Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Utmanaren Km Fjärill    Utskriftsdatum  14 februari 2016   
  Tävlingsort  Norrtälje    Utskriftstid  18:39   
  Arrangör  Norrtälje Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 februari 2016         
 
 
Gren 1, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb    1:24.19        1:24.19   
Amanda Malmsten  2000  Norrtälje Simklubb    37.92        1:24.21   
Tova Sjöberg  2001  Norrtälje Simklubb    38.96        1:25.29   
Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb    39.96        1:27.02   
Bonnie Ingemarson  2002  Norrtälje Simklubb    1:32.68        1:32.68   
Linnea Jonsson  2002  Norrtälje Simklubb    1:35.90        1:35.90   
Lina Carlsson  2002  Norrtälje Simklubb    45.37        1:44.03   
Emma Järnebrink  2003  Norrtälje Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Martin Magnusson  1995  Norrtälje Simklubb    29.00        1:01.69   
Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb    29.52        1:05.99   
Adam Karlsson  2000  Norrtälje Simklubb    30.81        1:06.55   
Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb    32.20        1:10.49   
Gustav Andersson  2001  Norrtälje Simklubb    36.44        1:17.15   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    38.45        1:26.31   
Oskar Albertsen  1997  Norrtälje Simklubb    1:28.10        1:28.10   
Viktor Karell  2003  Norrtälje Simklubb    41.99        1:33.16   
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tuva Mattsson  2004  Norrtälje Simklubb            39.01   
Moa Zetterström  2005  Norrtälje Simklubb            42.58   
Lova Åhlén  2004  Norrtälje Simklubb            44.79   
Leah Schöneberg  2004  Norrtälje Simklubb            46.83   
Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb            47.37   
                     
 
Gren 5, 25m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emilia Folkesson  2003  Norrtälje Simklubb            22.91   
Robin Karlsson  2003  Norrtälje Simklubb            23.00   
Wide Åkerblom  2005  Norrtälje Simklubb            23.60   
Adrian Eklund  2004  Norrtälje Simklubb            24.37   
Viola Blomberg  2007  Norrtälje Simklubb            25.45   
Estella Luna  2004  Norrtälje Simklubb            26.63   
Emelie Hultström  2005  Norrtälje Simklubb            27.25   
Wilma Wengerin Spaak  2005  Norrtälje Simklubb            28.24   
Ida Danielsson  2005  Norrtälje Simklubb            28.96   
10  Emil Blomberg  2008  Norrtälje Simklubb            29.01   
11  Love Hagstedt  2003  Norrtälje Simklubb            29.19   
12  Adrianna Maslowska  2006  Norrtälje Simklubb            29.26   
13  Evelina Ingvardsson  2004  Norrtälje Simklubb            30.21   
14  Stephanie Sjöstrand  2007  Norrtälje Simklubb            31.26   
15  Erjon Canhasi  2008  Norrtälje Simklubb            31.36   
16  Valentino Trepp  2005  Norrtälje Simklubb            31.61   
17  Sara Norman Widell  2006  Norrtälje Simklubb            31.73   
18  Lea Diaz Ahlberg  2006  Norrtälje Simklubb            31.87   
19  Arvid Andersson  2006  Norrtälje Simklubb            32.81   
20  Malin Häll  2005  Norrtälje Simklubb            33.40   
21  William Ridderstad  2007  Norrtälje Simklubb            35.26   
22  Oliwia Grewell  2007  Norrtälje Simklubb            36.43   
23  Tuva Sundell  2007  Norrtälje Simklubb            36.90   
24  Ebba Ribero  2005  Norrtälje Simklubb            37.31   
25  Erik Jansson  2008  Norrtälje Simklubb            40.50   
26  Torun Westholm  1992  Norrtälje Simklubb            47.49   
Gabriel Küller  2007  Norrtälje Simklubb            DNS   
Ida Wester  2003  Norrtälje Simklubb            DNS   
Klara Hallberg  2003  Norrtälje Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb            39.76   
Emma Järnebrink  2003  Norrtälje Simklubb            43.86   
Alvina Lindgren  2004  Norrtälje Simklubb            46.04   
Willma Hållinder  2004  Norrtälje Simklubb            48.29   
Julia Tingvall  2005  Norrtälje Simklubb            53.74   
Thindra Tillberg Öhman  2003  Norrtälje Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb    34.45        1:11.20   
