Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Utmanaren 2015-03-15    Utskriftsdatum  15 mars 2015   
  Tävlingsort  Norrtälje    Utskriftstid  20:31   
  Arrangör  Norrtälje Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  15 mars 2015         
 
 
Gren 1, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Fanny Alstermark  1998  Norrtälje Simklubb    35.92        1:18.50   
Anna Elfvin  2000  Norrtälje Simklubb    40.72        1:27.11   
Amanda Malmsten  2000  Norrtälje Simklubb    39.81        1:27.68   
Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb    41.72        1:31.31   
Alwa Westling  1999  Norrtälje Simklubb    41.89        1:32.81   
Linnea Jonsson-Persdotter  2002  Norrtälje Simklubb    43.63        1:37.87   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kevin Fahlström  2000  Norrtälje Simklubb    36.51        1:20.67   
Elias Säfström  2002  Norrtälje Simklubb    39.29        1:26.24   
Gustav Andersson  2001  Norrtälje Simklubb    40.73        1:26.82   
Gentian Canhasi  2002  Norrtälje Simklubb    43.34        1:39.39   
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb            38.81   
Emma Järnebrink  2003  Norrtälje Simklubb            40.37   
Lova Åhlén  2004  Norrtälje Simklubb            47.53   
Tuva Mattsson  2004  Norrtälje Simklubb            47.71   
Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb            55.79   
Moa Zetterström  2005  Norrtälje Simklubb            56.55   
Kajsa Wennerström  2003  Norrtälje Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb            38.58   
Viktor Karell  2003  Norrtälje Simklubb            40.62   
                     
 
Gren 5, 25m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Adamsson  2002  Norrtälje Simklubb            21.93   
Linnea Sjöström  2005  Norrtälje Simklubb            25.07   
Frida Wiklund  2001  Norrtälje Simklubb            25.66   
Agnes Hultin  2005  Norrtälje Simklubb            26.47   
Emelie Ekstam-Linder  2003  Norrtälje Simklubb            27.04   
Tenzin Tsering-Eskilsson  2003  Norrtälje Simklubb            27.33   
Julia Figved-Persson  2004  Norrtälje Simklubb            27.96   
Adrianna Maslowska  2006  Norrtälje Simklubb            28.16   
Linus Fahlström  2005  Norrtälje Simklubb            28.16   
Nike Rydin  2003  Norrtälje Simklubb            28.16   
11  Tove Jonsson-Lyman  2006  Norrtälje Simklubb            28.33   
12  Evelyn Blomberg-Azizi  2003  Norrtälje Simklubb            28.52   
13  Willma Hållinder  2004  Norrtälje Simklubb            28.59   
14  Ronja Skyving  2007  Norrtälje Simklubb            29.07   
15  Tove Johansson  2005  Norrtälje Simklubb            29.31   
16  Medina Brina  2003  Norrtälje Simklubb            30.46   
17  Viola Blomberg  2007  Norrtälje Simklubb            30.51   
18  Albin Rejås  2004  Norrtälje Simklubb            32.46   
19  Oskar Jansson  2006  Norrtälje Simklubb            35.05   
20  Malin Häll  2005  Norrtälje Simklubb            35.62   
21  Arvid Andersson  2006  Norrtälje Simklubb            37.20   
22  Maja Lindström  2004  Norrtälje Simklubb            38.84   
23  Vilma Rejås  2007  Norrtälje Simklubb            42.13   
24  Valentino Trepp  2005  Norrtälje Simklubb            45.89   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb            31.57   
Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb            33.85   
Elias Säfström  2002  Norrtälje Simklubb            38.86   
Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb            43.62   
Emma Järnebrink  2003  Norrtälje Simklubb            47.41   
Kajsa Wennerström  2003  Norrtälje Simklubb            49.79   
Emelie Malmström  2004  Norrtälje Simklubb            49.94   
Moa Zetterström  2005  Norrtälje Simklubb            50.55   
Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb            52.45   
10  Cecilia Engström  2001  Norrtälje Simklubb            53.52   
11  Ina Sördén  2003  Norrtälje Simklubb            55.47   
12  Ludvig Säfström  2004  Norrtälje Simklubb            57.60   
13  Julia Tingvall  2005  Norrtälje Simklubb            57.82   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tova Sjöberg  2001  Norrtälje Simklubb    41.45        1:22.49   
Amanda Malmsten  2000  Norrtälje Simklubb    40.48        1:23.14   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    43.86        1:29.24   
Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb    44.69        1:30.06   
Linnea Jonsson-Persdotter  2002  Norrtälje Simklubb    46.11        1:33.03   
Viktor Karell  2003  Norrtälje Simklubb    46.08        1:36.18   
Tuva Mattsson  2004  Norrtälje Simklubb    50.32        1:42.41   
Lova Åhlén  2004  Norrtälje Simklubb    50.25        1:43.30   
                     
