Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Utmanaren 2018-04-15    Utskriftsdatum  15 april 2018   
  Tävlingsort  Norrtälje    Utskriftstid  18:35   
  Arrangör  Norrtälje simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  15 april 2018         
 
 
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Moa Zetterström  2005  Norrtälje Simklubb    35.48        1:15.52   
Amanda Malmsten  2000  Norrtälje Simklubb    37.26        1:16.96   
Tova Sjöberg  2001  Norrtälje Simklubb    37.09        1:18.88   
Linnea Sjöström  2005  Norrtälje Simklubb    39.48        1:20.23   
Lina Albertsen  2001  Norrtälje Simklubb    39.70        1:22.40   
Linnea Jonsson  2002  Norrtälje Simklubb    39.65        1:24.57   
Willma Hållinder  2004  Norrtälje Simklubb    48.41        1:40.72   
Alfdis Areskoug  2004  Norrtälje Simklubb    52.97        1:44.24   
Agnes Hultin  2005  Norrtälje Simklubb    53.38        1:44.33   
                     
 
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    32.00        1:05.65   
Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb    32.71        1:07.89   
Gustav Andersson  2001  Norrtälje Simklubb    34.17        1:09.41   
Victor Karell  2003  Norrtälje Simklubb    34.24        1:11.20   
Linus Fahlström  2005  Norrtälje Simklubb    45.83        1:39.50   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viola Blomberg  2007  Norrtälje Simklubb            43.18   
Emilia Eriksson  2006  Norrtälje Simklubb            50.26   
Iris Lifvendahl  2006  Norrtälje Simklubb            51.81   
Sara Norman Widell  2006  Norrtälje Simklubb            51.93   
Tyra Hållinder  2007  Norrtälje Simklubb            55.14   
Vanessa Hallberg  2006  Norrtälje Simklubb            55.57   
Ingela Trepp  2008  Norrtälje Simklubb            1:02.09   
Ebba Eriksson  2009  Norrtälje Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Jansson  2006  Norrtälje Simklubb            46.94   
Emil Blomberg  2008  Norrtälje Simklubb            47.37   
William Ridderstad  2007  Norrtälje Simklubb            50.10   
Arvid Andersson  2006  Norrtälje Simklubb            50.89   
Hugo Raatikainen-Blomdahl  2008  Norrtälje Simklubb            1:02.78   
                     
 
Gren 5, 25m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kenan Obradovac  2005  Norrtälje Simklubb            22.25   
Ida Danielsson  2005  Norrtälje Simklubb            23.40   
Emma Persson  2005  Norrtälje Simklubb            24.68   
Valentino Trepp  2005  Norrtälje Simklubb            26.27   
Johan Jansson  2010  Norrtälje Simklubb            26.64   
Vilma Rejås  2007  Norrtälje Simklubb            27.01   
Albin Rejås  2004  Norrtälje Simklubb            27.32   
Hugo Hedqvist  2009  Norrtälje Simklubb            27.37   
Vincent Ridderstad  2009  Norrtälje Simklubb            28.94   
10  Belma Obradovac  2005  Norrtälje Simklubb            29.73   
11  Tilda Wase  2006  Norrtälje Simklubb            29.90   
12  Neva Jedeward  2008  Norrtälje Simklubb            33.48   
Maj Lugnet  2009  Norrtälje Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Jonsson  2002  Norrtälje Simklubb            38.31   
Lova Åhlén  2004  Norrtälje Simklubb            39.90   
Love Hagstedt  2003  Norrtälje Simklubb            45.22   
Valentino Trepp  2005  Norrtälje Simklubb            1:02.94   
                     
 
Gren 8, 200m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    1:07.38  2:19.94      2:19.94   
Gustav Andersson  2001  Norrtälje Simklubb    1:10.00  2:29.53      2:29.53   
Thindra Tillberg Öhman  2003  Norrtälje Simklubb    1:24.60  3:00.27      3:00.27   
Willma Hållinder  2004  Norrtälje Simklubb    1:46.98  3:44.06      3:44.06   
                     
