Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Utmanaren 2015-11-01    Utskriftsdatum  01 november 2015   
  Tävlingsort  Norrtälje    Utskriftstid  19:56   
  Arrangör  Nsk         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 november 2015         
 
 
Gren 1, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alva Westling  1999  Norrtälje Simklubb    31.33        1:04.55   
Katja Svarfvar  1996  Norrtälje Simklubb    31.23        1:06.08   
Amanda Malmsten  2000  Norrtälje Simklubb    31.64        1:07.07   
Tova Sjöberg  2001  Norrtälje Simklubb    34.42        1:12.95   
Linn Andersson  1999  Norrtälje Simklubb    35.48        1:13.69   
Ebba Filipsson  Norrtälje Simklubb    35.20        1:15.69   
Linnea Jonsson-Persdotter  2002  Norrtälje Simklubb    36.30        1:16.92   
Bonnie Ingemarson  2002  Norrtälje Simklubb    36.20        1:17.67   
Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb    37.11        1:17.86   
10  Lina Albertsen  2001  Norrtälje Simklubb    37.63        1:18.08   
11  Maya Varley  2001  Norrtälje Simklubb    38.66        1:24.23   
12  Lina Carlsson  2002  Norrtälje Simklubb    39.55        1:24.58   
13  Cecilia Engström  2001  Norrtälje Simklubb    46.38        1:39.40   
                     
 
Gren 2, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adam Alstermark  1996  Norrtälje Simklubb    26.96        56.99   
Martin Magnusson  1995  Norrtälje Simklubb    26.42        57.18   
Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb    27.33        57.85   
Adam Karlsson  2000  Norrtälje Simklubb    29.43        1:00.66   
Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb    29.38        1:02.48   
Kevin Fahlström  2000  Norrtälje Simklubb    30.24        1:05.66   
Gustav Andersson  2001  Norrtälje Simklubb    32.70        1:07.60   
Elias Säfström  2002  Norrtälje Simklubb    32.90        1:11.76   
Oscar Broström  2002  Norrtälje Simklubb    38.68        1:21.46   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb            32.66   
Tuva Mattsson  2004  Norrtälje Simklubb            36.03   
Thindra Öhman-Tillberg  2003  Norrtälje Simklubb            36.28   
Leah Schöneberg  2004  Norrtälje Simklubb            37.09   
Viktoria Malmström  2004  Norrtälje Simklubb            37.79   
Lova Åhlén  2004  Norrtälje Simklubb            38.05   
Moa Zetterström  2005  Norrtälje Simklubb            38.22   
Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb            40.41   
Sherab Tsering-Eskilsson  2003  Norrtälje Simklubb            41.37   
10  Malin Svensson  2003  Norrtälje Simklubb            46.04   
11  Willma Hållinder  2004  Norrtälje Simklubb            47.18   
12  Ina Sördén  2003  Norrtälje Simklubb            47.36   
13  Medina Brina  2003  Norrtälje Simklubb            49.94   
14  Emelie Ekstam-Linder  2003  Norrtälje Simklubb            54.16   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb            32.38   
Victor Karell  2003  Norrtälje Simklubb            33.88   
Simon Sjöberg  2003  Norrtälje Simklubb            37.81   
Wide Åkerblom  2005  Norrtälje Simklubb            43.89   
Ludvig Säfström  2004  Norrtälje Simklubb            48.37   
Linus Fahlström  2005  Norrtälje Simklubb            51.33   
Tenzin Tsering-Eskilsson  2003  Norrtälje Simklubb            51.50   
                     
