Deltagarlista Gren 1-20 
 
  Tävling  Utmanaren KMBröst + KMFritt    Utskriftsdatum  18 november 2018   
  Tävlingsort  Norrtälje    Utskriftstid  11:29   
  Arrangör  NSK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 november 2018         
 
 
Gren 1, 100m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Albertsen Lina  2001  NORRTÄLJE  BN7601  25 m  1:27.36   
88  Zetterström Moa  2005  NORRTÄLJE  AA9805  25 m  1:28.46   
53  Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  1:28.74   
40  Malmsten Amanda  2000  NORRTÄLJE  AT8600  25 m  1:28.86   
32  Ingemarson Bonnie  2002  NORRTÄLJE  BU6202  50 m  1:32.21   
31  Hållinder Willma  2004  NORRTÄLJE  BS5404  25 m  1:34.40   
63  Sjöström Linnea  2005  NORRTÄLJE  BO9805  25 m  1:36.88   
54  Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m  1:37.18   
73  Åhlén Lova  2004  NORRTÄLJE  AW0804  25 m  1:39.56   
10  67  Svanborg Saga  2003  NORRTÄLJE  BX6403  25 m  1:52.14   
11  62  Sipinen Embla  2005  NORRTÄLJE  BP5805  25 m  2:00.33   
12  Areskoug Alfdis  2004  NORRTÄLJE  BZ5404  25 m     
13  13  Brina Medina  2003  NORRTÄLJE  BT2403  25 m     
14  28  Hultin Agnes  2005  NORRTÄLJE  BO3605  25 m     
15  52  Persson Emma  2005  NORRTÄLJE  BS3805  25 m     
16  76  Öhman-Tillberg Thindra  2003  NORRTÄLJE  BK0803  25 m     
 
