BC0699  25 m  1:13.83   
331  Widen Emma  1999  ÖSTERBY SS  AL1499  25 m  1:15.19   
306  Liljeblad Lovisa  2002  ÅKERSBERGA  AF5402  25 m  1:15.51   
249  Malmsten Amanda  2000  NORRTÄLJE  AT8600  25 m  1:15.88   
259  Rudert Emelie  1999  NORRTÄLJE  AU9299  25 m  1:16.92   
285  Galway Isabella  2003  ÅKERSBERGA  AA3203  25 m  1:18.47   
317  Stendrake Wilma  2003  ÅKERSBERGA  BB2403  25 m  1:19.65   
266  Westling Alva  1999  NORRTÄLJE  AE4299  25 m  1:20.86   
10  262  Sjöberg Tova  2001  NORRTÄLJE  BC3401  25 m  1:21.25   
11  269  Åkerblom Thindra  2003  NORRTÄLJE  AK3603  25 m  1:21.73   
12  253  Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  1:22.13   
13  225  Albertsen Lina  2001  NORRTÄLJE  BN7601  25 m  1:22.94   
14  243  Ingemarson Bonnie  2002  NORRTÄLJE  BU6202  25 m  1:23.23   
15  292  Häggblad Ylwali  2000  ÅKERSBERGA  AB2600  25 m  1:24.74   
16  267  Zetterström Moa  2005  NORRTÄLJE  AA9805  25 m  1:25.37   
17  233  Carlsson Lina  2002  NORRTÄLJE  BU7202  25 m  1:25.42   
18  244  Jonsson Linnea  2002  NORRTÄLJE  AJ0602  25 m  1:27.26   
19  207  Karlsson Emelie  2002  GUSTAVSBER  BE0402  25 m  1:27.66   
20  348  Blomqvist Hanna  2005  ÅSF  05A691  25 m  1:28.39   
21  199  Eriksson Lisa  2003  GUSTAVSBER  AO9403  25 m  1:28.77   
22  286  Galway Nathalie  2005  ÅKERSBERGA  AA2205  25 m  1:30.73   
23  313  Rönnbro Nora  2004  ÅKERSBERGA  AU8404  25 m  1:32.24   
24  318  Strömstedt Saga  2004  ÅKERSBERGA  AU5804  25 m  1:33.55   
25  254  Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m  1:33.70   
26  193  Widén Elina  2003  GIMO SS  BG0203  25 m  1:33.71   
27  209  Mörfelt Stella  2000  GUSTAVSBER  BS9200  25 m  1:34.65   
28  219  Tjernqvist Lova  2003  GUSTAVSBER  AP4403  25 m  1:34.66   
29  200  Eriksson Malva  2006  GUSTAVSBER  AA8406  25 m  1:34.83   
30  190  Malkan-Juvelin Felicia  2005  DANDERYD  BH1805  25 m  1:34.91   
31  191  Rosander Ebba  2005  DANDERYD  BH9605  25 m  1:35.09   
32  316  Stendrake Embla  2005  ÅKERSBERGA  AI0205  25 m  1:35.32   
33  289  Hedelin Towalie  2002  ÅKERSBERGA  BN8202  25 m  1:37.69   
34  268  Åhlén Lova  2004  NORRTÄLJE  AW0804  25 m  1:38.51   
35  325  Wrenkler Matilda  2001  ÅKERSBERGA  BB1601  25 m  1:39.12   
36  334  Berlin Amanda  2004  SIGTUNA SK  BN1804  25 m  1:39.28   
37  336  Bolander Lovisa  2004  SIGTUNA SK  AY0604  25 m  1:39.40   
38  354  Karlsson Isabella  2005  ÅSF  05A398  25 m  1:39.46   
39  189  Hammargren Wilma  2005  DANDERYD  BH0805  25 m  1:39.88   
40  260  Schöneberg Leah  2004  NORRTÄLJE  AR0804  25 m  1:40.31   
41  277  Bonorden Filippa  2005  ÅKERSBERGA  AH5805  25 m  1:40.78   
42  220  Trennevik Linnea  2004  GUSTAVSBER  BS4404  25 m  1:40.92   
43  322  Westberg Magda  2005  ÅKERSBERGA  AT5805  25 m  1:41.68   
44  352  Flöjt Céline  2005  ÅSF  05A453  25 m  1:42.18   
45  308  Lundberg Nora  2003  ÅKERSBERGA  AT8203  25 m  1:42.32   
46  208  Lanner Hanna  2006  GUSTAVSBER  AU0806  25 m  1:46.24   
47  310  Nyberg Moa  2001  ÅKERSBERGA  AR4401  25 m  1:47.42   
48  222  Wiker My  2006  GUSTAVSBER  AA9406  25 m  1:48.01   
49  274  Andersson Hultgren Vera  2005  ÅKERSBERGA  AM3805  25 m  1:49.27   
50  300  Kanhamn Alexandra  2005  ÅKERSBERGA  AN5405  25 m  1:49.48   
51  303  Kling Signe  2005  ÅKERSBERGA  AT8605  25 m  1:50.31   
52  307  Lindholm Signe  2006  ÅKERSBERGA  AC4206  25 m  1:50.99   
53  204  Gylling Josefine  2004  GUSTAVSBER  AI3604  25 m  1:51.37   
54  213  Olofsson Tilda  2004  GUSTAVSBER  AI9604  25 m  1:51.43   
55  184  Bolinder Hanna  2006  DANDERYD  BD4206  25 m  1:53.91   
56  305  Korent Tyra  2006  ÅKERSBERGA  AC2206  25 m  1:56.02   
57  187  Fang Ziyi  2006  DANDERYD  AX1806  25 m  1:56.05   
58  284  Frejd Denise  2003  ÅKERSBERGA  BI8603  25 m  1:57.26   
59  350  Eriksson Nora  2006  ÅSF  06A383  25 m  2:00.59   
60  360  Topoeva Antonia  2004  ÅSF  04B201  25 m  2:01.74   
61  186  Erneholm Mikaela  2006  DANDERYD  BA7606  25 m     
62  192  Sandén Johanna  2005  DANDERYD  BM3405  25 m     
63  235  Danielsson Linnea  2002  NORRTÄLJE  BY8402  25 m     
64  294  Isaksson Julia  2005  ÅKERSBERGA  AT5605  25 m     
65  296  Jansson Cajsa  2004  ÅKERSBERGA  BH4204  25 m     
66  311  Olsson Ella  2004  ÅKERSBERGA  AH9204  25 m     
67  312  Rundgren Matilda  2003  ÅKERSBERGA  BR0803  25 m     
68  335  Bohman Josefin  2004  SIGTUNA SK  BL0404  25 m     
69  337  Brotzen Melina  2003  SIGTUNA SK  AL9403  25 m     
70  349  Danielsson Wilma  2005  ÅSF  05A985  25 m     
71  351  Flöjt Bianca  2005  ÅSF  05A975  25 m     
72  356  Lindholm Theresia  2006  ÅSF  06A732  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 februari 2017 
Licensierad till: Norrtälje Simklubb  Utskriftstid  22:12