Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Öppna Roslagsmästerskapen 2018    Utskriftsdatum  04 februari 2018   
  Tävlingsort  Norrtälje    Utskriftstid  17:09   
  Arrangör  Norrtälje Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 februari 2018         
 
 
Gren 1, 30x50M, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Åkersberga  Åkersberga Simsällskap               
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
                     
Täby  Täby Sim               
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
                     
Åland  Ålands Simförening               
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
                     
Norrtälje  Norrtälje Simklubb               
                     
                     
                     
                     
                     
                     
                     
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
               
                     
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adam Karlsson  2000  Spårvägen Simförening    27.28        58.89   
Oscar Gullberg  1999  Åkersberga Simsällskap    27.64        59.79   
William Jansson  2000  Åkersberga Simsällskap    30.51        1:04.83   
Gustav Andersson  2001  Norrtälje Simklubb    31.14        1:06.97   
Emil Tikkanen  2002  Åkersberga Simsällskap    30.97        1:07.92   
Adam Söderqvist  2000  Åkersberga Simsällskap    32.10        1:11.10   
Sebastian Hosokawa  2002  Åkersberga Simsällskap    34.34        1:14.19   
Linus Wickström  2003  Danderyds Sim    34.65        1:16.60   
Hampus Wikner  2002  Åkersberga Simsällskap    35.06        1:18.23   
10  Isak Jederström  2002  Åkersberga Simsällskap    35.11        1:19.21   
11  Johan Sundström Curstedt  2002  Danderyds Sim    35.70        1:19.57   
12  Max Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    36.55        1:20.47   
13  Pelle Högfors  1987  Gimo Simsällskap    36.72        1:21.19   
14  Calle Samuelsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    40.72        1:29.91   
15  Frej-Oskar Wikström  1999  Ålands Simförening    40.26        1:30.34   
16  Jesper Sandström  2003  Åkersberga Simsällskap    40.57        1:30.90   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jennifer Bergström  2002  Åkersberga Simsällskap    31.11        1:06.77   
Jenny Ek  1999  Ålands Simförening    31.70        1:09.58   
Jessica Lindholm  2001  Ålands Simförening    33.90        1:09.85   
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap    34.72        1:16.31   
Amanda Malmsten  2000  Norrtälje Simklubb    36.47        1:20.60   
Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb    37.98        1:21.68   
Wilma Stendrake  2003  Åkersberga Simsällskap    37.27        1:21.80   
Matilda Wrenkler  2001  Åkersberga Simsällskap    36.84        1:23.64   
Rebecca Duns  2003  Ålands Simförening    40.04        1:26.94   
10  Emelie Karlsson  2002  Gustavsbergs Simsällskap    39.06        1:28.78   
11  Tova Lindbom  2002  Danderyds Sim    41.14        1:30.58   
12  Elina Widén  2003  Gimo Simsällskap    43.84        1:35.86   
13  Marina Tormo Lind  2003  Åkersberga Simsällskap    42.23        1:36.48   
14  Nora Lundberg  2003  Åkersberga Simsällskap    44.13        1:37.54   
15  Denise Frejd  2003  Åkersberga Simsällskap    44.40        1:40.30   
16  Saga Svanborg  2003  Norrtälje Simklubb    48.86        1:48.88   
Emilia Folkesson  2003  Norrtälje Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leo Güleryüz  2006  Täby Sim            34.73   
Jan Danovskij  2007  Täby Sim            37.65   
Sixten Ersson  2007  Täby Sim            39.69   
Melvin Bosson  2006  Åkersberga Simsällskap            39.77   
Benjamin Todorovac Hallongren  2006  Täby Sim            45.53   
William Zhao  2006  Täby Sim            45.98   
Milo Bergman  2006  Ålands Simförening            47.11   
William Ridderstad  2007  Norrtälje Simklubb            54.46   
Arvid Andersson  2006  Norrtälje Simklubb            54.50   
10  Theo Thermaenius  2007  Täby Sim            57.34   
11  Vide Kling  2007  Åkersberga Simsällskap            1:01.76   
Måns Manelius  2006  Ålands Simförening            DNS   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Persson Taylor  2005  Täby Sim            31.35   
Ted Wiker  2004  Gustavsbergs Simsällskap            31.43   
Adrian Ekström  2004  Gustavsbergs Simsällskap            35.33   
Erik Sundström Curstedt  2005  Danderyds Sim            36.89   
Caspian Humble  2005  Täby Sim            36.95   
Melvin Rinaldo  2005  Gustavsbergs Simsällskap            37.12   
Oliver Aalto-Hardy  2005  Ålands Simförening            37.25   
Hannes Helling  2004  Ålands Simförening            37.54   
Isak Widstrand  2004  Åkersberga Simsällskap            37.59   
10  Johannes Barkarö  2004  Åkersberga Simsällskap            37.80   
11  Noah Juhlin Fredriksson  2005  Täby Sim            38.36   
12  Felix Westerlund  2004  Åkersberga Simsällskap            40.05   
13  Ludvig Berndtsson  2005  Täby Sim            40.69   
14  Joa Metsola  2005  Ålands Simförening            41.23   
15  Oliver Haux  2005  Täby Sim            41.75   
16  Einar Melin  2004  Ålands Simförening            43.43   
17  Arvid Thoresson  2005  Täby Sim            43.74   
18  Linus Fahlström  2005  Norrtälje Simklubb            47.96   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Björklund  2006  Täby Sim            36.75   
Malva Eriksson  2006  Gustavsbergs Simsällskap            38.56   
Emma Alsén  2007  Täby Sim            39.27   
Tuva Lundberg  2006  Täby Sim            39.90   
Rebecka Barkvall  2007  Danderyds Sim            40.06   
Theresia Lindholm  2006  Ålands Simförening            40.95   
Karolina Tylets  2006  Åkersberga Simsällskap            41.93   
Linnea Wiberg  2006  Täby Sim            42.13   
Hanna Lanner  2006  Gustavsbergs Simsällskap            42.27   
10  Elsa Ekenbäck  2006  Danderyds Sim            42.72   
11  Rose Li  2006  Täby Sim            43.45   
12  Isabelle Sandström  2007  Gustavsbergs Simsällskap            43.92   
13  Bonnie Tham  2006  Gustavsbergs Simsällskap            45.27   
14  Amanda Ahinko  2007  Ålands Simförening            45.78   
15  Stina Pedersen  2007  Täby Sim            46.57   
16  Amanda Lindberg  2006  Täby Sim            47.03   
17  Deniz Degerbalkan  2006  Täby Sim            47.32   
18  Nicole Dvali  2007  Åkersberga Simsällskap            47.43   
19  Olivia Allert  2007  Täby Sim            47.79   
20  Beatrice Hlawatsch  2007  Täby Sim            49.50   
21  Nova Larsson  2007  Ålands Simförening            49.85   
22  Mikaela Erneholm  2006  Danderyds Sim            51.02   
23  Emma Wahlqvist  2007  Täby Sim            53.14   
24  Viola Blomberg  2007  Norrtälje Simklubb            57.22   
25  Matilda Elofsson  2007  Täby Sim            57.55   
Astrid Enbom  2006  Täby Sim            DSQ   
My Wiker  2006  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Moa Zetterström  2005  Norrtälje Simklubb            32.07   
Hanna Blomqvist  2005  Ålands Simförening            34.03   
Moa Nyblom  2005  Täby Sim            34.52   
Louise Blomqvist  2004  Danderyds Sim            34.76   
Mathilda Sandberg  2005  Täby Sim            34.79   
Sofia Montan  2004  Danderyds Sim            35.13   
Linnea Sjöström  2005  Norrtälje Simklubb            35.70   
Agnes Gustavsson  2005  Täby Sim            36.42   
Louise Franks  2005  Täby Sim            37.97   
10  Magda Westberg  2005  Åkersberga Simsällskap            38.94   
11  Nora Rönnbro  2004  Åkersberga Simsällskap            39.67   
12  Ella Thermaenius  2005  Täby Sim            39.96   
13  Nora Sundberg  2005  Täby Sim            40.24   
14  Leah Schöneberg  2004  Norrtälje Simklubb            40.27   
15  Nathalie Galway  2005  Åkersberga Simsällskap            40.31   
16  Ebba Rosander  2005  Danderyds Sim            40.33   
17  Felicia Malkan-Juvelin  2005  Danderyds Sim            40.61   
18  Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb            40.80   
19  Elvira Lannér  2005  Gustavsbergs Simsällskap            41.48   
20  Tilda Svärd  2005  Täby Sim            41.49   
21  Liv Colling  2004  Åkersberga Simsällskap            41.57   
22  Darcey Mae Bailey  2004  Täby Sim            41.68   
23  Säva Höglund Lundeberg  2005  Gustavsbergs Simsällskap            42.48   
24  Clara Westerdahl  2005  Täby Sim            42.71   
25  Lisa Palo  2004  Åkersberga Simsällskap            42.80   
26  Elina Szeplaky  2004  Åkersberga Simsällskap            42.94   
27  Filippa Bonorden  2005  Danderyds Sim            43.03   
28  Ella Bäckman  2005  Ålands Simförening            43.26   
29  Tindra Sjöström  2005  Ålands Simförening            44.02   
30  Filippa Emtemo  2005  Täby Sim            44.15   
31  Matilda Schibbye  2004  Täby Sim            44.25   
32  Ella Olsson  2004  Åkersberga Simsällskap            44.29   
33  Bianca Flöjt  2005  Ålands Simförening            45.07   
34  Nikita Vättö Kaján  2004  Norrtälje Simklubb            45.65   
35  Alexandra Kanhamn  2005  Åkersberga Simsällskap            46.19   
36  Embla Stendrake  2005  Åkersberga Simsällskap            46.29   
37  Wilma Danielsson  2005  Ålands Simförening            48.48   
38  Ida Lindqvist  2005  Täby Sim            48.71   
39  Anna Topoeva  2005  Ålands Simförening            49.51   
Ethel Nordman  2004  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Troy Sevonen  2008  Täby Sim            18.99   
Edward Watson  2008  Täby Sim            20.48   
Liam Hjertèn  2008  Täby Sim            21.70   
Albin Holmgren  2009  Täby Sim            21.85   
Carl Olsson  2008  Täby Sim            23.05   
Gideon Larsson  2008  Täby Sim            23.90   
Viggo Törnqvist  2008  Täby Sim            24.38   
Emil Blomberg  2008  Norrtälje Simklubb            24.56   
Jonatan Lönngren  2009  Ålands Simförening            24.94   
                     