 
Gren 5, 25m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb            15.49   
Thindra Öhman-Tillberg  2003  Norrtälje Simklubb            21.20   
Wide Åkerblom  2005  Norrtälje Simklubb            25.44   
Adrian Eklund  2004  Norrtälje Simklubb            26.23   
Tenzin Tsering-Eskilsson  2003  Norrtälje Simklubb            27.44   
Linn Mannerstråle  2004  Norrtälje Simklubb            27.53   
Emelie Ekstam-Linder  2003  Norrtälje Simklubb            27.64   
Oskar Jansson  2006  Norrtälje Simklubb            27.71   
Gustav Svensson  2006  Norrtälje Simklubb            27.95   
10  Emma Ahlback  2004  Norrtälje Simklubb            28.81   
11  Tove Jonsson-Lyman  2006  Norrtälje Simklubb            29.09   
12  Malin Häll  2005  Norrtälje Simklubb            31.64   
13  Antoni Surminski  2004  Norrtälje Simklubb            32.19   
14  Love Hagstedt  2003  Norrtälje Simklubb            32.55   
15  Albin Rejås  2004  Norrtälje Simklubb            33.00   
16  Lea Diaz Ahlberg  2006  Norrtälje Simklubb            33.88   
17  Sara Norman Widell  2006  Norrtälje Simklubb            34.32   
18  Arvid Andersson  2006  Norrtälje Simklubb            34.57   
19  Stephanie Sjöstrand  2007  Norrtälje Simklubb            37.25   
20  William Ridderstad  2007  Norrtälje Simklubb            37.63   
21  Emil Surminski  2006  Norrtälje Simklubb            40.07   
22  Gabriel Küller  2007  Norrtälje Simklubb            41.62   
23  Valentino Trepp  2005  Norrtälje Simklubb            42.44   
24  Hugo Zetterström  2010  Norrtälje Simklubb            51.02   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb            33.37   
Tova Sjöberg  2001  Norrtälje Simklubb            38.15   
Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb            41.03   
Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb            43.48   
Simon Sjöberg  2003  Norrtälje Simklubb            44.27   
Gustav Hallberg  2001  Norrtälje Simklubb            44.72   
Leah Schöneberg  2004  Norrtälje Simklubb            46.40   
Oscar Broström  2002  Norrtälje Simklubb            47.58   
Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb            48.10   
10  Willma Hållinder  2004  Norrtälje Simklubb            51.02   
11  Sherab Tsering-Eskilsson  2003  Norrtälje Simklubb            51.34   
12  Nikita Vättö-Kajan  2004  Norrtälje Simklubb            56.91   
13  Medina Brina  2003  Norrtälje Simklubb            57.22   
Ina Sördén  2003  Norrtälje Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elias Säfström  2002  Norrtälje Simklubb    38.08        1:19.38   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    43.15        1:28.40   
Linnea Jonsson-Persdotter  2002  Norrtälje Simklubb    44.66        1:33.48   
Tuva Mattsson  2004  Norrtälje Simklubb    44.39        1:33.54   
Mathilda Malmström  2002  Norrtälje Simklubb    49.37        1:34.23   
Lova Åhlén  2004  Norrtälje Simklubb    49.54        1:43.96   
Cecilia Engström  2001  Norrtälje Simklubb    52.98        1:47.54   
                     