Gren 2, 100m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Andersson Gustav  2001  NORRTÄLJE  AK2301  25 m  1:15.73   
36  Karell Victor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m  1:16.40   
64  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  1:24.21   
86  Fahlström Linus  2005  NORRTÄLJE  AJ3705  25 m  1:47.22   
26  Hagstedt Love  2003  NORRTÄLJE  BA8303  25 m  1:51.55   
50  Obradovac Kenan  2005  NORRTÄLJE  AW9505  25 m  1:56.97   
68  Trepp Valentino  2005  NORRTÄLJE  AT4505  25 m     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
19  Eriksson Emilia  2006  NORRTÄLJE  BN2606  25 m  46.44   
30  Hållinder Tyra  2007  NORRTÄLJE  BC1407  25 m  53.99   
11  Blomberg Viola  2007  NORRTÄLJE  AJ8807  25 m  55.20   
47  Norman Widell Sara  2006  NORRTÄLJE  BH6606  25 m  58.44   
65  Stenman Graflind Meja  2007  NORRTÄLJE  AV3207  25 m  58.56   
18  Eriksson Ebba  2009  NORRTÄLJE  AG6209  25 m  1:04.50   
12  Blomgren Malin  2008  NORRTÄLJE    25 m     
38  Lampén Tyra  2007  NORRTÄLJE  BC2407  25 m     
60  Segrell Ines  2008  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Andersson Arvid  2006  NORRTÄLJE  AG3106  25 m  50.69   
35  Jansson Oskar  2006  NORRTÄLJE  AT2706  25 m  51.75   
Beronius Loke  2008  NORRTÄLJE  AH3708  25 m  56.17   
57  Ridderstad William  2007  NORRTÄLJE  AJ8107  25 m  56.95   
10  Blomberg Emil  2008  NORRTÄLJE  AE4508  25 m  57.01   
87  Hedqvist Hugo  2009  NORRTÄLJE  AC9709  25 m  57.32   
33  Jansson Erik  2008  NORRTÄLJE    25 m  1:02.62   
43  Mellqvist Vide  2007  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 5, 25m Ryggsim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
15  Danielsson Ida  2005  NORRTÄLJE  BP1605  25 m  23.40   
49  Obradovac Edna  2007  NORRTÄLJE    25 m  24.03   
66  Strandman Gustav  2007  NORRTÄLJE    25 m  24.30   
87  Hedqvist Hugo  2009  NORRTÄLJE  AC9709  25 m  26.09   
18  Eriksson Ebba  2009  NORRTÄLJE  AG6209  25 m  26.32   
38  Lampén Tyra  2007  NORRTÄLJE  BC2407  25 m  26.52   
34  Jansson Johan  2010  NORRTÄLJE    25 m  26.64   
58  Ridderstad Vincent  2009  NORRTÄLJE  AC0909  25 m  27.11   
70  Wase Tilda  2006  NORRTÄLJE    25 m  29.90   
10  Bergling Alvin  2009  NORRTÄLJE    25 m     
11  12  Blomgren Malin  2008  NORRTÄLJE    25 m     
12  14  Daize Nicola  2007  NORRTÄLJE    25 m     
13  16  Danielsson-Liegne Altinus  2009  NORRTÄLJE    25 m     
14  23  Gerhardsson Adam  2006  NORRTÄLJE    25 m     
15  24  Gillsberg Lova  2010  NORRTÄLJE    25 m     
16  27  Hedqvist Oliver  2009  NORRTÄLJE    25 m     
17  29  Håkansson Ebba  2008  NORRTÄLJE    25 m     
18  37  Krigare Ceasar  2008  NORRTÄLJE    25 m     
19  48  Nylén Charlie  2010  NORRTÄLJE    25 m     
20  51  Patterson Freya  2012  NORRTÄLJE    25 m     
21  60  Segrell Ines  2008  NORRTÄLJE    25 m     
22  61  Sigurdsson Gabriel  2008  NORRTÄLJE    25 m     
23  71  Veseli Donik  2008  NORRTÄLJE    25 m     
24  72  Åberg Johanna  2009  NORRTÄLJE    25 m     
25  74  Åkerlund Agnes  2010  NORRTÄLJE    25 m     
26  75  Åkesson Noah  2008  NORRTÄLJE    25 m     
27  79  Johansson Oliver  2009  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
64  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  31.42   
19  Eriksson Emilia  2006  NORRTÄLJE  BN2606  25 m  44.07   
26  Hagstedt Love  2003  NORRTÄLJE  BA8303  25 m  45.22   
57  Ridderstad William  2007  NORRTÄLJE  AJ8107  25 m  50.10   
Andersson Arvid  2006  NORRTÄLJE  AG3106  25 m  50.89   
47  Norman Widell Sara  2006  NORRTÄLJE  BH6606  50 m  51.81   
68  Trepp Valentino  2005  NORRTÄLJE  AT4505  25 m  1:02.58   
Beronius Loke  2008  NORRTÄLJE  AH3708  25 m     
42  Melin Freja  2008  NORRTÄLJE    25 m     
10  52  Persson Emma  2005  NORRTÄLJE  BS3805  25 m     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
65  Stenman Graflind Meja  2007  NORRTÄLJE  AV3207  25 m  2:05.43   
17  Ekstam Linder Emelie  2003  NORRTÄLJE  BK3603  25 m     
21  Figved Persson Julia  2004  NORRTÄLJE  BZ8404  25 m     
22  Folkesson Linnea  2003  NORRTÄLJE  CC9403  25 m     
30  Hållinder Tyra  2007  NORRTÄLJE  BC1407  25 m     
 
Gren 8, Egen definierad Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
11  Blomberg Viola  2007  NORRTÄLJE  AJ8807  25 m     
36  Karell Victor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m     
50  Obradovac Kenan  2005  NORRTÄLJE  AW9505  25 m     
55  Rejås Albin  2004  NORRTÄLJE  AX3904  25 m     
56  Rejås Vilma  2007  NORRTÄLJE  AV2207  25 m     
63  Sjöström Linnea  2005  NORRTÄLJE  BO9805  25 m     
76  Öhman-Tillberg Thindra  2003  NORRTÄLJE  BK0803  25 m     
 