 
Gren 7, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emmy Hällkvist  2008  Täby Sim            15.16   
Ffion Watkins  2008  Ålands Simförening            20.84   
Sofia Sundström Curstedt  2008  Danderyds Sim            21.78   
Moa Eiving  2008  Åkersberga Simsällskap            22.75   
Alexandra Sandberg  2009  Täby Sim            22.75   
Nora Mikalsen  2008  Täby Sim            24.13   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ted Wiker  2004  Gustavsbergs Simsällskap    35.69        1:13.20   
Adrian Ekström  2004  Gustavsbergs Simsällskap    35.64        1:14.30   
Noah Juhlin Fredriksson  2005  Täby Sim    36.72        1:14.69   
Marcus Persson Taylor  2005  Täby Sim    37.88        1:17.22   
Isak Widstrand  2004  Åkersberga Simsällskap    39.07        1:19.27   
Erik Sundström Curstedt  2005  Danderyds Sim    38.67        1:19.89   
Hannes Helling  2004  Ålands Simförening    39.84        1:21.72   
Oliver Aalto-Hardy  2005  Ålands Simförening    38.20        1:21.82   
Johannes Barkarö  2004  Åkersberga Simsällskap    40.12        1:21.99   
10  Ludvig Berndtsson  2005  Täby Sim    1:22.73        1:22.73   
11  Caspian Humble  2005  Täby Sim    41.31        1:22.77   
12  Melvin Rinaldo  2005  Gustavsbergs Simsällskap    42.68        1:26.40   
13  Felix Westerlund  2004  Åkersberga Simsällskap    42.61        1:27.70   
14  Joa Metsola  2005  Ålands Simförening    44.79        1:30.65   
15  Einar Melin  2004  Ålands Simförening    45.00        1:30.78   
16  Alexandros Ladis  2005  Täby Sim    44.58        1:32.71   
17  Oliver Haux  2005  Täby Sim    46.96        1:35.31   
18  Filip Norlin  2005  Täby Sim    49.25        1:41.83   
19  Arvid Thoresson  2005  Täby Sim    50.14        1:42.77   
20  Linus Fahlström  2005  Norrtälje Simklubb    52.52        1:47.26   
21  Victor Kumlin  2005  Åkersberga Simsällskap    1:00.85        2:08.67   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adam Karlsson  2000  Spårvägen Simförening    31.47        1:04.90   
Oscar Gullberg  1999  Åkersberga Simsällskap    32.10        1:05.80   
Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb    31.85        1:06.81   
William Jansson  2000  Åkersberga Simsällskap    32.51        1:07.37   
Gustav Andersson  2001  Norrtälje Simklubb    34.07        1:09.58   
Linus Wickström  2003  Danderyds Sim    33.90        1:10.71   
Isak Jederström  2002  Åkersberga Simsällskap    36.33        1:14.36   
Hampus Wikner  2002  Åkersberga Simsällskap    37.45        1:16.55   
Johan Sundström Curstedt  2002  Danderyds Sim    1:17.76        1:17.76   
10  Hannes Olin  2003  Ålands Simförening    38.69        1:20.54   
11  Samuel Ekström  2002  Gustavsbergs Simsällskap    40.10        1:22.84   
12  Oskar Sundqvist  2003  Gustavsbergs Simsällskap    1:25.36        1:25.36   
13  Pelle Högfors  1987  Gimo Simsällskap    1:25.49        1:25.49   
14  Calle Samuelsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    1:27.45        1:27.45   
15  Max Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    43.01        1:29.22   
16  Javad Torabi  1999  Åkersberga Simsällskap    42.13        1:29.67   
17  Jesper Sandström  2003  Åkersberga Simsällskap    45.40        1:33.32   
Hussain Bostani  2000  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
Paul Kumlin  2003  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Louise Blomqvist  2004  Danderyds Sim    36.48        1:16.45   
Moa Zetterström  2005  Norrtälje Simklubb    36.55        1:16.88   
Agnes Gustavsson  2005  Täby Sim    37.94        1:17.42   
Mathilda Sandberg  2005  Täby Sim    39.01        1:18.13   
Louise Franks  2005  Täby Sim    38.83        1:19.44   
Linnea Sjöström  2005  Norrtälje Simklubb    38.59        1:19.48   
Sofia Montan  2004  Danderyds Sim    38.64        1:19.53   
Moa Nyblom  2005  Täby Sim    38.21        1:20.80   
Hanna Blomqvist  2005  Ålands Simförening    38.66        1:21.03   
10  Filippa Bonorden  2005  Danderyds Sim    40.54        1:21.74   
11  Felicia Malkan-Juvelin  2005  Danderyds Sim    38.80        1:22.77   
12  Ebba Rosander  2005  Danderyds Sim    42.11        1:25.10   
13  Nora Rönnbro  2004  Åkersberga Simsällskap    41.55        1:25.26   
14  Leah Schöneberg  2004  Norrtälje Simklubb    41.74        1:26.16   
15  Clara Westerdahl  2005  Täby Sim    42.68        1:26.99   
16  Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb    41.73        1:27.23   
17  Magda Westberg  2005  Åkersberga Simsällskap    43.79        1:28.68   
18  Ella Thermaenius  2005  Täby Sim    43.53        1:28.86   
19  Filippa Emtemo  2005  Täby Sim    43.83        1:28.87   
20  Nora Sundberg  2005  Täby Sim    44.04        1:29.17   
21  Darcey Mae Bailey  2004  Täby Sim    43.31        1:29.83   
22  Embla Stendrake  2005  Åkersberga Simsällskap    44.52        1:32.08   
23  Elina Szeplaky  2004  Åkersberga Simsällskap    44.90        1:32.66   
24  Ella Olsson  2004  Åkersberga Simsällskap    45.47        1:33.85   
25  Nathalie Galway  2005  Åkersberga Simsällskap    46.16        1:34.56   
26  Ida Lindqvist  2005  Täby Sim    47.57        1:35.99   
27  Vera Andersson Hultgren  2005  Åkersberga Simsällskap    47.51        1:37.87   
28  Bianca Flöjt  2005  Ålands Simförening    49.41        1:38.03   
29  Ella Bäckman  2005  Ålands Simförening    46.82        1:38.87   
30  Alexandra Kanhamn  2005  Åkersberga Simsällskap    45.51        1:40.20   
31  Matilda Schibbye  2004  Täby Sim    48.40        1:40.54   
32  Elvira Lannér  2005  Gustavsbergs Simsällskap    49.18        1:40.72   
33  Tindra Sjöström  2005  Ålands Simförening    50.30        1:42.88   
34  Anna Topoeva  2005  Ålands Simförening    51.24        1:44.47   
35  Wilma Danielsson  2005  Ålands Simförening    51.32        1:46.93   
36  Säva Höglund Lundeberg  2005  Gustavsbergs Simsällskap    51.94        1:48.35   
37  Liv Colling  2004  Åkersberga Simsällskap    53.31        1:49.32   
38  Lisa Palo  2004  Åkersberga Simsällskap    52.23        1:51.75   
Embla Sipinen  2005  Norrtälje Simklubb            DSQ   
Julia Eriksson  2005  Ålands Simförening            DSQ   
Tilda Svärd  2005  Täby Sim            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jennifer Bergström  2002  Åkersberga Simsällskap    33.28        1:08.34   
Isabelle Ehrngren  1999  Åkersberga Simsällskap    34.81        1:12.70   
Jenny Ek  1999  Ålands Simförening    34.84        1:13.30   
Jessica Lindholm  2001  Ålands Simförening    37.20        1:15.22   
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap    37.25        1:16.79   
Wilma Stendrake  2003  Åkersberga Simsällskap    36.51        1:17.54   
Matilda Wrenkler  2001  Åkersberga Simsällskap    38.89        1:20.40   
Alice Fagerlund  2003  Åkersberga Simsällskap    39.39        1:22.27   
Linnea Jonsson  2002  Norrtälje Simklubb    39.09        1:22.73   
10  Tova Lindbom  2002  Danderyds Sim    40.16        1:23.91   
11  Lina Albertsen  2001  Norrtälje Simklubb    41.61        1:25.20   
12  Rebecca Duns  2003  Ålands Simförening    43.46        1:27.73   
13  Nora Lundberg  2003  Åkersberga Simsällskap    43.50        1:27.91   
14  Klara Isaksson  2003  Åkersberga Simsällskap    43.86        1:28.23   
15  Denise Frejd  2003  Åkersberga Simsällskap    45.11        1:33.37   
16  Elina Widén  2003  Gimo Simsällskap    45.48        1:34.11   
17  Emelie Karlsson  2002  Gustavsbergs Simsällskap    46.22        1:36.73   
18  Marina Tormo Lind  2003  Åkersberga Simsällskap    47.27        1:37.58   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leo Güleryüz  2006  Täby Sim            35.41   
Benjamin Todorovac Hallongren  2006  Täby Sim            39.83   
Melvin Bosson  2006  Åkersberga Simsällskap            40.76   
Sixten Ersson  2007  Täby Sim            41.53   
Milo Bergman  2006  Ålands Simförening            41.96   
William Zhao  2006  Täby Sim            43.70   
Jan Danovskij  2007  Täby Sim            45.68   
Vide Kling  2007  Åkersberga Simsällskap            48.18   
Theo Thermaenius  2007  Täby Sim            49.96   
10  Erik Rosander  2007  Danderyds Sim            51.65   
11  Felix Flöjt  2007  Ålands Simförening            53.20   
12  Noah Björkman  2006  Åkersberga Simsällskap            54.23   
13  Erik Talipov  2007  Täby Sim            56.93   
Måns Manelius  2006  Ålands Simförening            DNS   
Linus Alm  2007  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
William Ridderstad  2007  Norrtälje Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Björklund  2006  Täby Sim            38.26   
Rebecka Barkvall  2007  Danderyds Sim            38.86   
Rose Li  2006  Täby Sim            39.65   
Tuva Lundberg  2006  Täby Sim            41.04   
Emma Alsén  2007  Täby Sim            41.10   
Karolina Tylets  2006  Åkersberga Simsällskap            41.79   
Stina Pedersen  2007  Täby Sim            41.83   
Malva Eriksson  2006  Gustavsbergs Simsällskap            42.49   
Linnea Wiberg  2006  Täby Sim            42.67   
10  Nova Larsson  2007  Ålands Simförening            43.19   
11  Deniz Degerbalkan  2006  Täby Sim            43.41   
12  Mikaela Erneholm  2006  Danderyds Sim            45.49   
13  Fia Metsola  2007  Ålands Simförening            45.62   
14  Theresia Lindholm  2006  Ålands Simförening            45.64   
15  Nicole Dvali  2007  Åkersberga Simsällskap            45.67   
16  My Wiker  2006  Gustavsbergs Simsällskap            46.04   
17  Amanda Lindberg  2006  Täby Sim            46.09   
18  Elsa Ekenbäck  2006  Danderyds Sim            47.00   
19  Hannah Sommar  2007  Täby Sim            47.15   
20  Beatrice Hlawatsch  2007  Täby Sim            47.54   
21  Bonnie Tham  2006  Gustavsbergs Simsällskap            47.66   
22  Amanda Ahinko  2007  Ålands Simförening            48.28   
23  Isabelle Sandström  2007  Gustavsbergs Simsällskap            48.63   
24  Tyra Törnqvist  2006  Täby Sim            50.54   
25  Viola Blomberg  2007  Norrtälje Simklubb            51.31   
26  Emma Wahlqvist  2007  Täby Sim            51.41   
27  Svea Jernberg  2007  Gustavsbergs Simsällskap            51.72   
28  Emma Filippou  2007  Åkersberga Simsällskap            52.11   
29  Emilia Eriksson  2006  Norrtälje Simklubb            53.72   
30  Matilda Elofsson  2007  Täby Sim            55.35   
31  Astrid Enbom  2006  Täby Sim            55.75   
32  Amelia Fricker  2007  Ålands Simförening            58.69   
33  Elsa Videhult  2007  Åkersberga Simsällskap            1:05.02   
Iris Lifvendahl  2006  Norrtälje Simklubb            DNS   
Hanna Lanner  2006  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
Meja Stenman Graflind  2007  Norrtälje Simklubb            DSQ   
Olivia Allert  2007  Täby Sim            DSQ   
                     