 
Gren 8, 25m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Adamsson  2002  Norrtälje Simklubb            20.99   
Viktoria Malmström  2004  Norrtälje Simklubb            25.26   
Tuva Mattsson  2004  Norrtälje Simklubb            25.44   
Emilia Folkesson  2003  Norrtälje Simklubb            25.97   
Willma Hållinder  2004  Norrtälje Simklubb            27.00   
Emelie Ekstam-Linder  2003  Norrtälje Simklubb            27.20   
Kajsa Wennerström  2003  Norrtälje Simklubb            27.34   
Julia Tingvall  2005  Norrtälje Simklubb            27.62   
Ina Sördén  2003  Norrtälje Simklubb            27.74   
10  Olivia Winblad  2004  Norrtälje Simklubb            28.76   
11  Tilda Ekelund  2003  Norrtälje Simklubb            29.30   
12  Ludvig Säfström  2004  Norrtälje Simklubb            30.20   
13  Tenzin Tsering-Eskilsson  2003  Norrtälje Simklubb            30.65   
14  Wilma Plansjö  2006  Norrtälje Simklubb            30.71   
15  Albin Rejås  2004  Norrtälje Simklubb            31.17   
16  Linus Fahlström  2005  Norrtälje Simklubb            31.27   
17  Ronja Skyving  2007  Norrtälje Simklubb            31.62   
18  Evelyn Blomberg-Azizi  2003  Norrtälje Simklubb            31.97   
19  Medina Brina  2003  Norrtälje Simklubb            32.22   
20  Alva Westerlund  2004  Norrtälje Simklubb            32.52   
21  Nike Rydin  2003  Norrtälje Simklubb            32.61   
22  Adrian Eklund  2004  Norrtälje Simklubb            32.82   
23  Lova Söderlund  2005  Norrtälje Simklubb            34.35   
24  Tove Jonsson-Lyman  2006  Norrtälje Simklubb            35.02   
25  Tove Johansson  2005  Norrtälje Simklubb            35.20   
26  Arvid Andersson  2006  Norrtälje Simklubb            35.89   
27  Tuva Söderberg  2007  Norrtälje Simklubb            36.09   
28  Erjon Canhasi  2008  Norrtälje Simklubb            36.74   
29  Julia Figved-Persson  2004  Norrtälje Simklubb            37.26   
30  Oskar Jansson  2006  Norrtälje Simklubb            37.49   
31  Emil Ottosson  2006  Norrtälje Simklubb            37.79   
32  Vilma Rejås  2007  Norrtälje Simklubb            38.03   
33  Viola Blomberg  2007  Norrtälje Simklubb            38.83   
34  Maja Lindström  2004  Norrtälje Simklubb            39.07   
35  Ella Blomberg-Azizi  2005  Norrtälje Simklubb            42.79   
36  Ingela Trepp  2008  Norrtälje Simklubb            48.47   
37  Simon Häll  2005  Norrtälje Simklubb            50.68   
Valentino Trepp  2005  Norrtälje Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb            35.01   
Elias Säfström  2002  Norrtälje Simklubb            43.88   
William Adamsson  2002  Norrtälje Simklubb            46.45   
Linnea Danielsson  2002  Norrtälje Simklubb            50.71   
Frida Wiklund  2001  Norrtälje Simklubb            52.50   
Emelie Malmström  2004  Norrtälje Simklubb            55.39   
Viktoria Malmström  2004  Norrtälje Simklubb            55.81   
Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb            57.97   
Cecilia Engström  2001  Norrtälje Simklubb            58.94   
10  Mari Eriksson-Magnusson  2004  Norrtälje Simklubb            1:01.79   
11  Tenzin Tsering-Eskilsson  2003  Norrtälje Simklubb            1:13.29   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kevin Fahlström  2000  Norrtälje Simklubb    38.16        1:23.36   
Tova Sjöberg  2001  Norrtälje Simklubb    44.03        1:35.02   
Lina Albertsen  2001  Norrtälje Simklubb    44.53        1:35.04   
Viktor Karell  2003  Norrtälje Simklubb    45.51        1:35.57   
Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb    47.23        1:40.56   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    47.50        1:40.57   
Bonnie Ingemarsson  2002  Norrtälje Simklubb    47.29        1:40.89   
Linn Andersson  1999  Norrtälje Simklubb    48.05        1:42.76   
Linnea Jonsson-Persdotter  2002  Norrtälje Simklubb    49.55        1:45.30   
10  Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb    49.94        1:46.44   
11  Emma Järnebrink  2003  Norrtälje Simklubb    52.54        1:50.81   
12  Moa Zetterström  2005  Norrtälje Simklubb    56.27        2:02.36   
                     
