Deltagarlista Gren 1-18 
 
  Tävling  Utanaren KM bröstsim    Utskriftsdatum  29 september 2018   
  Tävlingsort  Norrtlälje    Utskriftstid  11:39   
  Arrangör  NSK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 september 2018         
 
 
Gren 1, 100m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Albertsen Lina  2001  NORRTÄLJE  BN7601  25 m  1:27.67   
47  Zetterström Moa  2005  NORRTÄLJE  AA9805  25 m  1:28.46   
31  Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  1:33.49   
21  Hållinder Willma  2004  NORRTÄLJE  BS5404  25 m  1:34.40   
38  Sjöström Linnea  2005  NORRTÄLJE  BO9805  25 m  1:36.88   
32  Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m  1:38.80   
48  Åhlén Lova  2004  NORRTÄLJE  AW0804  25 m  1:39.56   
42  Svanborg Saga  2003  NORRTÄLJE  BX6403  25 m  1:52.14   
Ekstam Linder Emelie  2003  NORRTÄLJE  BK3603  25 m  1:59.92   
10  37  Sipinen Embla  2005  NORRTÄLJE  BP5805  25 m  2:00.33   
11  Brina Medina  2003  NORRTÄLJE  BT2403  25 m     
12  10  Engdal Lundberg Astrid  2002  NORRTÄLJE  BU8202  25 m     
13  14  Figved Persson Julia  2004  NORRTÄLJE  BZ8404  25 m     
14  19  Hultin Agnes  2005  NORRTÄLJE  BO3605  25 m     
15  30  Persson Emma  2005  NORRTÄLJE  BS3805  25 m     
16  49  Tillberg Öhman Thindra  2003  NORRTÄLJE  BK0803  25 m     
 
Gren 2, 100m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Andersson Gustav  2001  NORRTÄLJE  AK2301  25 m  1:15.73   
39  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  1:26.74   
13  Fahlström Linus  2005  NORRTÄLJE  AJ3705  25 m  1:47.22   
17  Hagstedt Love  2003  NORRTÄLJE  BA8303  25 m  1:51.55   
29  Obradovac Kenan  2005  NORRTÄLJE  AW9505  25 m  1:56.97   
33  Rejås Albin  2004  NORRTÄLJE  AX3904  25 m  2:11.34   
43  Trepp Valentino  2005  NORRTÄLJE  AT4505  25 m     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
12  Eriksson Emilia  2006  NORRTÄLJE  BN2606  25 m  48.14   
20  Hållinder Tyra  2007  NORRTÄLJE  BC1407  25 m  53.99   
Blomberg Viola  2007  NORRTÄLJE  AJ8807  25 m  55.20   
27  Norman Widell Sara  2006  NORRTÄLJE  BH6606  25 m  58.44   
40  Stenman Graflind Meja  2007  NORRTÄLJE  AV3207  25 m  58.56   
11  Eriksson Ebba  2009  NORRTÄLJE  AG6209  25 m  1:04.50   
34  Rejås Vilma  2007  NORRTÄLJE  AV2207  25 m  1:12.17   
24  Lampén Tyra  2007  NORRTÄLJE  BC2407  25 m     
44  Wahlquist Victoria  2009  NORRTÄLJE  AH7809  25 m     
 
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
23  Jansson Oskar  2006  NORRTÄLJE  AT2706  25 m  51.75   
Beronius Loke  2008  NORRTÄLJE  AH3708  25 m  56.17   
Andersson Arvid  2006  NORRTÄLJE  AG3106  25 m  56.54   
35  Ridderstad William  2007  NORRTÄLJE  AJ8107  25 m  56.95   
Blomberg Emil  2008  NORRTÄLJE  AE4508  25 m  57.01   
22  Jansson Erik  2008  NORRTÄLJE  AI8308  25 m     
 
Gren 5, 25m Ryggsim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
38  Sjöström Linnea  2005  NORRTÄLJE  BO9805  25 m  17.02   
Danielsson Ida  2005  NORRTÄLJE  BP1605  25 m  23.40   
41  Strandman Gustav  2007  NORRTÄLJE    25 m  24.30   
18  Hedqvist Hugo  2009  NORRTÄLJE  AC9709  25 m  26.09   
24  Lampén Tyra  2007  NORRTÄLJE  BC2407  25 m  26.52   
34  Rejås Vilma  2007  NORRTÄLJE  AV2207  25 m  27.01   
36  Ridderstad Vincent  2009  NORRTÄLJE  AC0909  25 m  27.11   
Beronius Loke  2008  NORRTÄLJE  AH3708  25 m  27.73   
40  Stenman Graflind Meja  2007  NORRTÄLJE  AV3207  25 m  27.77   
10  45  Wase Tilda  2006  NORRTÄLJE    25 m  29.90   
11  11  Eriksson Ebba  2009  NORRTÄLJE  AG6209  25 m  31.64   
12  26  Nirling Nilla  2010  NORRTÄLJE    25 m  38.45   
13  25  Malmgren Teodor  2008  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
39  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  31.42   
32  Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m  39.43   
31  Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  39.95   
12  Eriksson Emilia  2006  NORRTÄLJE  BN2606  25 m  44.07   
17  Hagstedt Love  2003  NORRTÄLJE  BA8303  25 m  45.22   
29  Obradovac Kenan  2005  NORRTÄLJE  AW9505  25 m  46.46   
35  Ridderstad William  2007  NORRTÄLJE  AJ8107  25 m  50.10   
19  Hultin Agnes  2005  NORRTÄLJE  BO3605  25 m  50.46   
Andersson Arvid  2006  NORRTÄLJE  AG3106  25 m  50.89   
10  27  Norman Widell Sara  2006  NORRTÄLJE  BH6606  50 m  51.81   
11  37  Sipinen Embla  2005  NORRTÄLJE  BP5805  25 m  57.19   
12  43  Trepp Valentino  2005  NORRTÄLJE  AT4505  25 m  1:02.58   
 
