Deltagarlista Gren 1-18 
 
  Tävling  Utmanaren 2018-03-18    Utskriftsdatum  17 mars 2018   
  Tävlingsort      Utskriftstid  22:42   
  Arrangör  Norrtälje Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 mars 2018         
 
 
Gren 1, 100m Fjärilsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
54  Zetterström Moa  2005  NORRTÄLJE  AA9805  25 m  1:17.93   
29  Malmsten Amanda  2000  NORRTÄLJE  AT8600  25 m  1:18.47   
36  Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  1:19.59   
18  Hultin Agnes  2005  NORRTÄLJE  BO3605  25 m     
41  Sipinen Embla  2005  NORRTÄLJE  BP5805  25 m     
44  Sjöström Linnea  2005  NORRTÄLJE  BO9805  25 m     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
14  Folkesson Elias  1999  NORRTÄLJE  AO6599  25 m  1:09.63   
25  Karell Victor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m  1:11.36   
45  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  50 m  1:13.16   
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Blomberg Viola  2007  NORRTÄLJE  AJ8807  25 m  52.75   
11  Eriksson Emilia  2006  NORRTÄLJE  BN2606  25 m     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
39  Ridderstad William  2007  NORRTÄLJE  AJ8107  25 m  54.46   
Andersson Arvid  2006  NORRTÄLJE  AG3106  25 m  54.50   
23  Jansson Oskar  2006  NORRTÄLJE  AT2706  25 m  1:01.73   
Blomberg Emil  2008  NORRTÄLJE  AE4508  25 m     
 
Gren 5, 25m Ryggsim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
27  Lampén Tyra  2007  NORRTÄLJE  BC2407  25 m  26.83   
40  Ridderstad Vincent  2009  NORRTÄLJE  AC0909  25 m  27.11   
Andersson Arvid  2006  NORRTÄLJE  AG3106  25 m  27.40   
38  Rejås Vilma  2007  NORRTÄLJE  AV2207  25 m  27.78   
Beronius Loke  2008  NORRTÄLJE  AH3708  25 m  27.84   
46  Stenman Graflind Meja  2007  NORRTÄLJE  AV3207  25 m  27.91   
21  Jansson Erik  2008  NORRTÄLJE    25 m  28.19   
37  Rejås Albin  2004  NORRTÄLJE  AX3904  25 m  29.30   
22  Jansson Johan  2010  NORRTÄLJE    25 m  29.60   
10  19  Hållinder Tyra  2007  NORRTÄLJE  BC1407  25 m  30.08   
11  Areskoug Solveig  2006  NORRTÄLJE    25 m  31.33   
12  49  Trepp Ingela  2008  NORRTÄLJE  AP1208  25 m  32.05   
13  10  Eriksson Ebba  2009  NORRTÄLJE  AG6209  25 m  32.28   
14  51  Wahlquist Victoria  2009  NORRTÄLJE  AH7809  25 m  33.60   
15  28  Lidberg Hugo  2008  NORRTÄLJE    25 m     
16  32  Obradovac Belma  2005  NORRTÄLJE    25 m     
17  33  Obradovac Edna  2007  NORRTÄLJE    25 m     
18  47  Strandman Gustav  2007  NORRTÄLJE    25 m     
19  52  Wase Tilde  2006  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
45  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  32.88   
44  Sjöström Linnea  2005  NORRTÄLJE  BO9805  25 m  37.02   
24  Jonsson Linnea  2002  NORRTÄLJE  AJ0602  25 m  38.06   
42  Sjöberg Simon  2003  NORRTÄLJE  AF8103  25 m  41.17   
17  Hagstedt Love  2003  NORRTÄLJE  BA8303  25 m  49.78   
13  Figved Persson Julia  2004  NORRTÄLJE  BZ8404  25 m  49.99   
Blomberg Emil  2008  NORRTÄLJE  AE4508  25 m  50.52   
23  Jansson Oskar  2006  NORRTÄLJE  AT2706  25 m  50.54   
16  Folkesson Linnea  2003  NORRTÄLJE  CC9403  25 m  51.82   
10  31  Norman Widell Sara  2006  NORRTÄLJE  BH6606  25 m  52.25   
11  39  Ridderstad William  2007  NORRTÄLJE  AJ8107  25 m  54.06   
12  50  Trepp Valentino  2005  NORRTÄLJE  AT4505  25 m  1:03.27   
13  19  Hållinder Tyra  2007  NORRTÄLJE  BC1407  25 m     
14  34  Obradovac Kenan  2005  NORRTÄLJE  AW9505  25 m     
15  53  Vättö Kaján Nikita  2004  NORRTÄLJE  BZ2404  25 m     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
43  Sjöberg Tova  2001  NORRTÄLJE  BC3401  25 m  1:13.48   
Albertsen Lina  2001  NORRTÄLJE  BN7601  25 m  1:24.67   
12  Fahlström Linus  2005  NORRTÄLJE  AJ3705  25 m  1:47.26   
Engdal Lundberg Astrid  2002  NORRTÄLJE  BU8202  25 m     
11  Eriksson Emilia  2006  NORRTÄLJE  BN2606  25 m     
18  Hultin Agnes  2005  NORRTÄLJE  BO3605  25 m     
41  Sipinen Embla  2005  NORRTÄLJE  BP5805  25 m     
 