Linnea Jonsson  2002  Norrtälje Simklubb    41.48        1:26.69   
Oskar Albertsen  1997  Norrtälje Simklubb    45.37        1:28.99   
Lina Carlsson  2002  Norrtälje Simklubb    43.38        1:29.57   
Viktor Karell  2003  Norrtälje Simklubb    44.39        1:30.83   
Bonnie Ingemarson  2002  Norrtälje Simklubb    45.16        1:31.79   
Tuva Mattsson  2004  Norrtälje Simklubb    45.98        1:33.40   
Leah Schöneberg  2004  Norrtälje Simklubb    49.26        1:37.08   
Oscar Broström  2002  Norrtälje Simklubb    48.40        1:41.19   
10  Moa Zetterström  2005  Norrtälje Simklubb    48.12        1:41.25   
11  Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb    50.78        1:41.37   
12  Cecilia Engström  2001  Norrtälje Simklubb    48.66        1:45.65   
Simon Sjöberg  2003  Norrtälje Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 8, 25m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emilia Folkesson  2003  Norrtälje Simklubb            24.75   
Estella Luna  2004  Norrtälje Simklubb            25.43   
Adrian Eklund  2004  Norrtälje Simklubb            25.68   
Nike Rydin  2003  Norrtälje Simklubb            25.71   
Robin Karlsson  2003  Norrtälje Simklubb            27.75   
Wilma Wengerin Spaak  2005  Norrtälje Simklubb            29.60   
Love Hagstedt  2003  Norrtälje Simklubb            29.89   
Adrianna Maslowska  2006  Norrtälje Simklubb            30.15   
Oskar Jansson  2006  Norrtälje Simklubb            31.54   
10  Viola Blomberg  2007  Norrtälje Simklubb            31.81   
11  Ella Blomberg Azizi  2005  Norrtälje Simklubb            32.22   
12  Valentino Trepp  2005  Norrtälje Simklubb            32.88   
13  Emelie Hultström  2005  Norrtälje Simklubb            33.59   
14  Arvid Andersson  2006  Norrtälje Simklubb            33.76   
15  Lea Diaz Ahlberg  2006  Norrtälje Simklubb            34.02   
16  Malin Häll  2005  Norrtälje Simklubb            35.35   
17  Elsa Hedmark  2006  Norrtälje Simklubb            36.26   
18  Sara Norman Widell  2006  Norrtälje Simklubb            37.23   
19  Lia Löfgren  2007  Norrtälje Simklubb            37.40   
20  Erjon Canhasi  2008  Norrtälje Simklubb            37.91   
21  Emil Blomberg  2008  Norrtälje Simklubb            38.66   
22  William Ridderstad  2007  Norrtälje Simklubb            39.02   
23  Torun Westholm  1992  Norrtälje Simklubb            39.22   
24  Margarita Luna  2006  Norrtälje Simklubb            39.51   
25  Tuva Sundell  2007  Norrtälje Simklubb            40.02   
26  Erik Jansson  2008  Norrtälje Simklubb            40.52   
27  Stephanie Sjöstrand  2007  Norrtälje Simklubb            40.92   
28  Ingrid Johansson  2007  Norrtälje Simklubb            41.64   
29  Ove Stoltz  2008  Norrtälje Simklubb            41.85   
30  Ebba Eriksson  2009  Norrtälje Simklubb            43.32   
Ida Wester  2003  Norrtälje Simklubb            DNS   
Klara Hallberg  2003  Norrtälje Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Albertsen  1997  Norrtälje Simklubb            40.46   
Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb            43.40   
Linnea Danielsson  2002  Norrtälje Simklubb            47.01   
Alvina Lindgren  2004  Norrtälje Simklubb            51.06   
Julia Tingvall  2005  Norrtälje Simklubb            55.63   
Wide Åkerblom  2005  Norrtälje Simklubb            56.67   
Ida Danielsson  2005  Norrtälje Simklubb            59.43   
Linus Fahlström  2005  Norrtälje Simklubb            DNS   
Simon Sjöberg  2003  Norrtälje Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb    36.78        1:19.82   
Oskar Albertsen  1997  Norrtälje Simklubb    41.70        1:27.19   
Lina Albertsen  2001  Norrtälje Simklubb    41.83        1:29.91   
Viktor Karell  2003  Norrtälje Simklubb    42.90        1:31.33   
Bonnie Ingemarson  2002  Norrtälje Simklubb    42.87        1:31.81   
Lina Carlsson  2002  Norrtälje Simklubb    1:39.65        1:39.65   
Alva Andersson  2003  Norrtälje Simklubb    48.23        1:43.19   
Emma Järnebrink  2003  Norrtälje Simklubb    47.89        1:43.66   
