Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Utmanaren 2015-04-12    Utskriftsdatum  12 april 2015   
  Tävlingsort  Norrtälje    Utskriftstid  18:54   
  Arrangör  Norrtälje Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 april 2015         
 
 
Gren 1, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alva Westling  1999  Norrtälje Simklubb    38.24        1:17.98   
Amanda Malmsten  2000  Norrtälje Simklubb    40.55        1:22.87   
Tova Sjöberg  2001  Norrtälje Simklubb    40.95        1:23.00   
Anna Elfvin  2000  Norrtälje Simklubb    42.57        1:23.59   
Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb    45.45        1:32.62   
                     
 
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb    33.18        1:09.55   
Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb    35.01        1:12.91   
Kevin Fahlström  2000  Norrtälje Simklubb            1:17.00   
Elias Säfström  2002  Norrtälje Simklubb    38.74        1:22.47   
Gustav Andersson  2001  Norrtälje Simklubb    41.96        1:24.76   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb            41.45   
Tuva Mattsson  2004  Norrtälje Simklubb            44.94   
Emma Järnebrink  2003  Norrtälje Simklubb            45.91   
Leah Schöneberg  2004  Norrtälje Simklubb            46.26   
Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb            49.81   
Viktoria Malmström  2004  Norrtälje Simklubb            49.87   
Ina Sördén  2003  Norrtälje Simklubb            55.56   
Julia Tingvall  2005  Norrtälje Simklubb            56.52   
Lova Åhlén  2004  Norrtälje Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb            41.80   
Simon Sjöberg  2003  Norrtälje Simklubb            44.23   
Viktor Karell  2003  Norrtälje Simklubb            45.64   
Emil Sandgren  2003  Norrtälje Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 5, 25m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olivia Winblad  2004  Norrtälje Simklubb            24.72   
Nikita Vättö-Kajan  2004  Norrtälje Simklubb            25.32   
Sherab Tsering-Eskilsson  2003  Norrtälje Simklubb            26.31   
Oscar Sandgren  2005  Norrtälje Simklubb            27.35   
Linus Fahlström  2005  Norrtälje Simklubb            27.49   
Emelie Ekstam-Linder  2003  Norrtälje Simklubb            28.19   
Julia Figved-Persson  2004  Norrtälje Simklubb            28.41   
Tove Johansson  2005  Norrtälje Simklubb            28.69   
Tenzin Tsering-Eskilsson  2003  Norrtälje Simklubb            29.13   
10  Medina Brina  2003  Norrtälje Simklubb            29.51   
11  Willma Hållinder  2004  Norrtälje Simklubb            29.68   
12  Adrianna Maslowska  2006  Norrtälje Simklubb            30.26   
13  Ronja Skyving  2007  Norrtälje Simklubb            30.48   
14  Tove Jonsson-Lyman  2006  Norrtälje Simklubb            30.85   
15  Oskar Jansson  2006  Norrtälje Simklubb            33.37   
16  Albin Rejås  2004  Norrtälje Simklubb            34.85   
17  William Ridderstad  2007  Norrtälje Simklubb            35.74   
18  Simon Häll  2005  Norrtälje Simklubb            41.94   
Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emelie Malmström  2004  Norrtälje Simklubb            49.03   
Cecilia Engström  2001  Norrtälje Simklubb            49.45   
Sherab Tsering-Eskilsson  2003  Norrtälje Simklubb            52.45   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb            1:31.03   
Viktor Karell  2003  Norrtälje Simklubb            1:40.91   
Viktoria Malmström  2004  Norrtälje Simklubb            1:48.73   
                     