 
Gren 12, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Troy Sevonen  2008  Täby Sim            20.33   
Albin Holmgren  2009  Täby Sim            20.79   
Edward Watson  2008  Täby Sim            21.48   
Tor Carlén  2008  Täby Sim            22.12   
Liam Hjertèn  2008  Täby Sim            22.24   
Carl Olsson  2008  Täby Sim            22.30   
Jonatan Lönngren  2009  Ålands Simförening            22.94   
Emil Blomberg  2008  Norrtälje Simklubb            23.40   
Viggo Törnqvist  2008  Täby Sim            24.67   
10  Gideon Larsson  2008  Täby Sim            24.95   
11  Loke Beronius  2008  Norrtälje Simklubb            27.84   
12  Hugo Ratatikainen Blomdahl  2008  Norrtälje Simklubb            28.28   
13  Vincent Ridderstad  2009  Norrtälje Simklubb            31.34   
                     
 
Gren 13, 25m Ryggsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emmy Hällkvist  2008  Täby Sim            18.85   
Ffion Watkins  2008  Ålands Simförening            20.69   
Moa Eiving  2008  Åkersberga Simsällskap            22.51   
Sofia Sundström Curstedt  2008  Danderyds Sim            23.19   
Nellie Bocké  2008  Åkersberga Simsällskap            23.69   
Nora Mikalsen  2008  Täby Sim            25.07   
Alexandra Sandberg  2009  Täby Sim            25.12   
Matilda Bosson  2008  Åkersberga Simsällskap            26.93   
Filippa Olsson  2008  Åkersberga Simsällskap            27.23   
10  Ebba Eriksson  2009  Norrtälje Simklubb            32.28   
                     
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Persson Taylor  2005  Täby Sim    38.22        1:20.14   
Ted Wiker  2004  Gustavsbergs Simsällskap    40.77        1:25.20   
Hannes Helling  2004  Ålands Simförening    41.52        1:27.25   
Adrian Ekström  2004  Gustavsbergs Simsällskap    41.73        1:28.00   
Caspian Humble  2005  Täby Sim    43.94        1:33.79   
Oliver Aalto-Hardy  2005  Ålands Simförening    44.26        1:34.32   
Melvin Rinaldo  2005  Gustavsbergs Simsällskap    45.75        1:34.50   
Einar Melin  2004  Ålands Simförening    44.65        1:35.49   
Noah Juhlin Fredriksson  2005  Täby Sim    46.41        1:37.72   
10  Ludvig Berndtsson  2005  Täby Sim    46.44        1:38.56   
11  Erik Sundström Curstedt  2005  Danderyds Sim    46.63        1:39.30   
12  Felix Westerlund  2004  Åkersberga Simsällskap    48.13        1:41.60   
13  Linus Fahlström  2005  Norrtälje Simklubb    51.14        1:47.22   
14  Kevin Lenstad  2005  Täby Sim    51.35        1:47.36   
15  Joa Metsola  2005  Ålands Simförening    51.06        1:50.81   
16  Louie Gabrielsson  2005  Täby Sim    51.15        1:51.27   
17  Victor Kumlin  2005  Åkersberga Simsällskap    1:03.12        2:12.61   
Filip Norlin  2005  Täby Sim            DSQ   
Kenan Obradovac  2005  Norrtälje Simklubb            DSQ   
Oliver Haux  2005  Täby Sim            DSQ   
                     