 
Gren 11, 25m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Adamsson  2002  Norrtälje Simklubb            19.33   
Linus Fahlström  2005  Norrtälje Simklubb            21.96   
Olivia Winblad  2004  Norrtälje Simklubb            22.73   
Evelyn Blomberg-Azizi  2003  Norrtälje Simklubb            22.89   
Emilia Folkesson  2003  Norrtälje Simklubb            23.39   
Tenzin Tsering-Eskilsson  2003  Norrtälje Simklubb            23.53   
Tove Johansson  2005  Norrtälje Simklubb            23.74   
Emil Ottosson  2006  Norrtälje Simklubb            23.80   
Willma Hållinder  2004  Norrtälje Simklubb            23.99   
10  Emelie Ekstam-Linder  2003  Norrtälje Simklubb            24.14   
11  Julia Figved-Persson  2004  Norrtälje Simklubb            24.56   
12  Agnes Hultin  2005  Norrtälje Simklubb            25.71   
13  Nike Rydin  2003  Norrtälje Simklubb            25.87   
14  Medina Brina  2003  Norrtälje Simklubb            26.48   
15  Tilda Ekelund  2003  Norrtälje Simklubb            27.21   
16  Tove Jonsson-Lyman  2006  Norrtälje Simklubb            27.84   
17  Adrianna Maslowska  2006  Norrtälje Simklubb            29.90   
18  Viola Blomberg  2007  Norrtälje Simklubb            32.04   
19  Wilma Plansjö  2006  Norrtälje Simklubb            33.77   
20  Alva Westerlund  2004  Norrtälje Simklubb            34.31   
21  Arvid Andersson  2006  Norrtälje Simklubb            34.68   
22  Erjon Canhasi  2008  Norrtälje Simklubb            34.89   
23  Maja Lindström  2004  Norrtälje Simklubb            36.34   
24  Oskar Jansson  2006  Norrtälje Simklubb            37.17   
25  Valentino Trepp  2005  Norrtälje Simklubb            40.84   
26  Ingela Trepp  2008  Norrtälje Simklubb            49.42   
                     
 
Gren 12, 50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb            26.65   
Henrik Sjöberg  1971  Norrtälje Simklubb            28.02   
Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb            28.18   
Elias Säfström  2002  Norrtälje Simklubb            34.42   
Moa Zetterström  2005  Norrtälje Simklubb            44.20   
Frida Wiklund  2001  Norrtälje Simklubb            44.87   
Emelie Malmström  2004  Norrtälje Simklubb            45.62   
Mari Eriksson-Magnusson  2004  Norrtälje Simklubb            46.25   
Kajsa Wennerström  2003  Norrtälje Simklubb            46.76   
10  Linnea Danielsson  2002  Norrtälje Simklubb            48.57   
11  Ina Sördén  2003  Norrtälje Simklubb            49.39   
12  Ludvig Säfström  2004  Norrtälje Simklubb            49.77   
13  Cecilia Engström  2001  Norrtälje Simklubb            50.83   
14  Julia Tingvall  2005  Norrtälje Simklubb            55.08   
15  Tenzin Tsering-Eskilsson  2003  Norrtälje Simklubb            56.93   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Andersson  2001  Norrtälje Simklubb    33.84        1:10.55   
Anna Elfvin  2000  Norrtälje Simklubb    34.90        1:11.91   
Tova Sjöberg  2001  Norrtälje Simklubb    36.29        1:14.62   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    35.44        1:15.27   
Linnea Jonsson-Persdotter  2002  Norrtälje Simklubb    38.05        1:19.49   
Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb    38.16        1:20.84   
Bonnie Ingemarsson  2002  Norrtälje Simklubb    38.74        1:22.24   
Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb    39.42        1:23.22   
Viktor Karell  2003  Norrtälje Simklubb    39.26        1:23.41   
10  Emma Järnebrink  2003  Norrtälje Simklubb    39.44        1:24.27   
11  Tuva Mattsson  2004  Norrtälje Simklubb    42.16        1:29.81   
12  Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb    48.71        1:42.68   
                     