 
Gren 9, 25m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kenan Obradovac  2005  Norrtälje Simklubb            23.33   
Ida Danielsson  2005  Norrtälje Simklubb            24.51   
Tyra Lampén  2007  Norrtälje Simklubb            25.27   
Emma Persson  2005  Norrtälje Simklubb            25.91   
Albin Rejås  2004  Norrtälje Simklubb            27.81   
Valentino Trepp  2005  Norrtälje Simklubb            28.35   
Belma Obradovac  2005  Norrtälje Simklubb            29.10   
Victoria Wahlquist  2009  Norrtälje Simklubb            30.18   
Tilda Wase  2006  Norrtälje Simklubb            30.67   
10  Vilma Rejås  2007  Norrtälje Simklubb            30.97   
11  Johan Jansson  2010  Norrtälje Simklubb            31.65   
12  Ingela Trepp  2008  Norrtälje Simklubb            33.94   
13  Nilla Nirling  2010  Norrtälje Simklubb            34.94   
14  Neva Jedeward  2008  Norrtälje Simklubb            35.52   
15  Vincent Ridderstad  2009  Norrtälje Simklubb            37.13   
16  Hanna Aspelin  2008  Norrtälje Simklubb            39.72   
Teodor Malmgren  2008  Norrtälje Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb            35.78   
Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb            43.52   
Lova Åhlén  2004  Norrtälje Simklubb            45.70   
Emilia Eriksson  2006  Norrtälje Simklubb            48.14   
Nikita Vättö Kaján  2004  Norrtälje Simklubb            52.33   
Love Hagstedt  2003  Norrtälje Simklubb            52.45   
Iris Lifvendahl  2006  Norrtälje Simklubb            53.17   
Julia Figved Persson  2004  Norrtälje Simklubb            53.27   
Nike Rydin  2003  Norrtälje Simklubb            53.36   
10  Hugo Raatikainen-Blomdahl  2008  Norrtälje Simklubb            54.86   
11  Viola Blomberg  2007  Norrtälje Simklubb            55.20   
12  Emil Blomberg  2008  Norrtälje Simklubb            57.01   
13  William Ridderstad  2007  Norrtälje Simklubb            57.10   
14  Tyra Hållinder  2007  Norrtälje Simklubb            57.56   
15  Hugo Hedqvist  2009  Norrtälje Simklubb            57.66   
16  Arvid Andersson  2006  Norrtälje Simklubb            57.82   
17  Sara Norman Widell  2006  Norrtälje Simklubb            59.68   
18  Alfdis Areskoug  2004  Norrtälje Simklubb            59.81   
19  Agnes Hultin  2005  Norrtälje Simklubb            1:00.44   
20  Ebba Eriksson  2009  Norrtälje Simklubb            1:04.50   
21  Valentino Trepp  2005  Norrtälje Simklubb            1:09.32   
22  Vilma Rejås  2007  Norrtälje Simklubb            1:13.68   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victor Karell  2003  Norrtälje Simklubb    35.19        1:16.40   
Lina Albertsen  2001  Norrtälje Simklubb    41.00        1:27.80   
                     
 
Gren 12, 25m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kenan Obradovac  2005  Norrtälje Simklubb            20.38   
Tyra Lampén  2007  Norrtälje Simklubb            20.99   
Valentino Trepp  2005  Norrtälje Simklubb            20.99   
Vilma Rejås  2007  Norrtälje Simklubb            24.27   
Johan Jansson  2010  Norrtälje Simklubb            24.70   
Tilda Wase  2006  Norrtälje Simklubb            25.06   
Ingela Trepp  2008  Norrtälje Simklubb            25.73   
Belma Obradovac  2005  Norrtälje Simklubb            26.20   
Ebba Eriksson  2009  Norrtälje Simklubb            26.78   
10  Victoria Wahlquist  2009  Norrtälje Simklubb            27.26   
11  Hanna Aspelin  2008  Norrtälje Simklubb            27.47   
12  Vincent Ridderstad  2009  Norrtälje Simklubb            28.99   
13  Nilla Nirling  2010  Norrtälje Simklubb            29.33   
14  Leiah Karacsony Holmström  2008  Norrtälje Simklubb            32.68   
15  Neva Jedeward  2008  Norrtälje Simklubb            33.85   
Teodor Malmgren  2008  Norrtälje Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 13, 50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb            28.37   
Simon Sjöberg  2003  Norrtälje Simklubb            29.36   
Tova Sjöberg  2001  Norrtälje Simklubb            29.90   
Lina Albertsen  2001  Norrtälje Simklubb            31.97   
Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb            33.12   
Lova Åhlén  2004  Norrtälje Simklubb            35.56   
Nikita Vättö Kaján  2004  Norrtälje Simklubb            37.65   
Love Hagstedt  2003  Norrtälje Simklubb            38.35   
Agnes Hultin  2005  Norrtälje Simklubb            39.94   
10  Emil Blomberg  2008  Norrtälje Simklubb            40.55   
11  Viola Blomberg  2007  Norrtälje Simklubb            40.95   
12  Ida Danielsson  2005  Norrtälje Simklubb            41.58   
13  Alfdis Areskoug  2004  Norrtälje Simklubb            41.75   
14  Emilia Eriksson  2006  Norrtälje Simklubb            42.95   
15  Sara Norman Widell  2006  Norrtälje Simklubb            44.93   
16  Arvid Andersson  2006  Norrtälje Simklubb            45.27   
17  Hugo Raatikainen-Blomdahl  2008  Norrtälje Simklubb            45.45   
18  Iris Lifvendahl  2006  Norrtälje Simklubb            46.16   
19  Albin Rejås  2004  Norrtälje Simklubb            46.33   
20  William Ridderstad  2007  Norrtälje Simklubb            48.66   
21  Hugo Hedqvist  2009  Norrtälje Simklubb            49.13   
22  Vanessa Hallberg  2006  Norrtälje Simklubb            49.43   
23  Valentino Trepp  2005  Norrtälje Simklubb            49.49   
24  Ingela Trepp  2008  Norrtälje Simklubb            58.72   
                     