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adam Karlsson  2000  Spårvägen Simförening    32.64        1:08.86   
Emil Tikkanen  2002  Åkersberga Simsällskap    32.78        1:09.33   
Oscar Gullberg  1999  Åkersberga Simsällskap    34.43        1:14.79   
Gustav Andersson  2001  Norrtälje Simklubb    35.64        1:15.73   
Hampus Wikner  2002  Åkersberga Simsällskap    36.31        1:16.13   
Isak Jederström  2002  Åkersberga Simsällskap    38.63        1:19.14   
Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb    36.24        1:19.48   
Pelle Högfors  1987  Gimo Simsällskap    38.40        1:20.70   
Hannes Olin  2003  Ålands Simförening    37.97        1:21.11   
10  Johan Sundström Curstedt  2002  Danderyds Sim    39.46        1:24.94   
11  Sebastian Hosokawa  2002  Åkersberga Simsällskap    40.23        1:25.13   
12  Samuel Ekström  2002  Gustavsbergs Simsällskap    40.75        1:25.17   
13  Hussain Bostani  2000  Åkersberga Simsällskap    40.55        1:25.56   
14  Javad Torabi  1999  Åkersberga Simsällskap    39.89        1:26.87   
15  Linus Wickström  2003  Danderyds Sim    41.18        1:27.47   
16  Frej-Oskar Wikström  1999  Ålands Simförening    42.75        1:30.81   
17  Calle Samuelsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    44.73        1:32.42   
18  Oskar Sundqvist  2003  Gustavsbergs Simsällskap    43.40        1:32.99   
19  Max Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    44.32        1:33.40   
20  Jesper Sandström  2003  Åkersberga Simsällskap    47.03        1:39.36   
21  Paul Kumlin  2003  Åkersberga Simsällskap    46.16        1:40.76   
22  Hameedullah Safdari  2001  Åkersberga Simsällskap    49.52        1:51.03   
23  Love Hagstedt  2003  Norrtälje Simklubb    51.60        1:51.55   
                     