 
Gren 14, 25m Fjärilsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktoria Malmström  2004  Norrtälje Simklubb            23.91   
Ina Sördén  2003  Norrtälje Simklubb            30.69   
                     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb            28.44   
Elias Säfström  2002  Norrtälje Simklubb            39.71   
                     
 
Gren 17, 100m Medley Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tova Sjöberg  2001  Norrtälje Simklubb    38.82        1:22.90   
Gustav Andersson  2001  Norrtälje Simklubb    40.88        1:23.96   
Amanda Malmsten  2000  Norrtälje Simklubb    39.29        1:24.16   
Anna Elfvin  2000  Norrtälje Simklubb    40.01        1:25.20   
Elias Säfström  2002  Norrtälje Simklubb    40.18        1:25.27   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    43.07        1:29.72   
Lina Albertsen  2001  Norrtälje Simklubb    44.69        1:30.09   
Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb    43.22        1:30.14   
Linn Andersson  1999  Norrtälje Simklubb    42.35        1:31.53   
10  Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb    43.19        1:32.11   
11  Viktor Karell  2003  Norrtälje Simklubb    44.82        1:32.77   
12  Bonnie Ingemarsson  2002  Norrtälje Simklubb    46.76        1:35.48   
13  Emma Järnebrink  2003  Norrtälje Simklubb    45.78        1:37.17   
14  Lova Åhlén  2004  Norrtälje Simklubb    48.53        1:41.59   
15  Moa Zetterström  2005  Norrtälje Simklubb    51.61        1:48.49   
16  Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb    53.91        1:52.75   
                     
 
Gren 18, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Seriesim Killar  2000  Norrtälje Simklubb            2:19.12   
  Gentian Canhasi  2002      35.18        35.18   
  Rasmus Skyving  2003      36.30        1:11.48   
  Gustav Andersson  2001      34.56        1:46.04   
  Kevin Fahlström  2000      33.08        2:19.12   
                     
Seriesim Tjejer  2000  Norrtälje Simklubb            2:25.92   
  Linnea Jonsson-Persdotter  2002      36.90        36.90   
  Emma Järnebrink  2003      39.05        1:15.95   
  Emma Pettersson  2001      37.68        1:53.63   
  Anna Elfvin  2000      32.29        2:25.92   
                     
Rimbo  1997  Norrtälje Simklubb            2:26.16   
        35.98        35.98   
        40.78        1:16.76   
        34.07        1:50.83   
        35.33        2:26.16   
                     
                     
 
Gren 19, 4X50m Medley Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Seriesim Killar  2000  Norrtälje Simklubb            2:44.20   
  Elias Säfström  2002      41.05        41.05   
  Viktor Karell  2003      46.17        1:27.22   
  Kevin Fahlström  2000      44.37        2:11.59   
  Gustav Andersson  2001      32.61        2:44.20   
                     
Rimbo  1997  Norrtälje Simklubb            2:44.88   
        42.64        42.64   
        46.01        1:28.65   
        37.91        2:06.56   
        38.32        2:44.88   
                     
Seriesim Tjejer  2000  Norrtälje Simklubb            2:47.75   
  Ebba Filipsson  2001      46.71        46.71   
  Thindra Åkerblom  2003      47.05        1:33.76   
  Amanda Malmsten  2000      38.67        2:12.43   
  Linnea Jonsson-Persdotter  2002      35.32        2:47.75   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  15 mars 2015 
Licensierad till: Norrtälje Simklubb  Utskriftstid  20:31