 
Gren 8, 25m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus Fahlström  2005  Norrtälje Simklubb            24.54   
Wide Åkerblom  2005  Norrtälje Simklubb            25.06   
Willma Hållinder  2004  Norrtälje Simklubb            25.54   
Gustav Hallberg  2001  Norrtälje Simklubb            25.72   
Linnea Sjöström  2005  Norrtälje Simklubb            26.02   
Emelie Ekstam-Linder  2003  Norrtälje Simklubb            26.43   
Adrian Eklund  2004  Norrtälje Simklubb            26.97   
Ina Sördén  2003  Norrtälje Simklubb            26.98   
Malin Svensson  2003  Norrtälje Simklubb            27.11   
10  Medina Brina  2003  Norrtälje Simklubb            28.74   
11  Isabelle Agerfalk  2007  Norrtälje Simklubb            29.01   
12  Nikita Vättö-Kajan  2004  Norrtälje Simklubb            29.29   
13  Wilma Plansjö  2006  Norrtälje Simklubb            29.41   
14  Love Hagstedt  2003  Norrtälje Simklubb            30.06   
15  Linn Mannerstråle  2004  Norrtälje Simklubb            30.17   
16  Gustav Svensson  2006  Norrtälje Simklubb            30.28   
17  Oskar Jansson  2006  Norrtälje Simklubb            30.41   
18  Wilma Wengerin Spaak  2005  Norrtälje Simklubb            30.48   
19  Ludvig Säfström  2004  Norrtälje Simklubb            30.68   
20  Tenzin Tsering-Eskilsson  2003  Norrtälje Simklubb            30.76   
21  Albin Rejås  2004  Norrtälje Simklubb            31.53   
22  Tove Jonsson-Lyman  2006  Norrtälje Simklubb            32.17   
23  Valentino Trepp  2005  Norrtälje Simklubb            33.05   
24  Arvid Andersson  2006  Norrtälje Simklubb            33.31   
25  Antoni Surminski  2004  Norrtälje Simklubb            34.01   
26  Emma Ahlback  2004  Norrtälje Simklubb            34.62   
27  Vilma Rejås  2007  Norrtälje Simklubb            35.06   
28  Emil Surminski  2006  Norrtälje Simklubb            37.33   
29  William Ridderstad  2007  Norrtälje Simklubb            37.71   
30  Tuva Plansjö  2010  Norrtälje Simklubb            44.05   
31  Sara Norman Widell  2006  Norrtälje Simklubb            45.70   
32  Stephanie Sjöstrand  2007  Norrtälje Simklubb            47.75   
33  Ebba Eriksson  2009  Norrtälje Simklubb            53.92   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb            45.88   
Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb            45.94   
Linnea Jonsson-Persdotter  2002  Norrtälje Simklubb            49.16   
Simon Sjöberg  2003  Norrtälje Simklubb            52.66   
Oscar Broström  2002  Norrtälje Simklubb            52.88   
Tuva Mattsson  2004  Norrtälje Simklubb            54.12   
Wide Åkerblom  2005  Norrtälje Simklubb            55.35   
Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb            55.76   
Sherab Tsering-Eskilsson  2003  Norrtälje Simklubb            56.88   
10  Linus Fahlström  2005  Norrtälje Simklubb            58.95   
11  Ludvig Säfström  2004  Norrtälje Simklubb            1:05.33   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Andersson  2001  Norrtälje Simklubb    42.80        1:29.65   
Alva Westling  1999  Norrtälje Simklubb    42.48        1:29.87   
Victor Karell  2003  Norrtälje Simklubb    43.79        1:33.64   
Bonnie Ingemarson  2002  Norrtälje Simklubb    43.70        1:34.43   
Lina Albertsen  2001  Norrtälje Simklubb    45.45        1:35.06   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    45.80        1:37.17   
Linn Andersson  1999  Norrtälje Simklubb    47.75        1:40.26   
Lina Carlsson  2002  Norrtälje Simklubb    47.11        1:43.35   
Maya Varley  2001  Norrtälje Simklubb    47.19        1:43.89   
10  Mathilda Malmström  2002  Norrtälje Simklubb    48.84        1:45.72   
11  Moa Zetterström  2005  Norrtälje Simklubb    52.13        1:52.49   
12  Lova Åhlén  2004  Norrtälje Simklubb    53.34        1:53.12   
13  Leah Schöneberg  2004  Norrtälje Simklubb    54.48        1:56.31   
                     
 
Gren 11, 25m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johanna Zetterström  1978  Norrtälje Simklubb            13.86   
Magnus Zetterström  1981  Norrtälje Simklubb            14.22   
Ebba Filipsson  Norrtälje Simklubb            15.31   
Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb            15.87   
Marcus Rejås  1973  Norrtälje Simklubb            16.33   
Moa Zetterström  2005  Norrtälje Simklubb            17.14   
Wide Åkerblom  2005  Norrtälje Simklubb            20.44   
Jenny Ohlsson Rejås  1977  Norrtälje Simklubb            20.96   
Tenzin Tsering-Eskilsson  2003  Norrtälje Simklubb            22.37   
10  Wilma Plansjö  2006  Norrtälje Simklubb            23.58   
11  Tove Jonsson-Lyman  2006  Norrtälje Simklubb            23.88   
12  Emma Ahlback  2004  Norrtälje Simklubb            24.28   
13  Oskar Jansson  2006  Norrtälje Simklubb            25.80   
14  Linn Mannerstråle  2004  Norrtälje Simklubb            26.21   
15  Antoni Surminski  2004  Norrtälje Simklubb            26.41   
16  Love Hagstedt  2003  Norrtälje Simklubb            26.48   
17  Wilma Wengerin Spaak  2005  Norrtälje Simklubb            26.62   
18  Albin Rejås  2004  Norrtälje Simklubb            26.65   
19  Arvid Andersson  2006  Norrtälje Simklubb            31.33   
20  Gabriel Küller  2007  Norrtälje Simklubb            31.55   
21  Gustav Svensson  2006  Norrtälje Simklubb            32.04   
22  Emil Surminski  2006  Norrtälje Simklubb            34.74   
23  Vilma Rejås  2007  Norrtälje Simklubb            35.43   
24  Valentino Trepp  2005  Norrtälje Simklubb            36.53   
25  Stephanie Sjöstrand  2007  Norrtälje Simklubb            41.12   
26  William Ridderstad  2007  Norrtälje Simklubb            43.55   
27  Sara Norman Widell  2006  Norrtälje Simklubb            43.88   
28  Hugo Zetterström  2010  Norrtälje Simklubb            53.77   
                     