 
Gren 15, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Moa Nyblom  2005  Täby Sim    38.95        1:24.76   
Hanna Blomqvist  2005  Ålands Simförening    41.44        1:28.40   
Moa Zetterström  2005  Norrtälje Simklubb    41.68        1:28.46   
Clara Westerdahl  2005  Täby Sim    41.32        1:28.63   
Louise Blomqvist  2004  Danderyds Sim    41.17        1:29.51   
Ella Thermaenius  2005  Täby Sim    43.72        1:30.64   
Embla Stendrake  2005  Åkersberga Simsällskap    43.52        1:32.39   
Nora Rönnbro  2004  Åkersberga Simsällskap    44.35        1:33.05   
Sofia Montan  2004  Danderyds Sim    43.74        1:33.87   
10  Felicia Malkan-Juvelin  2005  Danderyds Sim    43.71        1:36.76   
11  Linnea Sjöström  2005  Norrtälje Simklubb    45.33        1:36.88   
12  Anna Topoeva  2005  Ålands Simförening    45.40        1:37.19   
13  Ella Olsson  2004  Åkersberga Simsällskap    46.07        1:38.33   
14  Agnes Gustavsson  2005  Täby Sim    45.05        1:38.65   
15  Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb    45.48        1:38.83   
16  Magda Westberg  2005  Åkersberga Simsällskap    47.17        1:39.22   
17  Matilda Schibbye  2004  Täby Sim    46.23        1:39.54   
18  Lova Åhlén  2004  Norrtälje Simklubb    47.35        1:39.56   
19  Elvira Lannér  2005  Gustavsbergs Simsällskap    47.10        1:39.72   
20  Louise Franks  2005  Täby Sim    47.46        1:39.88   
21  Darcey Mae Bailey  2004  Täby Sim    46.73        1:39.93   
22  Ebba Rosander  2005  Danderyds Sim    48.11        1:40.40   
23  Filippa Bonorden  2005  Danderyds Sim    48.79        1:40.43   
24  Alexandra Kanhamn  2005  Åkersberga Simsällskap    47.07        1:40.48   
25  Leah Schöneberg  2004  Norrtälje Simklubb    47.41        1:41.19   
26  Wilma Danielsson  2005  Ålands Simförening    48.97        1:41.58   
27  Willma Hållinder  2004  Norrtälje Simklubb    47.00        1:41.61   
28  Nathalie Galway  2005  Åkersberga Simsällskap    48.52        1:44.41   
29  Säva Höglund Lundeberg  2005  Gustavsbergs Simsällskap    49.97        1:45.00   
30  Ida Lindqvist  2005  Täby Sim    52.42        1:47.61   
31  Ella Bäckman  2005  Ålands Simförening    50.91        1:47.94   
32  Tyra Näsholm  2004  Gustavsbergs Simsällskap    50.79        1:48.44   
33  Vera Andersson Hultgren  2005  Åkersberga Simsällskap    51.99        1:51.32   
34  Lisa Palo  2004  Åkersberga Simsällskap    53.85        1:55.21   
35  Ellie Söderholm  2005  Täby Sim    55.33        1:59.11   
36  Embla Sipinen  2005  Norrtälje Simklubb    57.44        2:00.33   
37  Liv Colling  2004  Åkersberga Simsällskap    55.80        2:03.90   
38  Ethel Nordman  2004  Gustavsbergs Simsällskap    1:09.57        2:33.54   
Mathilda Sandberg  2005  Täby Sim            DSQ   
Nora Sundberg  2005  Täby Sim            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jennifer Bergström  2002  Åkersberga Simsällskap    35.46        1:15.48   
Jenny Ek  1999  Ålands Simförening    38.09        1:21.50   
Lina Albertsen  2001  Norrtälje Simklubb    41.42        1:27.67   
Isabelle Ehrngren  1999  Åkersberga Simsällskap    41.32        1:28.79   
Clara Flatow  2003  Åkersberga Simsällskap    42.44        1:29.21   
Klara Isaksson  2003  Åkersberga Simsällskap    41.88        1:29.54   
Tova Lindbom  2002  Danderyds Sim    41.29        1:29.58   
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap    44.90        1:34.97   
Rebecca Duns  2003  Ålands Simförening    46.30        1:36.97   
10  Matilda Wrenkler  2001  Åkersberga Simsällskap    45.52        1:38.00   
11  Nora Lundberg  2003  Åkersberga Simsällskap    45.83        1:38.24   
12  Emelie Karlsson  2002  Gustavsbergs Simsällskap    46.05        1:38.53   
13  Alice Fagerlund  2003  Åkersberga Simsällskap    45.71        1:38.76   
14  Elina Widén  2003  Gimo Simsällskap    47.59        1:43.21   
15  Marina Tormo Lind  2003  Åkersberga Simsällskap    48.83        1:44.11   
16  Denise Frejd  2003  Åkersberga Simsällskap    50.81        1:47.13   
17  Saga Svanborg  2003  Norrtälje Simklubb    51.91        1:52.14   
18  Emelie Ekstam Linder  2003  Norrtälje Simklubb    57.10        1:59.92   
Medina Brina  2003  Norrtälje Simklubb            DNS   
Jessica Blair  2001  Norrtälje Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leo Güleryüz  2006  Täby Sim            41.34   
Melvin Bosson  2006  Åkersberga Simsällskap            42.99   
Benjamin Todorovac Hallongren  2006  Täby Sim            43.89   
Sixten Ersson  2007  Täby Sim            44.58   
Jan Danovskij  2007  Täby Sim            45.27   
Milo Bergman  2006  Ålands Simförening            47.83   
William Zhao  2006  Täby Sim            50.89   
Theo Thermaenius  2007  Täby Sim            52.56   
Johannes Lörinc  2007  Täby Sim            55.97   
10  Emil Svanström  2006  Gustavsbergs Simsällskap            57.69   
11  Erik Talipov  2007  Täby Sim            57.70   
12  William Ridderstad  2007  Norrtälje Simklubb            57.75   
13  Vide Kling  2007  Åkersberga Simsällskap            59.80   
14  Felix Flöjt  2007  Ålands Simförening            1:00.92   
15  Arvid Andersson  2006  Norrtälje Simklubb            1:01.27   
Erik Rosander  2007  Danderyds Sim            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Karolina Tylets  2006  Åkersberga Simsällskap            40.56   
Amanda Björklund  2006  Täby Sim            40.71   
Malva Eriksson  2006  Gustavsbergs Simsällskap            41.57   
Rebecka Barkvall  2007  Danderyds Sim            44.40   
Linnea Wiberg  2006  Täby Sim            44.82   
Theresia Lindholm  2006  Ålands Simförening            45.79   
Mikaela Erneholm  2006  Danderyds Sim            46.43   
Beatrice Hlawatsch  2007  Täby Sim            47.35   
Elsa Ekenbäck  2006  Danderyds Sim            47.86   
10  Tuva Lundberg  2006  Täby Sim            47.98   
11  Isabelle Sandström  2007  Gustavsbergs Simsällskap            48.17   
12  Emilia Eriksson  2006  Norrtälje Simklubb            48.36   
13  Hanna Lanner  2006  Gustavsbergs Simsällskap            48.70   
14  Nova Larsson  2007  Ålands Simförening            48.74   
15  Amanda Ahinko  2007  Ålands Simförening            48.94   
16  Rose Li  2006  Täby Sim            49.69   
17  Olivia Allert  2007  Täby Sim            50.11   
18  Tyra Törnqvist  2006  Täby Sim            50.14   
19  Deniz Degerbalkan  2006  Täby Sim            50.19   
20  Emma Alsén  2007  Täby Sim            50.56   
21  Amanda Lindberg  2006  Täby Sim            50.84   
22  Hannah Sommar  2007  Täby Sim            51.07   
23  Stina Pedersen  2007  Täby Sim            51.12   
24  Bonnie Tham  2006  Gustavsbergs Simsällskap            51.52   
25  Emma Wahlqvist  2007  Täby Sim            51.90   
26  Adella Nordin  2007  Åkersberga Simsällskap            53.27   
27  Astrid Enbom  2006  Täby Sim            53.35   
28  Molly Ju  2007  Täby Sim            53.60   
29  Evelina Dahlberg  2007  Åkersberga Simsällskap            53.82   
30  Nicole Dvali  2007  Åkersberga Simsällskap            54.29   
31  Anneli Gonsalves  2006  Täby Sim            55.24   
32  My Wiker  2006  Gustavsbergs Simsällskap            55.52   
33  Fia Metsola  2007  Ålands Simförening            56.80   
34  Alma Pennhag  2007  Åkersberga Simsällskap            58.07   
35  Meja Stenman Graflind  2007  Norrtälje Simklubb            58.56   
36  Viola Blomberg  2007  Norrtälje Simklubb            58.62   
37  Tyra Hållinder  2007  Norrtälje Simklubb            59.44   
38  Svea Jernberg  2007  Gustavsbergs Simsällskap            59.57   
39  Sara Norman Widell  2006  Norrtälje Simklubb            1:01.82   
40  Julia Thunström  2007  Åkersberga Simsällskap            1:03.71   
41  Amelia Fricker  2007  Ålands Simförening            1:04.02   
Iris Lifvendahl  2006  Norrtälje Simklubb            DNS   
Elsa Videhult  2007  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
Tyra Lampén  2007  Norrtälje Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 18, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Holmgren  2009  Täby Sim            23.05   
Edward Watson  2008  Täby Sim            23.34   
Viggo Törnqvist  2008  Täby Sim            24.60   
Carl Olsson  2008  Täby Sim            24.88   
Gideon Larsson  2008  Täby Sim            25.80   
Emil Blomberg  2008  Norrtälje Simklubb            26.67   
Jonatan Lönngren  2009  Ålands Simförening            26.90   
Hugo Ratatikainen Blomdahl  2008  Norrtälje Simklubb            26.91   
Loke Beronius  2008  Norrtälje Simklubb            26.92   
Loke Sjöman  2008  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
Tor Carlén  2008  Täby Sim            DSQ   
Troy Sevonen  2008  Täby Sim            DSQ   
Vincent Ridderstad  2009  Norrtälje Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 19, 25m Bröstsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emmy Hällkvist  2008  Täby Sim            20.33   
Moa Eiving  2008  Åkersberga Simsällskap            22.50   
Sofia Sundström Curstedt  2008  Danderyds Sim            24.51   
Emilia Rylander  2008  Täby Sim            24.71   
Ffion Watkins  2008  Ålands Simförening            25.13   
Nora Mikalsen  2008  Täby Sim            25.61   
Alva Björk  2008  Täby Sim            26.15   
Alexandra Sandberg  2009  Täby Sim            27.08   
Ebba Eriksson  2009  Norrtälje Simklubb            27.16   
10  Nellie Bocké  2008  Åkersberga Simsällskap            27.17   
11  Isabelle Isufi Berlin  2008  Täby Sim            28.29   
12  Filippa Olsson  2008  Åkersberga Simsällskap            29.26   
13  Victoria Wahlquist  2009  Norrtälje Simklubb            31.87   
14  Neva Jedeward  2008  Norrtälje Simklubb            35.63   
Matilda Bosson  2008  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ted Wiker  2004  Gustavsbergs Simsällskap    30.25        1:03.64   
Marcus Persson Taylor  2005  Täby Sim    30.92        1:04.28   
Hannes Helling  2004  Ålands Simförening    32.33        1:07.15   
Adrian Ekström  2004  Gustavsbergs Simsällskap    32.67        1:09.09   
Erik Sundström Curstedt  2005  Danderyds Sim    34.27        1:10.14   
Johannes Barkarö  2004  Åkersberga Simsällskap    33.23        1:10.31   
Noah Juhlin Fredriksson  2005  Täby Sim    34.46        1:10.60   
Oliver Aalto-Hardy  2005  Ålands Simförening    32.65        1:12.35   
Einar Melin  2004  Ålands Simförening    34.90        1:12.60   
10  Melvin Rinaldo  2005  Gustavsbergs Simsällskap    36.13        1:14.89   
11  Caspian Humble  2005  Täby Sim    36.04        1:15.24   
12  Ludvig Berndtsson  2005  Täby Sim    36.45        1:15.35   
13  Felix Westerlund  2004  Åkersberga Simsällskap    36.23        1:15.41   
14  Joa Metsola  2005  Ålands Simförening    36.71        1:18.06   
15  Louie Gabrielsson  2005  Täby Sim    37.98        1:23.04   
16  Alexandros Ladis  2005  Täby Sim    39.03        1:24.36   
17  Oliver Haux  2005  Täby Sim    39.65        1:24.63   
18  Kevin Lenstad  2005  Täby Sim    40.50        1:24.91   
19  Filip Norlin  2005  Täby Sim    42.38        1:25.43   
20  Arvid Thoresson  2005  Täby Sim    40.49        1:25.44   
21  Linus Fahlström  2005  Norrtälje Simklubb    43.51        1:32.85   
22  Kenan Obradovac  2005  Norrtälje Simklubb    46.26        1:51.43   
23  Victor Kumlin  2005  Åkersberga Simsällskap    56.66        2:02.64   
                     
 
Gren 20, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adam Karlsson  2000  Spårvägen Simförening    26.29        54.20   
Oscar Gullberg  1999  Åkersberga Simsällskap    26.63        56.00   
Emil Tikkanen  2002  Åkersberga Simsällskap    28.46        58.75   
William Jansson  2000  Åkersberga Simsällskap    27.85        58.81   
Gustav Andersson  2001  Norrtälje Simklubb    28.90        58.86   
Adam Söderqvist  2000  Åkersberga Simsällskap    28.11        1:00.33   
Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb    28.91        1:01.10   
Linus Wickström  2003  Danderyds Sim    29.51        1:01.92   
Isak Jederström  2002  Åkersberga Simsällskap    30.33        1:02.68   
10  Johan Sundström Curstedt  2002  Danderyds Sim    30.21        1:03.23   
11  Hampus Wikner  2002  Åkersberga Simsällskap    30.83        1:03.66   
12  Sebastian Hosokawa  2002  Åkersberga Simsällskap    31.12        1:05.45   
13  Hannes Olin  2003  Ålands Simförening    31.86        1:05.67   
14  Frej-Oskar Wikström  1999  Ålands Simförening    31.98        1:07.89   
15  Rasmus Hedman Björnsson  2001  Åkersberga Simsällskap    32.55        1:08.73   
16  Hussain Bostani  2000  Åkersberga Simsällskap    33.25        1:09.02   
17  Pelle Högfors  1987  Gimo Simsällskap    32.43        1:09.16   
18  Samuel Ekström  2002  Gustavsbergs Simsällskap    33.38        1:09.79   
19  Max Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    34.96        1:11.40   
20  Calle Samuelsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    34.81        1:11.94   
21  Jesper Sandström  2003  Åkersberga Simsällskap    35.86        1:13.12   
22  Oskar Sundqvist  2003  Gustavsbergs Simsällskap    36.15        1:15.25   
23  Paul Kumlin  2003  Åkersberga Simsällskap    36.67        1:17.03   
24  Javad Torabi  1999  Åkersberga Simsällskap    35.66        1:18.73   
25  Love Hagstedt  2003  Norrtälje Simklubb    42.41        1:28.60   
26  Hameedullah Safdari  2001  Åkersberga Simsällskap    42.60        1:36.54   
                     