Gren 9, 25m Bröstsim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
15  Danielsson Ida  2005  NORRTÄLJE  BP1605  25 m  24.41   
Areskoug Alfdis  2004  NORRTÄLJE  BZ5404  25 m  28.23   
69  Wahlquist Victoria  2009  NORRTÄLJE  AH7809  25 m  30.18   
70  Wase Tilda  2006  NORRTÄLJE    25 m  30.67   
34  Jansson Johan  2010  NORRTÄLJE    25 m  31.65   
58  Ridderstad Vincent  2009  NORRTÄLJE  AC0909  25 m  37.13   
Aspelin Hanna  2008  NORRTÄLJE    25 m  39.72   
51  Patterson Freya  2012  NORRTÄLJE    25 m  1:02.99   
Bergling Alvin  2009  NORRTÄLJE    25 m     
10  Beronius Belle  2010  NORRTÄLJE    25 m     
11  12  Blomgren Malin  2008  NORRTÄLJE    25 m     
12  14  Daize Nicola  2007  NORRTÄLJE    25 m     
13  16  Danielsson-Liegne Altinus  2009  NORRTÄLJE    25 m     
14  23  Gerhardsson Adam  2006  NORRTÄLJE    25 m     
15  24  Gillsberg Lova  2010  NORRTÄLJE    25 m     
16  25  Hagstedt Adrian  2010  NORRTÄLJE    25 m     
17  27  Hedqvist Oliver  2009  NORRTÄLJE    25 m     
18  29  Håkansson Ebba  2008  NORRTÄLJE    25 m     
19  37  Krigare Ceasar  2008  NORRTÄLJE    25 m     
20  39  Lundblad Freja  2010  NORRTÄLJE    25 m     
21  44  Nehl Ellen  2010  NORRTÄLJE    25 m     
22  48  Nylén Charlie  2010  NORRTÄLJE    25 m     
23  59  Sarlin Vira  2009  NORRTÄLJE    25 m     
24  60  Segrell Ines  2008  NORRTÄLJE    25 m     
25  61  Sigurdsson Gabriel  2008  NORRTÄLJE    25 m     
26  66  Strandman Gustav  2007  NORRTÄLJE    25 m     
27  71  Veseli Donik  2008  NORRTÄLJE    25 m     
28  72  Åberg Johanna  2009  NORRTÄLJE    25 m     
29  74  Åkerlund Agnes  2010  NORRTÄLJE    25 m     
30  75  Åkesson Noah  2008  NORRTÄLJE    25 m     
31  77  Abelsson Göta  2010  NORRTÄLJE    25 m     
32  78  Jensen Oscar  2012  NORRTÄLJE    25 m     
33  79  Johansson Oliver  2009  NORRTÄLJE    25 m     
34  80  Källsten Wilma  2011  NORRTÄLJE    25 m     
35  81  Lindqvist Linus  2009  NORRTÄLJE    25 m     
36  82  Lindqvist Oskar  2011  NORRTÄLJE    25 m     
37  83  Sjölund Giselle  2011  NORRTÄLJE    25 m     
38  84  Svedbjörk Tilda  2010  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
36  Karell Victor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m  34.71   
Albertsen Lina  2001  NORRTÄLJE  BN7601  25 m  38.90   
17  Ekstam Linder Emelie  2003  NORRTÄLJE  BK3603  25 m  53.74   
55  Rejås Albin  2004  NORRTÄLJE  AX3904  25 m  54.62   
68  Trepp Valentino  2005  NORRTÄLJE  AT4505  25 m  1:09.32   
79  Johansson Oliver  2009  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 12, 25m Frisim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
15  Danielsson Ida  2005  NORRTÄLJE  BP1605  25 m  18.24   
66  Strandman Gustav  2007  NORRTÄLJE    25 m  23.36   
18  Eriksson Ebba  2009  NORRTÄLJE  AG6209  25 m  24.47   
34  Jansson Johan  2010  NORRTÄLJE    25 m  24.70   