Gren 7, 100m Ryggsim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Blomberg Viola  2007  NORRTÄLJE  AJ8807  25 m  1:37.85   
Ekstam Linder Emelie  2003  NORRTÄLJE  BK3603  25 m     
15  Folkesson Linnea  2003  NORRTÄLJE  CC9403  25 m     
 
Gren 8, Egen definierad Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
38  Sjöström Linnea  2005  NORRTÄLJE  BO9805  25 m     
39  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m     
47  Zetterström Moa  2005  NORRTÄLJE  AA9805  25 m     
 
Gren 9, 25m Bröstsim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
38  Sjöström Linnea  2005  NORRTÄLJE  BO9805  25 m  19.57   
18  Hedqvist Hugo  2009  NORRTÄLJE  AC9709  25 m  24.79   
22  Jansson Erik  2008  NORRTÄLJE  AI8308  25 m  28.77   
34  Rejås Vilma  2007  NORRTÄLJE  AV2207  25 m  30.02   
45  Wase Tilda  2006  NORRTÄLJE    25 m  30.67   
28  Obradovac Edna  2007  NORRTÄLJE    25 m  31.11   
26  Nirling Nilla  2010  NORRTÄLJE    25 m  34.47   
36  Ridderstad Vincent  2009  NORRTÄLJE  AC0909  25 m  37.13   
16  Gerhardsson Adam  2006  NORRTÄLJE    25 m     
10  25  Malmgren Teodor  2008  NORRTÄLJE    25 m     
11  41  Strandman Gustav  2007  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Albertsen Lina  2001  NORRTÄLJE  BN7601  25 m  39.68   
17  Hagstedt Love  2003  NORRTÄLJE  BA8303  25 m  52.45   
Danielsson Ida  2005  NORRTÄLJE  BP1605  25 m  54.40   
43  Trepp Valentino  2005  NORRTÄLJE  AT4505  25 m  1:09.32   
29  Obradovac Kenan  2005  NORRTÄLJE  AW9505  25 m     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
23  Jansson Oskar  2006  NORRTÄLJE  AT2706  25 m     
 
Gren 12, 25m Frisim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
18  Hedqvist Hugo  2009  NORRTÄLJE  AC9709  25 m  20.35   
28  Obradovac Edna  2007  NORRTÄLJE    25 m  22.93   
41  Strandman Gustav  2007  NORRTÄLJE    25 m  23.36   
34  Rejås Vilma  2007  NORRTÄLJE  AV2207  25 m  24.27   
45  Wase Tilda  2006  NORRTÄLJE    25 m  25.06   
44  Wahlquist Victoria  2009  NORRTÄLJE  AH7809  25 m  25.98   
11  Eriksson Ebba  2009  NORRTÄLJE  AG6209  25 m  26.51   
36  Ridderstad Vincent  2009  NORRTÄLJE  AC0909  25 m  28.99   
16  Gerhardsson Adam  2006  NORRTÄLJE    25 m     
10  25  Malmgren Teodor  2008  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 13, 50m Frisim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Albertsen Lina  2001  NORRTÄLJE  BN7601  25 m  31.02   
31  Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  32.91   
32  Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m  33.98   
48  Åhlén Lova  2004  NORRTÄLJE  AW0804  25 m  35.56   
17  Hagstedt Love  2003  NORRTÄLJE  BA8303  25 m  38.35   
23  Jansson Oskar  2006  NORRTÄLJE  AT2706  25 m  39.41   
27  Norman Widell Sara  2006  NORRTÄLJE  BH6606  25 m  41.34   
12  Eriksson Emilia  2006  NORRTÄLJE  BN2606  25 m  42.95   
33  Rejås Albin  2004  NORRTÄLJE  AX3904  25 m  43.73   
10  40  Stenman Graflind Meja  2007  NORRTÄLJE  AV3207  25 m  44.25   
11  Andersson Arvid  2006  NORRTÄLJE  AG3106  25 m  45.01   
12  35  Ridderstad William  2007  NORRTÄLJE  AJ8107  25 m  45.85   
13  30  Persson Emma  2005  NORRTÄLJE  BS3805  25 m  46.34   
14  43  Trepp Valentino  2005  NORRTÄLJE  AT4505  25 m  47.11   
15  20  Hållinder Tyra  2007  NORRTÄLJE  BC1407  25 m  51.08   
16  22  Jansson Erik  2008  NORRTÄLJE  AI8308  25 m  51.45   
17  Beronius Loke  2008  NORRTÄLJE  AH3708  25 m  55.56   
 