Gren 8, 200m Ryggsim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
45  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  2:30.19   
44  Sjöström Linnea  2005  NORRTÄLJE  BO9805  25 m  2:47.17   
 
Gren 9, 25m Bröstsim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
27  Lampén Tyra  2007  NORRTÄLJE  BC2407  25 m  25.79   
37  Rejås Albin  2004  NORRTÄLJE  AX3904  25 m  26.79   
Beronius Loke  2008  NORRTÄLJE  AH3708  25 m  26.92   
19  Hållinder Tyra  2007  NORRTÄLJE  BC1407  25 m  27.04   
10  Eriksson Ebba  2009  NORRTÄLJE  AG6209  25 m  27.16   
46  Stenman Graflind Meja  2007  NORRTÄLJE  AV3207  25 m  27.43   
Andersson Arvid  2006  NORRTÄLJE  AG3106  25 m  28.24   
38  Rejås Vilma  2007  NORRTÄLJE  AV2207  25 m  30.02   
21  Jansson Erik  2008  NORRTÄLJE    25 m  31.28   
10  51  Wahlquist Victoria  2009  NORRTÄLJE  AH7809  25 m  31.87   
11  40  Ridderstad Vincent  2009  NORRTÄLJE  AC0909  25 m  31.96   
12  30  Nirling Nilla  2010  NORRTÄLJE    25 m  34.47   
13  49  Trepp Ingela  2008  NORRTÄLJE  AP1208  25 m  35.26   
14  Areskoug Solveig  2006  NORRTÄLJE    25 m  36.18   
15  22  Jansson Johan  2010  NORRTÄLJE    25 m  38.15   
16  Englund Max  2009  NORRTÄLJE    25 m     
17  26  Kavanagh Georgsson Holly  2007  NORRTÄLJE  BF1207  25 m     
18  28  Lidberg Hugo  2008  NORRTÄLJE    25 m     
19  32  Obradovac Belma  2005  NORRTÄLJE    25 m     
20  33  Obradovac Edna  2007  NORRTÄLJE    25 m     
21  35  Patterson Freya  2012  NORRTÄLJE    25 m     
22  52  Wase Tilde  2006  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
42  Sjöberg Simon  2003  NORRTÄLJE  AF8103  25 m  49.38   
17  Hagstedt Love  2003  NORRTÄLJE  BA8303  25 m  53.73   
23  Jansson Oskar  2006  NORRTÄLJE  AT2706  25 m  55.41   
13  Figved Persson Julia  2004  NORRTÄLJE  BZ8404  25 m  55.70   
Beronius Loke  2008  NORRTÄLJE  AH3708  25 m  56.98   
39  Ridderstad William  2007  NORRTÄLJE  AJ8107  25 m  57.75   
Andersson Arvid  2006  NORRTÄLJE  AG3106  25 m  58.75   
Brina Medina  2003  NORRTÄLJE  BT2403  25 m  1:00.58   
37  Rejås Albin  2004  NORRTÄLJE  AX3904  25 m  1:00.88   
10  31  Norman Widell Sara  2006  NORRTÄLJE  BH6606  25 m  1:01.82   
11  21  Jansson Erik  2008  NORRTÄLJE    25 m  1:06.95   
12  50  Trepp Valentino  2005  NORRTÄLJE  AT4505  25 m  1:07.21   
13  38  Rejås Vilma  2007  NORRTÄLJE  AV2207  25 m  1:14.42   
14  32  Obradovac Belma  2005  NORRTÄLJE    25 m     
15  53  Vättö Kaján Nikita  2004  NORRTÄLJE  BZ2404  25 m     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Albertsen Lina  2001  NORRTÄLJE  BN7601  25 m  1:27.67   
20  Hållinder Willma  2004  NORRTÄLJE  BS5404  25 m  1:41.61   
12  Fahlström Linus  2005  NORRTÄLJE  AJ3705  25 m  1:47.22   
11  Eriksson Emilia  2006  NORRTÄLJE  BN2606  25 m  1:48.43   
37  Rejås Albin  2004  NORRTÄLJE  AX3904  25 m  2:01.00   
Blomberg Emil  2008  NORRTÄLJE  AE4508  25 m     
Blomberg Viola  2007  NORRTÄLJE  AJ8807  25 m     
 