 
Gren 21, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mathilda Sandberg  2005  Täby Sim    31.97        1:08.58   
Moa Zetterström  2005  Norrtälje Simklubb    32.70        1:09.02   
Sofia Montan  2004  Danderyds Sim    32.71        1:09.19   
Louise Blomqvist  2004  Danderyds Sim    32.50        1:09.39   
Louise Franks  2005  Täby Sim    33.23        1:09.79   
Ella Thermaenius  2005  Täby Sim    33.99        1:10.43   
Hanna Blomqvist  2005  Ålands Simförening    33.13        1:10.53   
Agnes Gustavsson  2005  Täby Sim    33.15        1:10.66   
Nora Rönnbro  2004  Åkersberga Simsällskap    35.63        1:13.13   
10  Felicia Malkan-Juvelin  2005  Danderyds Sim    33.96        1:13.48   
11  Moa Nyblom  2005  Täby Sim    34.82        1:13.82   
12  Linnea Sjöström  2005  Norrtälje Simklubb    35.05        1:13.84   
13  Filippa Bonorden  2005  Danderyds Sim    36.66        1:14.54   
14  Clara Westerdahl  2005  Täby Sim    35.37        1:14.63   
14  Leah Schöneberg  2004  Norrtälje Simklubb    36.10        1:14.63   
16  Nora Sundberg  2005  Täby Sim    35.90        1:14.65   
17  Ebba Rosander  2005  Danderyds Sim    36.08        1:14.80   
18  Magda Westberg  2005  Åkersberga Simsällskap    36.47        1:14.94   
19  Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb    35.93        1:15.69   
20  Darcey Mae Bailey  2004  Täby Sim    36.79        1:18.06   
21  Ella Bäckman  2005  Ålands Simförening    37.72        1:19.12   
22  Filippa Emtemo  2005  Täby Sim    38.25        1:19.62   
23  Nathalie Galway  2005  Åkersberga Simsällskap    38.09        1:20.17   
24  Tilda Svärd  2005  Täby Sim    38.79        1:21.76   
25  Alexandra Kanhamn  2005  Åkersberga Simsällskap    38.52        1:22.59   
26  Ella Olsson  2004  Åkersberga Simsällskap    39.78        1:23.17   
27  Matilda Schibbye  2004  Täby Sim    40.19        1:23.41   
28  Ellie Söderholm  2005  Täby Sim    39.07        1:23.94   
29  Embla Stendrake  2005  Åkersberga Simsällskap    39.45        1:24.44   
30  Bianca Flöjt  2005  Ålands Simförening    39.60        1:24.75   
31  Tindra Sjöström  2005  Ålands Simförening    41.14        1:24.96   
32  Tyra Näsholm  2004  Gustavsbergs Simsällskap    40.81        1:25.60   
33  Ida Lindqvist  2005  Täby Sim    40.92        1:26.10   
34  Willma Hållinder  2004  Norrtälje Simklubb    41.56        1:26.51   
35  Elvira Lannér  2005  Gustavsbergs Simsällskap    41.26        1:27.64   
36  Nikita Vättö Kaján  2004  Norrtälje Simklubb    41.96        1:27.91   
37  Säva Höglund Lundeberg  2005  Gustavsbergs Simsällskap    42.08        1:28.33   
38  Julia Eriksson  2005  Ålands Simförening    42.56        1:29.89   
39  Wilma Danielsson  2005  Ålands Simförening    43.59        1:32.43   
40  Vera Andersson Hultgren  2005  Åkersberga Simsällskap    43.87        1:33.21   
41  Liv Colling  2004  Åkersberga Simsällskap    44.53        1:35.85   
42  Embla Sipinen  2005  Norrtälje Simklubb    46.64        1:36.61   
43  Lisa Palo  2004  Åkersberga Simsällskap    44.24        1:36.91   
44  Anna Topoeva  2005  Ålands Simförening    45.36        1:42.13   
45  Ethel Nordman  2004  Gustavsbergs Simsällskap    1:04.49        2:15.91   
                     
 
Gren 21, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jennifer Bergström  2002  Åkersberga Simsällskap    29.50        1:01.19   
Jenny Ek  1999  Ålands Simförening    29.51        1:01.53   
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap    30.04        1:02.56   
Jessica Lindholm  2001  Ålands Simförening    30.53        1:03.70   
Amanda Malmsten  2000  Norrtälje Simklubb    31.72        1:06.81   
Isabelle Ehrngren  1999  Åkersberga Simsällskap    31.87        1:07.41   
Lina Albertsen  2001  Norrtälje Simklubb    33.92        1:10.86   
Emelie Karlsson  2002  Gustavsbergs Simsällskap    34.60        1:11.72   
Rebecca Duns  2003  Ålands Simförening    34.36        1:11.89   
10  Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb    34.13        1:12.03   
11  Tova Lindbom  2002  Danderyds Sim    34.25        1:12.38   
12  Matilda Wrenkler  2001  Åkersberga Simsällskap    34.98        1:12.99   
13  Linnea Jonsson  2002  Norrtälje Simklubb    33.95        1:13.02   
14  Denise Frejd  2003  Åkersberga Simsällskap    35.59        1:13.51   
15  Elina Widén  2003  Gimo Simsällskap    36.33        1:14.89   
16  Klara Isaksson  2003  Åkersberga Simsällskap    36.49        1:16.42   
17  Jessica Blair  2001  Norrtälje Simklubb    35.82        1:16.49   
18  Nora Lundberg  2003  Åkersberga Simsällskap    36.93        1:16.50   
19  Alice Fagerlund  2003  Åkersberga Simsällskap    37.00        1:17.79   
20  Marina Tormo Lind  2003  Åkersberga Simsällskap    37.68        1:18.56   
21  Thindra Tillberg Öhman  2003  Norrtälje Simklubb    37.63        1:18.84   
22  Clara Flatow  2003  Åkersberga Simsällskap    37.30        1:19.47   
23  Emilia Folkesson  2003  Norrtälje Simklubb    39.63        1:21.81   
24  Saga Svanborg  2003  Norrtälje Simklubb    40.30        1:24.21   
25  Linnea Folkesson  2003  Norrtälje Simklubb    43.77        1:32.71   
Emelie Ekstam Linder  2003  Norrtälje Simklubb            DNS   
Medina Brina  2003  Norrtälje Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leo Güleryüz  2006  Täby Sim            30.40   
Sixten Ersson  2007  Täby Sim            34.63   
Benjamin Todorovac Hallongren  2006  Täby Sim            34.72   
Melvin Bosson  2006  Åkersberga Simsällskap            35.46   
Jan Danovskij  2007  Täby Sim            35.89   
Milo Bergman  2006  Ålands Simförening            37.55   
Theo Thermaenius  2007  Täby Sim            42.51   
Vide Kling  2007  Åkersberga Simsällskap            43.07   
William Zhao  2006  Täby Sim            44.55   
10  Linus Alm  2007  Åkersberga Simsällskap            44.76   
11  Erik Rosander  2007  Danderyds Sim            44.99   
12  Emil Svanström  2006  Gustavsbergs Simsällskap            45.36   
13  Erik Talipov  2007  Täby Sim            45.60   
14  Simon Ericsson  2006  Åkersberga Simsällskap            46.15   
15  William Ridderstad  2007  Norrtälje Simklubb            49.49   
16  Arvid Andersson  2006  Norrtälje Simklubb            50.08   
17  Felix Flöjt  2007  Ålands Simförening            50.41   
                     