 
Gren 14, 100m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    28.69        59.92   
Victor Karell  2003  Norrtälje Simklubb    30.02        1:03.07   
Amanda Malmsten  2000  Norrtälje Simklubb    32.08        1:07.14   
Thindra Tillberg Öhman  2003  Norrtälje Simklubb    38.54        1:19.01   
Emilia Folkesson  2003  Norrtälje Simklubb    40.24        1:23.21   
Linus Fahlström  2005  Norrtälje Simklubb    40.42        1:25.42   
Julia Figved Persson  2004  Norrtälje Simklubb    40.75        1:26.28   
Love Hagstedt  2003  Norrtälje Simklubb    41.19        1:27.27   
Nikita Vättö Kaján  2004  Norrtälje Simklubb    41.35        1:28.30   
10  Oskar Jansson  2006  Norrtälje Simklubb    43.53        1:36.35   
                     
 
Gren 15, 25m Fjärilsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nike Rydin  2003  Norrtälje Simklubb            19.22   
Thindra Tillberg Öhman  2003  Norrtälje Simklubb            19.86   
Oskar Jansson  2006  Norrtälje Simklubb            23.08   
Arvid Andersson  2006  Norrtälje Simklubb            23.22   
Julia Figved Persson  2004  Norrtälje Simklubb            23.61   
Kenan Obradovac  2005  Norrtälje Simklubb            24.23   
Sara Norman Widell  2006  Norrtälje Simklubb            26.86   
Tyra Lampén  2007  Norrtälje Simklubb            27.03   
Valentino Trepp  2005  Norrtälje Simklubb            27.63   
10  Tyra Hållinder  2007  Norrtälje Simklubb            27.79   
11  Albin Rejås  2004  Norrtälje Simklubb            30.70   
12  Ingela Trepp  2008  Norrtälje Simklubb            32.58   
13  Vincent Ridderstad  2009  Norrtälje Simklubb            33.44   
Emilia Folkesson  2003  Norrtälje Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 16, 50m Fjärilsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb            35.62   
Lina Albertsen  2001  Norrtälje Simklubb            36.49   
Lova Åhlén  2004  Norrtälje Simklubb            41.12   
Agnes Hultin  2005  Norrtälje Simklubb            49.13   
Viola Blomberg  2007  Norrtälje Simklubb            49.37   
Emilia Eriksson  2006  Norrtälje Simklubb            50.31   
Alfdis Areskoug  2004  Norrtälje Simklubb            52.64   
William Ridderstad  2007  Norrtälje Simklubb            54.60   
Emil Blomberg  2008  Norrtälje Simklubb            57.72   
10  Vanessa Hallberg  2006  Norrtälje Simklubb            59.04   
11  Hugo Raatikainen-Blomdahl  2008  Norrtälje Simklubb            1:01.59   
                     
 
Gren 17, 100m Fjärilsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Andersson  2001  Norrtälje Simklubb    30.75        1:07.04   
Victor Karell  2003  Norrtälje Simklubb    34.22        1:18.46   
                     
 
Gren 18, 100m Medley Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    32.36        1:09.70   
Victor Karell  2003  Norrtälje Simklubb    38.08        1:20.18   
Tova Sjöberg  2001  Norrtälje Simklubb    36.43        1:22.31   
Love Hagstedt  2003  Norrtälje Simklubb    49.04        1:44.10   
Arvid Andersson  2006  Norrtälje Simklubb    50.60        1:48.52   
Oskar Jansson  2006  Norrtälje Simklubb    52.93        1:50.46   
Sara Norman Widell  2006  Norrtälje Simklubb    58.28        2:00.95   
Valentino Trepp  2005  Norrtälje Simklubb    1:01.39        2:11.22   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  15 april 2018 
Licensierad till: Norrtälje Simklubb  Utskriftstid  18:35