Gren 12, 25m Frisim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
37  Rejås Albin  2004  NORRTÄLJE  AX3904  25 m  21.40   
19  Hållinder Tyra  2007  NORRTÄLJE  BC1407  25 m  23.75   
Beronius Loke  2008  NORRTÄLJE  AH3708  25 m  24.24   
21  Jansson Erik  2008  NORRTÄLJE    25 m  24.30   
38  Rejås Vilma  2007  NORRTÄLJE  AV2207  25 m  24.49   
51  Wahlquist Victoria  2009  NORRTÄLJE  AH7809  25 m  26.14   
10  Eriksson Ebba  2009  NORRTÄLJE  AG6209  25 m  26.51   
Areskoug Solveig  2006  NORRTÄLJE    25 m  29.06   
22  Jansson Johan  2010  NORRTÄLJE    25 m  29.10   
10  40  Ridderstad Vincent  2009  NORRTÄLJE  AC0909  25 m  30.69   
11  30  Nirling Nilla  2010  NORRTÄLJE    25 m  33.58   
12  28  Lidberg Hugo  2008  NORRTÄLJE    25 m     
13  32  Obradovac Belma  2005  NORRTÄLJE    25 m     
14  33  Obradovac Edna  2007  NORRTÄLJE    25 m     
15  47  Strandman Gustav  2007  NORRTÄLJE    25 m     
16  52  Wase Tilde  2006  NORRTÄLJE    25 m     
17  55  Åkerlund Agnes  2010  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 13, 50m Frisim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
45  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  27.96   
43  Sjöberg Tova  2001  NORRTÄLJE  BC3401  25 m  28.91   
42  Sjöberg Simon  2003  NORRTÄLJE  AF8103  25 m  29.14   
54  Zetterström Moa  2005  NORRTÄLJE  AA9805  25 m  30.63   
24  Jonsson Linnea  2002  NORRTÄLJE  AJ0602  25 m  32.35   
36  Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  32.51   
15  Folkesson Emilia  2003  NORRTÄLJE  CC1603  25 m  36.98   
17  Hagstedt Love  2003  NORRTÄLJE  BA8303  25 m  39.48   
16  Folkesson Linnea  2003  NORRTÄLJE  CC9403  25 m  42.04   
10  23  Jansson Oskar  2006  NORRTÄLJE  AT2706  25 m  42.07   
11  46  Stenman Graflind Meja  2007  NORRTÄLJE  AV3207  25 m  44.25   
12  50  Trepp Valentino  2005  NORRTÄLJE  AT4505  25 m  47.11   
13  31  Norman Widell Sara  2006  NORRTÄLJE  BH6606  25 m  47.34   
14  37  Rejås Albin  2004  NORRTÄLJE  AX3904  25 m  47.48   
15  39  Ridderstad William  2007  NORRTÄLJE  AJ8107  25 m  49.49   
16  Andersson Arvid  2006  NORRTÄLJE  AG3106  25 m  50.08   
17  49  Trepp Ingela  2008  NORRTÄLJE  AP1208  25 m  1:02.33   
18  32  Obradovac Belma  2005  NORRTÄLJE    25 m     
19  34  Obradovac Kenan  2005  NORRTÄLJE  AW9505  25 m     
20  53  Vättö Kaján Nikita  2004  NORRTÄLJE  BZ2404  25 m     
 