Gren 14, 100m Frisim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Andersson Gustav  2001  NORRTÄLJE  AK2301  25 m  58.20   
39  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  58.66   
49  Tillberg Öhman Thindra  2003  NORRTÄLJE  BK0803  25 m  1:18.84   
42  Svanborg Saga  2003  NORRTÄLJE  BX6403  25 m  1:21.94   
13  Fahlström Linus  2005  NORRTÄLJE  AJ3705  25 m  1:25.42   
46  Vättö Kaján Nikita  2004  NORRTÄLJE  BZ2404  25 m  1:26.15   
14  Figved Persson Julia  2004  NORRTÄLJE  BZ8404  25 m  1:26.28   
21  Hållinder Willma  2004  NORRTÄLJE  BS5404  25 m  1:26.51   
17  Hagstedt Love  2003  NORRTÄLJE  BA8303  25 m  1:27.27   
10  15  Folkesson Linnea  2003  NORRTÄLJE  CC9403  25 m  1:32.71   
11  37  Sipinen Embla  2005  NORRTÄLJE  BP5805  25 m  1:33.47   
12  19  Hultin Agnes  2005  NORRTÄLJE  BO3605  25 m  1:33.84   
13  Blomberg Viola  2007  NORRTÄLJE  AJ8807  25 m  1:36.08   
14  Blomberg Emil  2008  NORRTÄLJE  AE4508  25 m  1:41.59   
15  Brina Medina  2003  NORRTÄLJE  BT2403  25 m     
16  Ekstam Linder Emelie  2003  NORRTÄLJE  BK3603  25 m     
 
Gren 15, 25m Fjärilsim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
23  Jansson Oskar  2006  NORRTÄLJE  AT2706  25 m  23.08   
24  Lampén Tyra  2007  NORRTÄLJE  BC2407  25 m  24.17   
27  Norman Widell Sara  2006  NORRTÄLJE  BH6606  25 m  26.86   
40  Stenman Graflind Meja  2007  NORRTÄLJE  AV3207  25 m  30.87   
36  Ridderstad Vincent  2009  NORRTÄLJE  AC0909  25 m  33.44   
34  Rejås Vilma  2007  NORRTÄLJE  AV2207  25 m  37.41   
Beronius Loke  2008  NORRTÄLJE  AH3708  25 m     
Danielsson Ida  2005  NORRTÄLJE  BP1605  25 m     
20  Hållinder Tyra  2007  NORRTÄLJE  BC1407  25 m     
 
Gren 16, 50m Fjärilsim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
31  Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  35.46   
Albertsen Lina  2001  NORRTÄLJE  BN7601  25 m  35.79   
32  Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m  39.61   
Andersson Arvid  2006  NORRTÄLJE  AG3106  25 m  48.57   
35  Ridderstad William  2007  NORRTÄLJE  AJ8107  25 m  49.76   
Blomberg Emil  2008  NORRTÄLJE  AE4508  25 m  52.52   
43  Trepp Valentino  2005  NORRTÄLJE  AT4505  25 m  1:10.30   
17  Hagstedt Love  2003  NORRTÄLJE  BA8303  25 m     
 
Gren 17, 100m Fjärilsim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Andersson Gustav  2001  NORRTÄLJE  AK2301  25 m  1:05.99   
39  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  1:08.62   
12  Eriksson Emilia  2006  NORRTÄLJE  BN2606  25 m     
 
Gren 18, 100m Medley Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
17  Hagstedt Love  2003  NORRTÄLJE  BA8303  25 m  1:42.98   
Blomberg Viola  2007  NORRTÄLJE  AJ8807  25 m  1:47.46   
19  Hultin Agnes  2005  NORRTÄLJE  BO3605  25 m  1:48.42   
Andersson Arvid  2006  NORRTÄLJE  AG3106  25 m  1:48.52   
Blomberg Emil  2008  NORRTÄLJE  AE4508  25 m  1:49.24   
23  Jansson Oskar  2006  NORRTÄLJE  AT2706  25 m  1:50.46   
27  Norman Widell Sara  2006  NORRTÄLJE  BH6606  25 m  2:00.95   
43  Trepp Valentino  2005  NORRTÄLJE  AT4505  25 m  2:11.22   
21  Hållinder Willma  2004  NORRTÄLJE  BS5404  25 m     
10  29  Obradovac Kenan  2005  NORRTÄLJE  AW9505  25 m     
11  42  Svanborg Saga  2003  NORRTÄLJE  BX6403  25 m     
12  46  Vättö Kaján Nikita  2004  NORRTÄLJE  BZ2404  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  29 september 2018 
Licensierad till: Norrtälje Simklubb  Utskriftstid  11:39