 
Gren 12, 50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kevin Fahlström  2000  Norrtälje Simklubb            27.98   
Alva Westling  1999  Norrtälje Simklubb            30.14   
Amanda Malmsten  2000  Norrtälje Simklubb            30.98   
Tova Sjöberg  2001  Norrtälje Simklubb            31.51   
Magnus Zetterström  1981  Norrtälje Simklubb            33.67   
Mikael Pettersson  1972  Norrtälje Simklubb            33.85   
Linnea Jonsson-Persdotter  2002  Norrtälje Simklubb            35.75   
Oscar Broström  2002  Norrtälje Simklubb            35.77   
Gustav Hallberg  2001  Norrtälje Simklubb            37.68   
10  Nikita Vättö-Kajan  2004  Norrtälje Simklubb            49.83   
11  Tenzin Tsering-Eskilsson  2003  Norrtälje Simklubb            50.67   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    34.67        1:12.86   
Victor Karell  2003  Norrtälje Simklubb    36.70        1:17.37   
Maya Varley  2001  Norrtälje Simklubb    40.11        1:25.31   
Leah Schöneberg  2004  Norrtälje Simklubb    40.49        1:27.32   
Sherab Tsering-Eskilsson  2003  Norrtälje Simklubb    45.68        1:36.92   
                     
 
Gren 14, 25m Fjärilsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Sjöberg  2003  Norrtälje Simklubb            21.53   
Ina Sördén  2003  Norrtälje Simklubb            26.06   
Adrian Eklund  2004  Norrtälje Simklubb            28.25   
Ludvig Säfström  2004  Norrtälje Simklubb            30.09   
                     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tova Sjöberg  2001  Norrtälje Simklubb            37.10   
Bonnie Ingemarson  2002  Norrtälje Simklubb            39.46   
Victor Karell  2003  Norrtälje Simklubb            42.58   
Viktoria Malmström  2004  Norrtälje Simklubb            42.82   
Maya Varley  2001  Norrtälje Simklubb            48.29   
Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb            52.09   
Cecilia Engström  2001  Norrtälje Simklubb            57.52   
                     
 
Gren 16, 100m Fjärilsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adam Karlsson  2000  Norrtälje Simklubb    32.10        1:08.05   
Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb    40.16        1:27.88   
                     
 
Gren 17, 100m Medley Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb    32.87        1:13.61   
Amanda Malmsten  2000  Norrtälje Simklubb    36.36        1:17.84   
Gustav Andersson  2001  Norrtälje Simklubb    38.89        1:18.92   
Elias Säfström  2002  Norrtälje Simklubb    36.21        1:21.02   
Tova Sjöberg  2001  Norrtälje Simklubb    38.54        1:25.29   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    42.94        1:25.82   
Linnea Jonsson-Persdotter  2002  Norrtälje Simklubb    42.85        1:32.24   
Lina Carlsson  2002  Norrtälje Simklubb    45.08        1:36.07   
Simon Sjöberg  2003  Norrtälje Simklubb    45.49        1:39.90   
10  Maya Varley  2001  Norrtälje Simklubb    48.00        1:40.28   
11  Lova Åhlén  2004  Norrtälje Simklubb    49.39        1:40.76   
12  Leah Schöneberg  2004  Norrtälje Simklubb    47.71        1:43.97   
13  Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb    50.26        1:47.27   
                     
 
Gren 18, 400m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Johanna Zetterström  1978  Norrtälje Simklubb    1:08.20  2:22.70  3:37.79    4:52.78  400 fritt 
Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb    1:10.56  2:27.73  3:46.07    5:02.96  400 fritt 
Alva Westling  1999  Norrtälje Simklubb    1:14.51  2:34.57  3:54.76    5:13.62  400 fritt 
Moa Zetterström  2005  Norrtälje Simklubb    1:34.56  3:22.40  6:57.64    6:57.64  400 fritt 
                     
 
Gren 19, 200m Medley Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Adam Karlsson  2000  Norrtälje Simklubb    32.39  1:13.30  2:00.55    2:36.14   
Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb    42.18  1:31.45  2:26.83    3:09.99   
                     
 
Gren 20, 200m Fjärilsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Martin Magnusson  1995  Norrtälje Simklubb            2:34.78   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  01 november 2015 
Licensierad till: Norrtälje Simklubb  Utskriftstid  19:56