69  Wahlquist Victoria  2009  NORRTÄLJE  AH7809  25 m  25.98   
Aspelin Hanna  2008  NORRTÄLJE    25 m  27.47   
58  Ridderstad Vincent  2009  NORRTÄLJE  AC0909  25 m  28.99   
74  Åkerlund Agnes  2010  NORRTÄLJE    25 m  36.32   
Almén Noah  2008  NORRTÄLJE    25 m     
10  Bergling Alvin  2009  NORRTÄLJE    25 m     
11  Beronius Belle  2010  NORRTÄLJE    25 m     
12  12  Blomgren Malin  2008  NORRTÄLJE    25 m     
13  14  Daize Nicola  2007  NORRTÄLJE    25 m     
14  16  Danielsson-Liegne Altinus  2009  NORRTÄLJE    25 m     
15  23  Gerhardsson Adam  2006  NORRTÄLJE    25 m     
16  24  Gillsberg Lova  2010  NORRTÄLJE    25 m     
17  25  Hagstedt Adrian  2010  NORRTÄLJE    25 m     
18  27  Hedqvist Oliver  2009  NORRTÄLJE    25 m     
19  29  Håkansson Ebba  2008  NORRTÄLJE    25 m     
20  37  Krigare Ceasar  2008  NORRTÄLJE    25 m     
21  39  Lundblad Freja  2010  NORRTÄLJE    25 m     
22  41  Melin Atle  2009  NORRTÄLJE    25 m     
23  48  Nylén Charlie  2010  NORRTÄLJE    25 m     
24  59  Sarlin Vira  2009  NORRTÄLJE    25 m     
25  60  Segrell Ines  2008  NORRTÄLJE    25 m     
26  61  Sigurdsson Gabriel  2008  NORRTÄLJE    25 m     
27  71  Veseli Donik  2008  NORRTÄLJE    25 m     
28  72  Åberg Johanna  2009  NORRTÄLJE    25 m     
29  75  Åkesson Noah  2008  NORRTÄLJE    25 m     
30  77  Abelsson Göta  2010  NORRTÄLJE    25 m     
31  80  Källsten Wilma  2011  NORRTÄLJE    25 m     
32  83  Sjölund Giselle  2011  NORRTÄLJE    25 m     
33  84  Svedbjörk Tilda  2010  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 13, 100m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
40  Malmsten Amanda  2000  NORRTÄLJE  AT8600  25 m  1:06.81   
88  Zetterström Moa  2005  NORRTÄLJE  AA9805  25 m  1:06.94   
Albertsen Lina  2001  NORRTÄLJE  BN7601  25 m  1:10.86   
53  Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  1:12.03   
32  Ingemarson Bonnie  2002  NORRTÄLJE  BU6202  25 m  1:12.35   
54  Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m  1:13.43   
63  Sjöström Linnea  2005  NORRTÄLJE  BO9805  25 m  1:13.66   
76  Öhman-Tillberg Thindra  2003  NORRTÄLJE  BK0803  25 m  1:18.84   
67  Svanborg Saga  2003  NORRTÄLJE  BX6403  25 m  1:19.35   
10  73  Åhlén Lova  2004  NORRTÄLJE  AW0804  25 m  1:19.82   
11  21  Figved Persson Julia  2004  NORRTÄLJE  BZ8404  25 m  1:26.28   
12  31  Hållinder Willma  2004  NORRTÄLJE  BS5404  25 m  1:26.51   
13  22  Folkesson Linnea  2003  NORRTÄLJE  CC9403  25 m  1:32.71   
14  62  Sipinen Embla  2005  NORRTÄLJE  BP5805  25 m  1:33.47   
15  28  Hultin Agnes  2005  NORRTÄLJE  BO3605  25 m  1:33.84   
16  Areskoug Alfdis  2004  NORRTÄLJE  BZ5404  25 m  1:36.79   
17  13  Brina Medina  2003  NORRTÄLJE  BT2403  25 m     
18  17  Ekstam Linder Emelie  2003  NORRTÄLJE  BK3603  25 m     
19  52  Persson Emma  2005  NORRTÄLJE  BS3805  25 m     
 