 
Gren 23, 50m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Karolina Tylets  2006  Åkersberga Simsällskap            33.26   
Amanda Björklund  2006  Täby Sim            33.81   
Rebecka Barkvall  2007  Danderyds Sim            34.08   
Malva Eriksson  2006  Gustavsbergs Simsällskap            34.25   
Rose Li  2006  Täby Sim            34.66   
Tuva Lundberg  2006  Täby Sim            34.92   
Emma Alsén  2007  Täby Sim            35.68   
Theresia Lindholm  2006  Ålands Simförening            36.07   
Elsa Ekenbäck  2006  Danderyds Sim            37.37   
10  Isabelle Sandström  2007  Gustavsbergs Simsällskap            37.39   
11  Mikaela Erneholm  2006  Danderyds Sim            37.41   
12  Stina Pedersen  2007  Täby Sim            37.81   
13  Linnea Wiberg  2006  Täby Sim            38.26   
14  Deniz Degerbalkan  2006  Täby Sim            38.43   
15  Beatrice Hlawatsch  2007  Täby Sim            38.85   
16  Amanda Lindberg  2006  Täby Sim            39.44   
17  Hanna Lanner  2006  Gustavsbergs Simsällskap            39.85   
18  Nova Larsson  2007  Ålands Simförening            39.99   
19  Amanda Ahinko  2007  Ålands Simförening            40.28   
20  My Wiker  2006  Gustavsbergs Simsällskap            40.90   
21  Hannah Sommar  2007  Täby Sim            40.95   
22  Emma Wahlqvist  2007  Täby Sim            41.39   
23  Nicole Dvali  2007  Åkersberga Simsällskap            41.81   
24  Evelina Dahlberg  2007  Åkersberga Simsällskap            42.56   
25  Viola Blomberg  2007  Norrtälje Simklubb            42.74   
26  Adella Nordin  2007  Åkersberga Simsällskap            42.97   
27  Fia Metsola  2007  Ålands Simförening            43.17   
28  Emilia Eriksson  2006  Norrtälje Simklubb            43.50   
29  Emma Filippou  2007  Åkersberga Simsällskap            45.21   
30  Astrid Enbom  2006  Täby Sim            45.96   
31  Tyra Törnqvist  2006  Täby Sim            46.09   
32  Svea Jernberg  2007  Gustavsbergs Simsällskap            46.46   
33  Meja Stenman Graflind  2007  Norrtälje Simklubb            46.62   
34  Sara Norman Widell  2006  Norrtälje Simklubb            47.93   
35  Amelia Fricker  2007  Ålands Simförening            48.84   
36  Tyra Lampén  2007  Norrtälje Simklubb            50.37   
37  Matilda Elofsson  2007  Täby Sim            50.42   
38  Holly Kavanagh Georgsson  2007  Norrtälje Simklubb            55.19   
39  Alma Pennhag  2007  Åkersberga Simsällskap            1:00.35   
40  Elsa Videhult  2007  Åkersberga Simsällskap            1:12.68   
Iris Lifvendahl  2006  Norrtälje Simklubb            DNS   
Julia Thunström  2007  Åkersberga Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 24, 25m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edward Watson  2008  Täby Sim            17.03   
Emil Blomberg  2008  Norrtälje Simklubb            17.59   
Troy Sevonen  2008  Täby Sim            17.83   
Carl Olsson  2008  Täby Sim            18.03   
Liam Hjertèn  2008  Täby Sim            18.50   
Tor Carlén  2008  Täby Sim            19.11   
Viggo Törnqvist  2008  Täby Sim            19.74   
Jonatan Lönngren  2009  Ålands Simförening            20.09   
Gideon Larsson  2008  Täby Sim            20.77   
10  Hugo Ratatikainen Blomdahl  2008  Norrtälje Simklubb            22.61   
11  Loke Beronius  2008  Norrtälje Simklubb            24.24   
12  Oliver Bronsdon  2008  Täby Sim            24.25   
13  Loke Sjöman  2008  Åkersberga Simsällskap            27.70   
14  Vincent Ridderstad  2009  Norrtälje Simklubb            31.81   
Albin Holmgren  2009  Täby Sim            DSQ   
                     
 
Gren 25, 25m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emmy Hällkvist  2008  Täby Sim            14.98   
Ffion Watkins  2008  Ålands Simförening            18.46   
Emilia Rylander  2008  Täby Sim            18.66   
Sofia Sundström Curstedt  2008  Danderyds Sim            19.07   
Moa Eiving  2008  Åkersberga Simsällskap            19.43   
Isabell Wertheim  2008  Täby Sim            19.69   
Alexandra Sandberg  2009  Täby Sim            20.72   
Nora Mikalsen  2008  Täby Sim            20.74   
Isabelle Isufi Berlin  2008  Täby Sim            21.71   
10  Nellie Bocké  2008  Åkersberga Simsällskap            21.72   
11  Matilda Bosson  2008  Åkersberga Simsällskap            21.96   
12  Filippa Olsson  2008  Åkersberga Simsällskap            22.46   
13  Victoria Wahlquist  2009  Norrtälje Simklubb            26.14   
14  Ebba Eriksson  2009  Norrtälje Simklubb            26.51   
15  Neva Jedeward  2008  Norrtälje Simklubb            34.63   
                     
 
Gren 26, 100m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Leo Güleryüz  2006  Täby Sim    36.34        1:16.87   
Melvin Bosson  2006  Åkersberga Simsällskap    40.53        1:25.87   
Sixten Ersson  2007  Täby Sim    43.41        1:27.60   
Milo Bergman  2006  Ålands Simförening    43.52        1:30.58   
William Zhao  2006  Täby Sim    46.73        1:41.85   
William Ridderstad  2007  Norrtälje Simklubb    51.09        1:52.23   
Simon Ericsson  2006  Åkersberga Simsällskap    56.84        1:58.24   
Felix Flöjt  2007  Ålands Simförening    59.92        2:06.89   
Benjamin Todorovac Hallongren  2006  Täby Sim            DSQ   
Jan Danovskij  2007  Täby Sim            DSQ   
Vide Kling  2007  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 26, 100m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Persson Taylor  2005  Täby Sim    34.14        1:11.98   
Ted Wiker  2004  Gustavsbergs Simsällskap    33.85        1:12.25   
Adrian Ekström  2004  Gustavsbergs Simsällskap    36.29        1:19.57   
Hannes Helling  2004  Ålands Simförening    39.24        1:20.69   
Noah Juhlin Fredriksson  2005  Täby Sim    37.30        1:21.23   
Erik Sundström Curstedt  2005  Danderyds Sim    37.74        1:22.47   
Johannes Barkarö  2004  Åkersberga Simsällskap    38.71        1:24.35   
Caspian Humble  2005  Täby Sim    39.73        1:24.42   
Ludvig Berndtsson  2005  Täby Sim    39.72        1:25.96   
10  Oliver Aalto-Hardy  2005  Ålands Simförening    37.31        1:27.06   
11  Einar Melin  2004  Ålands Simförening    43.72        1:28.89   
12  Felix Westerlund  2004  Åkersberga Simsällskap    41.23        1:29.17   
13  Joa Metsola  2005  Ålands Simförening    41.60        1:29.49   
14  Kevin Lenstad  2005  Täby Sim    46.28        1:36.43   
15  Alexandros Ladis  2005  Täby Sim    44.83        1:36.81   
16  Arvid Thoresson  2005  Täby Sim    44.16        1:37.48   
17  Louie Gabrielsson  2005  Täby Sim    50.34        1:42.92   
18  Linus Fahlström  2005  Norrtälje Simklubb    49.61        1:48.27   
Oliver Haux  2005  Täby Sim            DNS   
Melvin Rinaldo  2005  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 26, 100m Medley Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adam Karlsson  2000  Spårvägen Simförening    28.55        1:01.79   
Oscar Gullberg  1999  Åkersberga Simsällskap    29.43        1:04.75   
Emil Tikkanen  2002  Åkersberga Simsällskap    30.32        1:05.03   
Gustav Andersson  2001  Norrtälje Simklubb    31.16        1:06.50   
Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb    32.06        1:08.16   
Adam Söderqvist  2000  Åkersberga Simsällskap    33.16        1:10.27   
Linus Wickström  2003  Danderyds Sim    32.82        1:12.48   
Isak Jederström  2002  Åkersberga Simsällskap    34.09        1:12.75   
Hampus Wikner  2002  Åkersberga Simsällskap    35.06        1:13.11   
10  Sebastian Hosokawa  2002  Åkersberga Simsällskap    34.05        1:14.78   
11  Johan Sundström Curstedt  2002  Danderyds Sim    35.04        1:15.11   
12  Hannes Olin  2003  Ålands Simförening    36.26        1:15.76   
13  Frej-Oskar Wikström  1999  Ålands Simförening    36.68        1:18.35   
14  Pelle Högfors  1987  Gimo Simsällskap    38.40        1:18.63   
15  Hussain Bostani  2000  Åkersberga Simsällskap    36.94        1:19.84   
16  Samuel Ekström  2002  Gustavsbergs Simsällskap    39.68        1:21.68   
17  Oskar Sundqvist  2003  Gustavsbergs Simsällskap    40.21        1:24.24   
18  Max Eriksson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    40.29        1:24.56   
19  Calle Samuelsson  2003  Gustavsbergs Simsällskap    41.40        1:24.88   
20  Javad Torabi  1999  Åkersberga Simsällskap    39.93        1:25.33   
21  Jesper Sandström  2003  Åkersberga Simsällskap    42.03        1:27.45   
22  Paul Kumlin  2003  Åkersberga Simsällskap    43.48        1:30.91   
23  Love Hagstedt  2003  Norrtälje Simklubb    50.31        1:45.73   
                     