Gren 14, 100m Frisim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
15  Folkesson Emilia  2003  NORRTÄLJE  CC1603  25 m  1:21.81   
48  Svanborg Saga  2003  NORRTÄLJE  BX6403  25 m  1:24.21   
20  Hållinder Willma  2004  NORRTÄLJE  BS5404  25 m  1:26.51   
53  Vättö Kaján Nikita  2004  NORRTÄLJE  BZ2404  25 m  1:27.91   
17  Hagstedt Love  2003  NORRTÄLJE  BA8303  25 m  1:28.60   
12  Fahlström Linus  2005  NORRTÄLJE  AJ3705  25 m  1:32.85   
18  Hultin Agnes  2005  NORRTÄLJE  BO3605  25 m  1:33.84   
41  Sipinen Embla  2005  NORRTÄLJE  BP5805  25 m  1:36.61   
Blomberg Emil  2008  NORRTÄLJE  AE4508  25 m  1:41.59   
10  37  Rejås Albin  2004  NORRTÄLJE  AX3904  25 m  1:44.88   
11  Blomberg Viola  2007  NORRTÄLJE  AJ8807  25 m  1:46.83   
12  34  Obradovac Kenan  2005  NORRTÄLJE  AW9505  25 m  1:51.43   
13  11  Eriksson Emilia  2006  NORRTÄLJE  BN2606  25 m     
14  13  Figved Persson Julia  2004  NORRTÄLJE  BZ8404  25 m     
 
Gren 15, 25m Fjärilsim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
48  Svanborg Saga  2003  NORRTÄLJE  BX6403  25 m  18.22   
15  Folkesson Emilia  2003  NORRTÄLJE  CC1603  25 m  19.02   
39  Ridderstad William  2007  NORRTÄLJE  AJ8107  25 m  24.04   
31  Norman Widell Sara  2006  NORRTÄLJE  BH6606  25 m  33.59   
38  Rejås Vilma  2007  NORRTÄLJE  AV2207  25 m  37.41   
27  Lampén Tyra  2007  NORRTÄLJE  BC2407  25 m     
28  Lidberg Hugo  2008  NORRTÄLJE    25 m     
40  Ridderstad Vincent  2009  NORRTÄLJE  AC0909  25 m     
 
Gren 16, 50m Fjärilsim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
12  Fahlström Linus  2005  NORRTÄLJE  AJ3705  25 m  47.96   
50  Trepp Valentino  2005  NORRTÄLJE  AT4505  25 m  1:13.32   
42  Sjöberg Simon  2003  NORRTÄLJE  AF8103  25 m     
 
Gren 18, 100m Medley Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
43  Sjöberg Tova  2001  NORRTÄLJE  BC3401  25 m  1:16.23   
36  Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  1:19.80   
Albertsen Lina  2001  NORRTÄLJE  BN7601  25 m  1:22.08   
17  Hagstedt Love  2003  NORRTÄLJE  BA8303  25 m  1:45.73   
12  Fahlström Linus  2005  NORRTÄLJE  AJ3705  25 m  1:48.27   
50  Trepp Valentino  2005  NORRTÄLJE  AT4505  25 m  2:25.02   
Engdal Lundberg Astrid  2002  NORRTÄLJE  BU8202  25 m     
31  Norman Widell Sara  2006  NORRTÄLJE  BH6606  25 m     
37  Rejås Albin  2004  NORRTÄLJE  AX3904  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  17 mars 2018 
Licensierad till: Norrtälje Simklubb  Utskriftstid  22:42