Gren 14, 100m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Andersson Gustav  2001  NORRTÄLJE  AK2301  25 m  58.20   
64  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  58.56   
36  Karell Victor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m  1:00.54   
86  Fahlström Linus  2005  NORRTÄLJE  AJ3705  25 m  1:25.42   
26  Hagstedt Love  2003  NORRTÄLJE  BA8303  25 m  1:27.27   
50  Obradovac Kenan  2005  NORRTÄLJE  AW9505  25 m  1:44.76   
68  Trepp Valentino  2005  NORRTÄLJE  AT4505  25 m  2:00.93   
 
Gren 15, 50m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
19  Eriksson Emilia  2006  NORRTÄLJE  BN2606  25 m  40.89   
11  Blomberg Viola  2007  NORRTÄLJE  AJ8807  25 m  40.95   
47  Norman Widell Sara  2006  NORRTÄLJE  BH6606  25 m  41.34   
65  Stenman Graflind Meja  2007  NORRTÄLJE  AV3207  25 m  44.25   
30  Hållinder Tyra  2007  NORRTÄLJE  BC1407  25 m  51.08   
18  Eriksson Ebba  2009  NORRTÄLJE  AG6209  25 m  59.95   
12  Blomgren Malin  2008  NORRTÄLJE    25 m     
42  Melin Freja  2008  NORRTÄLJE    25 m     
49  Obradovac Edna  2007  NORRTÄLJE    25 m     
10  60  Segrell Ines  2008  NORRTÄLJE    25 m     
11  70  Wase Tilda  2006  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 16, 50m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
10  Blomberg Emil  2008  NORRTÄLJE  AE4508  25 m  39.04   
35  Jansson Oskar  2006  NORRTÄLJE  AT2706  25 m  39.41   
Andersson Arvid  2006  NORRTÄLJE  AG3106  25 m  45.01   
57  Ridderstad William  2007  NORRTÄLJE  AJ8107  25 m  45.85   
87  Hedqvist Hugo  2009  NORRTÄLJE  AC9709  25 m  49.13   
Beronius Loke  2008  NORRTÄLJE  AH3708  25 m  55.56   
33  Jansson Erik  2008  NORRTÄLJE    25 m     
41  Melin Atle  2009  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 17, 25m Fjärilsim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
54  Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m  17.66   
35  Jansson Oskar  2006  NORRTÄLJE  AT2706  25 m  23.08   
Andersson Arvid  2006  NORRTÄLJE  AG3106  25 m  23.22   
38  Lampén Tyra  2007  NORRTÄLJE  BC2407  25 m  24.17   
15  Danielsson Ida  2005  NORRTÄLJE  BP1605  25 m  26.84   
47  Norman Widell Sara  2006  NORRTÄLJE  BH6606  25 m  26.86   
62  Sipinen Embla  2005  NORRTÄLJE  BP5805  25 m  27.79   
13  Brina Medina  2003  NORRTÄLJE  BT2403  25 m  28.86   
58  Ridderstad Vincent  2009  NORRTÄLJE  AC0909  25 m  33.44   
10  34  Jansson Johan  2010  NORRTÄLJE    25 m     
11  52  Persson Emma  2005  NORRTÄLJE  BS3805  25 m     
 
Gren 18, 50m Fjärilsim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
53  Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  35.25   
Albertsen Lina  2001  NORRTÄLJE  BN7601  25 m  35.79   
86  Fahlström Linus  2005  NORRTÄLJE  AJ3705  25 m  47.96   
57  Ridderstad William  2007  NORRTÄLJE  AJ8107  25 m  49.76   
68  Trepp Valentino  2005  NORRTÄLJE  AT4505  25 m  1:10.30   
26  Hagstedt Love  2003  NORRTÄLJE  BA8303  25 m     
 
Gren 19, 100m Fjärilsim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
63  Sjöström Linnea  2005  NORRTÄLJE  BO9805  25 m  1:21.28   
 
Gren 20, 100m Medley Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Andersson Gustav  2001  NORRTÄLJE  AK2301  25 m  1:06.50   
64  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  1:06.92   
36  Karell Victor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m  1:08.47   
11  Blomberg Viola  2007  NORRTÄLJE  AJ8807  25 m  1:30.80   
26  Hagstedt Love  2003  NORRTÄLJE  BA8303  25 m  1:42.98   
10  Blomberg Emil  2008  NORRTÄLJE  AE4508  25 m  1:44.10   
65  Stenman Graflind Meja  2007  NORRTÄLJE  AV3207  25 m  1:48.40   
28  Hultin Agnes  2005  NORRTÄLJE  BO3605  25 m  1:48.42   
Andersson Arvid  2006  NORRTÄLJE  AG3106  25 m  1:48.52   
10  35  Jansson Oskar  2006  NORRTÄLJE  AT2706  25 m  1:50.46   
11  19  Eriksson Emilia  2006  NORRTÄLJE  BN2606  25 m  1:51.41   
12  47  Norman Widell Sara  2006  NORRTÄLJE  BH6606  25 m  2:00.95   
13  68  Trepp Valentino  2005  NORRTÄLJE  AT4505  25 m  2:11.22   
14  17  Ekstam Linder Emelie  2003  NORRTÄLJE  BK3603  25 m     
15  22  Folkesson Linnea  2003  NORRTÄLJE  CC9403  25 m     
16  30  Hållinder Tyra  2007  NORRTÄLJE  BC1407  25 m     
17  31  Hållinder Willma  2004  NORRTÄLJE  BS5404  25 m     
18  50  Obradovac Kenan  2005  NORRTÄLJE  AW9505  25 m     
19  62  Sipinen Embla  2005  NORRTÄLJE  BP5805  25 m     
20  67  Svanborg Saga  2003  NORRTÄLJE  BX6403  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  18 november 2018 
Licensierad till: Norrtälje Simklubb  Utskriftstid  11:29