 
Gren 8, 25m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb            15.33   
Oskar Albertsen  1997  Norrtälje Simklubb            16.87   
Sherab Tsering-Eskilsson  2003  Norrtälje Simklubb            26.99   
Julia Tingvall  2005  Norrtälje Simklubb            27.71   
Ina Sördén  2003  Norrtälje Simklubb            27.83   
Willma Hållinder  2004  Norrtälje Simklubb            28.07   
Emelie Ekstam-Linder  2003  Norrtälje Simklubb            28.23   
Linus Fahlström  2005  Norrtälje Simklubb            29.04   
Olivia Winblad  2004  Norrtälje Simklubb            29.28   
10  Oscar Sandgren  2005  Norrtälje Simklubb            29.30   
11  Oscar Broström  2002  Norrtälje Simklubb            29.31   
12  Tilda Ekelund  2003  Norrtälje Simklubb            29.87   
13  Tenzin Tsering-Eskilsson  2003  Norrtälje Simklubb            29.96   
14  Linnea Sjöström  2005  Norrtälje Simklubb            30.08   
15  Medina Brina  2003  Norrtälje Simklubb            30.19   
16  Estella Luna  2004  Norrtälje Simklubb            30.66   
17  Ida Danielsson  2005  Norrtälje Simklubb            30.81   
18  Albin Rejås  2004  Norrtälje Simklubb            31.09   
19  Elise Lundqvist  2006  Norrtälje Simklubb            31.28   
20  Tove Johansson  2005  Norrtälje Simklubb            31.47   
21  Wilma Plansjö  2006  Norrtälje Simklubb            32.42   
22  Ronja Skyving  2007  Norrtälje Simklubb            32.82   
23  Tove Jonsson-Lyman  2006  Norrtälje Simklubb            32.94   
24  Julia Figved-Persson  2004  Norrtälje Simklubb            34.44   
25  Arvid Andersson  2006  Norrtälje Simklubb            34.63   
26  Adrianna Maslowska  2006  Norrtälje Simklubb            34.93   
27  Oskar Jansson  2006  Norrtälje Simklubb            36.18   
28  Erjon Canhasi  2008  Norrtälje Simklubb            36.46   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Albertsen  1997  Norrtälje Simklubb            38.86   
Maya Varley  2001  Norrtälje Simklubb            47.34   
Emil Sandgren  2003  Norrtälje Simklubb            51.93   
Emelie Malmström  2004  Norrtälje Simklubb            54.22   
Viktoria Malmström  2004  Norrtälje Simklubb            54.81   
Leah Schöneberg  2004  Norrtälje Simklubb            55.01   
Tuva Mattsson  2004  Norrtälje Simklubb            56.26   
Cecilia Engström  2001  Norrtälje Simklubb            59.64   
Sherab Tsering-Eskilsson  2003  Norrtälje Simklubb            1:00.46   
10  Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb            1:02.76   
11  Tenzin Tsering-Eskilsson  2003  Norrtälje Simklubb            1:09.05   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kevin Fahlström  2000  Norrtälje Simklubb    39.56        1:24.91   
Oskar Albertsen  1997  Norrtälje Simklubb    39.90        1:25.68   
Lina Albertsen  2001  Norrtälje Simklubb    45.89        1:35.26   
Elias Säfström  2002  Norrtälje Simklubb    44.48        1:36.10   
Tova Sjöberg  2001  Norrtälje Simklubb    44.32        1:36.31   
Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb    46.93        1:39.88   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    46.84        1:40.14   
Viktor Karell  2003  Norrtälje Simklubb    47.64        1:40.42   
Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb    48.02        1:41.83   
10  Matilda Malmström  2002  Norrtälje Simklubb    48.58        1:44.97   
11  Emma Järnebrink  2003  Norrtälje Simklubb    51.40        1:50.46   
12  Maya Varley  2001  Norrtälje Simklubb    50.89        1:51.54   
13  Lova Åhlén  2004  Norrtälje Simklubb    55.11        1:55.97   
                     
 
Gren 11, 25m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb            12.32   
Kevin Fahlström  2000  Norrtälje Simklubb            13.30   
Oscar Broström  2002  Norrtälje Simklubb            19.33   
Sherab Tsering-Eskilsson  2003  Norrtälje Simklubb            19.73   
Linus Fahlström  2005  Norrtälje Simklubb            21.07   
Linnea Sjöström  2005  Norrtälje Simklubb            22.12   
Oscar Sandgren  2005  Norrtälje Simklubb            22.23   
Nikita Vättö-Kajan  2004  Norrtälje Simklubb            22.95   
Emelie Ekstam-Linder  2003  Norrtälje Simklubb            23.68   
10  Ronja Skyving  2007  Norrtälje Simklubb            23.96   
11  Ida Danielsson  2005  Norrtälje Simklubb            24.38   
12  Julia Figved-Persson  2004  Norrtälje Simklubb            24.40   
13  Tove Jonsson-Lyman  2006  Norrtälje Simklubb            25.18   
14  Medina Brina  2003  Norrtälje Simklubb            25.21   
15  Adrianna Maslowska  2006  Norrtälje Simklubb            27.68   
16  Tilda Ekelund  2003  Norrtälje Simklubb            30.60   
17  Albin Rejås  2004  Norrtälje Simklubb            31.64   
18  Arvid Andersson  2006  Norrtälje Simklubb            31.80   
19  Oskar Jansson  2006  Norrtälje Simklubb            33.21   
20  Wilma Plansjö  2006  Norrtälje Simklubb            33.65   
21  Erjon Canhasi  2008  Norrtälje Simklubb            36.45   
                     