 
Gren 27, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Björklund  2006  Täby Sim    37.21        1:21.05   
Malva Eriksson  2006  Gustavsbergs Simsällskap    40.79        1:24.59   
Karolina Tylets  2006  Åkersberga Simsällskap    41.42        1:27.76   
Rebecka Barkvall  2007  Danderyds Sim    41.16        1:27.79   
Emma Alsén  2007  Täby Sim    41.52        1:28.05   
Tuva Lundberg  2006  Täby Sim    41.43        1:29.67   
Rose Li  2006  Täby Sim    43.41        1:32.16   
Theresia Lindholm  2006  Ålands Simförening    44.60        1:33.39   
Linnea Wiberg  2006  Täby Sim    44.35        1:33.61   
10  Elsa Ekenbäck  2006  Danderyds Sim    47.67        1:34.96   
11  Hanna Lanner  2006  Gustavsbergs Simsällskap    46.54        1:35.79   
12  Stina Pedersen  2007  Täby Sim    45.25        1:37.12   
13  Deniz Degerbalkan  2006  Täby Sim    45.20        1:37.23   
14  Isabelle Sandström  2007  Gustavsbergs Simsällskap    47.48        1:37.56   
15  Amanda Ahinko  2007  Ålands Simförening    47.72        1:38.27   
16  Mikaela Erneholm  2006  Danderyds Sim    48.13        1:39.41   
17  Amanda Lindberg  2006  Täby Sim    48.32        1:39.56   
18  My Wiker  2006  Gustavsbergs Simsällskap    46.40        1:41.04   
19  Nova Larsson  2007  Ålands Simförening    48.95        1:41.71   
20  Beatrice Hlawatsch  2007  Täby Sim    51.31        1:45.09   
21  Nicole Dvali  2007  Åkersberga Simsällskap    46.68        1:45.25   
22  Hannah Sommar  2007  Täby Sim    52.22        1:48.65   
23  Fia Metsola  2007  Ålands Simförening    52.84        1:49.63   
24  Viola Blomberg  2007  Norrtälje Simklubb    52.07        1:49.93   
25  Emilia Eriksson  2006  Norrtälje Simklubb    57.12        1:51.41   
26  Meja Stenman Graflind  2007  Norrtälje Simklubb    59.42        1:57.27   
27  Amelia Fricker  2007  Ålands Simförening    59.95        2:03.94   
                     
 
Gren 27, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Louise Blomqvist  2004  Danderyds Sim    34.67        1:16.80   
Mathilda Sandberg  2005  Täby Sim    35.19        1:16.86   
Moa Zetterström  2005  Norrtälje Simklubb    34.72        1:16.93   
Moa Nyblom  2005  Täby Sim    36.08        1:17.46   
Hanna Blomqvist  2005  Ålands Simförening    35.69        1:18.14   
Sofia Montan  2004  Danderyds Sim    36.90        1:20.56   
Linnea Sjöström  2005  Norrtälje Simklubb    36.82        1:21.39   
Agnes Gustavsson  2005  Täby Sim    37.52        1:21.80   
Louise Franks  2005  Täby Sim    37.60        1:21.89   
10  Nora Rönnbro  2004  Åkersberga Simsällskap    40.19        1:24.32   
11  Clara Westerdahl  2005  Täby Sim    41.65        1:24.66   
12  Ella Thermaenius  2005  Täby Sim    42.25        1:24.87   
13  Leah Schöneberg  2004  Norrtälje Simklubb    39.53        1:25.47   
14  Filippa Bonorden  2005  Danderyds Sim    41.59        1:25.72   
15  Felicia Malkan-Juvelin  2005  Danderyds Sim    39.78        1:26.27   
16  Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb    41.02        1:26.28   
17  Ebba Rosander  2005  Danderyds Sim    40.59        1:26.80   
18  Nora Sundberg  2005  Täby Sim    43.06        1:28.06   
19  Lova Åhlén  2004  Norrtälje Simklubb    43.27        1:28.42   
20  Ella Olsson  2004  Åkersberga Simsällskap    42.85        1:30.35   
21  Nathalie Galway  2005  Åkersberga Simsällskap    42.11        1:32.37   
22  Embla Stendrake  2005  Åkersberga Simsällskap    44.59        1:33.16   
23  Filippa Emtemo  2005  Täby Sim    44.48        1:33.64   
24  Elvira Lannér  2005  Gustavsbergs Simsällskap    45.42        1:34.96   
25  Ella Bäckman  2005  Ålands Simförening    45.36        1:35.55   
26  Alexandra Kanhamn  2005  Åkersberga Simsällskap    44.64        1:36.58   
27  Säva Höglund Lundeberg  2005  Gustavsbergs Simsällskap    45.26        1:37.55   
28  Ida Lindqvist  2005  Täby Sim    47.44        1:38.19   
29  Wilma Danielsson  2005  Ålands Simförening    47.73        1:38.83   
30  Tilda Svärd  2005  Täby Sim    48.93        1:40.57   
31  Ellie Söderholm  2005  Täby Sim    46.52        1:41.71   
32  Tyra Näsholm  2004  Gustavsbergs Simsällskap    49.19        1:42.60   
33  Lisa Palo  2004  Åkersberga Simsällskap    48.18        1:42.67   
34  Liv Colling  2004  Åkersberga Simsällskap    47.18        1:46.29   
35  Vera Andersson Hultgren  2005  Åkersberga Simsällskap    51.68        1:46.44   
Embla Sipinen  2005  Norrtälje Simklubb            DNS   
Anna Topoeva  2005  Ålands Simförening            DSQ   
Magda Westberg  2005  Åkersberga Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 27, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jennifer Bergström  2002  Åkersberga Simsällskap    32.30        1:08.55   
Jessica Lindholm  2001  Ålands Simförening    33.46        1:11.80   
Jenny Ek  1999  Ålands Simförening    33.02        1:13.03   
Isabelle Ehrngren  1999  Åkersberga Simsällskap    33.78        1:15.51   
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap    34.10        1:16.57   
Amanda Malmsten  2000  Norrtälje Simklubb    36.41        1:18.77   
Matilda Wrenkler  2001  Åkersberga Simsällskap    36.45        1:21.08   
Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb    38.40        1:21.70   
Tova Lindbom  2002  Danderyds Sim    38.71        1:21.76   
10  Rebecca Duns  2003  Ålands Simförening    38.52        1:23.88   
11  Klara Isaksson  2003  Åkersberga Simsällskap    40.52        1:24.22   
12  Emelie Karlsson  2002  Gustavsbergs Simsällskap    39.87        1:25.47   
13  Linnea Jonsson  2002  Norrtälje Simklubb    38.30        1:26.19   
14  Nora Lundberg  2003  Åkersberga Simsällskap    41.32        1:26.87   
15  Clara Flatow  2003  Åkersberga Simsällskap    42.47        1:27.26   
16  Alice Fagerlund  2003  Åkersberga Simsällskap    39.42        1:27.78   
17  Marina Tormo Lind  2003  Åkersberga Simsällskap    44.27        1:30.68   
18  Elina Widén  2003  Gimo Simsällskap    42.49        1:30.90   
19  Denise Frejd  2003  Åkersberga Simsällskap    44.48        1:31.94   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  04 februari 2018 
Licensierad till: Norrtälje Simklubb  Utskriftstid  17:09