 
Gren 12, 50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henrik Sjöberg  1971  Norrtälje Simklubb            28.27   
Tova Sjöberg  2001  Norrtälje Simklubb            33.11   
Simon Sjöberg  2003  Norrtälje Simklubb            38.48   
Maya Varley  2001  Norrtälje Simklubb            39.09   
Leah Schöneberg  2004  Norrtälje Simklubb            40.59   
Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb            43.47   
Emelie Malmström  2004  Norrtälje Simklubb            44.50   
Cecilia Engström  2001  Norrtälje Simklubb            46.65   
Ina Sördén  2003  Norrtälje Simklubb            51.13   
10  Tenzin Tsering-Eskilsson  2003  Norrtälje Simklubb            52.53   
11  Olivia Winblad  2004  Norrtälje Simklubb            52.76   
12  Julia Tingvall  2005  Norrtälje Simklubb            57.25   
13  Willma Hållinder  2004  Norrtälje Simklubb            58.08   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb    30.99        1:05.29   
Gustav Andersson  2001  Norrtälje Simklubb    33.61        1:09.66   
Amanda Malmsten  2000  Norrtälje Simklubb    35.86        1:15.03   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    36.44        1:15.09   
Elias Säfström  2002  Norrtälje Simklubb    35.75        1:16.19   
Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb    38.18        1:20.56   
Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb    38.58        1:22.57   
Emma Järnebrink  2003  Norrtälje Simklubb    39.94        1:23.57   
Matilda Malmström  2002  Norrtälje Simklubb    40.11        1:26.59   
10  Tuva Mattsson  2004  Norrtälje Simklubb    42.28        1:28.57   
11  Maya Varley  2001  Norrtälje Simklubb    42.28        1:30.54   
12  Viktoria Malmström  2004  Norrtälje Simklubb    43.22        1:32.78   
13  Lova Åhlén  2004  Norrtälje Simklubb    43.85        1:33.38   
                     
 
Gren 14, 25m Fjärilsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb            12.93   
Tova Sjöberg  2001  Norrtälje Simklubb            16.12   
Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb            18.42   
Maya Varley  2001  Norrtälje Simklubb            19.66   
Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb            23.30   
Cecilia Engström  2001  Norrtälje Simklubb            23.98   
Emil Sandgren  2003  Norrtälje Simklubb            25.39   
Ina Sördén  2003  Norrtälje Simklubb            29.75   
                     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kevin Fahlström  2000  Norrtälje Simklubb            34.65   
Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb            38.84   
Oskar Albertsen  1997  Norrtälje Simklubb            43.00   
Tuva Mattsson  2004  Norrtälje Simklubb            47.51   
Leah Schöneberg  2004  Norrtälje Simklubb            52.90   
                     
 
Gren 16, 100m Fjärilsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    42.90        1:32.49   
Emma Järnebrink  2003  Norrtälje Simklubb    43.16        1:33.46   
                     
 
Gren 17, 100m Medley Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elias Säfström  2002  Norrtälje Simklubb    37.98        1:22.12   
Gustav Andersson  2001  Norrtälje Simklubb    40.40        1:23.29   
Amanda Malmsten  2000  Norrtälje Simklubb    39.64        1:24.15   
Oskar Albertsen  1997  Norrtälje Simklubb    43.12        1:26.94   
Anna Elfvin  2000  Norrtälje Simklubb    41.15        1:27.60   
Lina Albertsen  2001  Norrtälje Simklubb    43.77        1:30.26   
Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb    42.06        1:31.13   
Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb    44.22        1:31.17   
Maya Varley  2001  Norrtälje Simklubb    48.71        1:42.56   
10  Lova Åhlén  2004  Norrtälje Simklubb    50.98        1:44.44   
11  Tuva Mattsson  2004  Norrtälje Simklubb    50.35        1:49.21   
12  Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb    54.32        1:55.95   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  12 april 2015 
Licensierad till: Norrtälje Simklubb  Utskriftstid  18:54