Oscar Broström  2002  Norrtälje Simklubb    52.70        1:48.12   
10  Lova Åhlén  2004  Norrtälje Simklubb    50.45        1:49.08   
11  Moa Zetterström  2005  Norrtälje Simklubb    55.35        1:57.49   
12  Leah Schöneberg  2004  Norrtälje Simklubb    56.64        1:58.19   
                     
 
Gren 11, 25m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emilia Folkesson  2003  Norrtälje Simklubb            17.80   
Willma Hållinder  2004  Norrtälje Simklubb            20.08   
Robin Karlsson  2003  Norrtälje Simklubb            20.50   
Adrianna Maslowska  2006  Norrtälje Simklubb            22.57   
Oskar Jansson  2006  Norrtälje Simklubb            22.69   
Love Hagstedt  2003  Norrtälje Simklubb            23.08   
Viola Blomberg  2007  Norrtälje Simklubb            26.23   
Ella Blomberg Azizi  2005  Norrtälje Simklubb            26.69   
Wilma Wengerin Spaak  2005  Norrtälje Simklubb            26.73   
10  Emelie Hultström  2005  Norrtälje Simklubb            26.92   
11  Margarita Luna  2006  Norrtälje Simklubb            28.24   
12  Malin Häll  2005  Norrtälje Simklubb            28.51   
13  Arvid Andersson  2006  Norrtälje Simklubb            28.64   
13  Erjon Canhasi  2008  Norrtälje Simklubb            28.64   
15  Evelina Ingvardsson  2004  Norrtälje Simklubb            28.80   
16  Ebba Ribero  2005  Norrtälje Simklubb            30.89   
17  Emil Blomberg  2008  Norrtälje Simklubb            32.98   
18  Lea Diaz Ahlberg  2006  Norrtälje Simklubb            33.21   
19  Valentino Trepp  2005  Norrtälje Simklubb            33.23   
20  Moa Jorlin  2005  Norrtälje Simklubb            33.32   
21  Stephanie Sjöstrand  2007  Norrtälje Simklubb            34.83   
22  Erik Jansson  2008  Norrtälje Simklubb            40.01   
23  Sara Norman Widell  2006  Norrtälje Simklubb            42.24   
24  Tuva Sundell  2007  Norrtälje Simklubb            47.02   
Gabriel Küller  2007  Norrtälje Simklubb            DNS   
Ida Wester  2003  Norrtälje Simklubb            DNS   
Lia Lagerqvist  2006  Norrtälje Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 12, 50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tova Sjöberg  2001  Norrtälje Simklubb            31.12   
Linnea Jonsson  2002  Norrtälje Simklubb            34.43   
Mikael Pettersson  1972  Norrtälje Simklubb            35.05   
Daniel Eriksson  1975  Norrtälje Simklubb            35.32   
Emma Järnebrink  2003  Norrtälje Simklubb            36.78   
Selma Dolama  2003  Norrtälje Simklubb            36.79   
Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb            41.05   
Linnea Danielsson  2002  Norrtälje Simklubb            42.11   
Wide Åkerblom  2005  Norrtälje Simklubb            45.86   
10  Willma Hållinder  2004  Norrtälje Simklubb            46.43   
11  Nike Rydin  2003  Norrtälje Simklubb            46.78   
12  Julia Tingvall  2005  Norrtälje Simklubb            47.77   
13  Ida Danielsson  2005  Norrtälje Simklubb            51.77   
14  Oskar Jansson  2006  Norrtälje Simklubb            53.61   
Linus Fahlström  2005  Norrtälje Simklubb            DNS   
Simon Sjöberg  2003  Norrtälje Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adam Karlsson  2000  Norrtälje Simklubb    29.06        59.57   
Elias Folkesson  1999  Norrtälje Simklubb    29.43        1:02.28   
Gustav Andersson  2001  Norrtälje Simklubb    31.04        1:03.96   
Amanda Malmsten  2000  Norrtälje Simklubb    32.67        1:09.55   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    33.36        1:10.59   
Viktor Karell  2003  Norrtälje Simklubb    35.02        1:14.65   
Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb    36.35        1:15.79   
Lina Albertsen  2001  Norrtälje Simklubb    35.79        1:18.12   
Bonnie Ingemarson  2002  Norrtälje Simklubb    37.41        1:19.04   
10  Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb    38.05        1:19.81   
11  Tuva Mattsson  2004  Norrtälje Simklubb    38.44        1:20.19   
12  Alva Andersson  2003  Norrtälje Simklubb    40.25        1:23.03   
13  Leah Schöneberg  2004  Norrtälje Simklubb    42.18        1:26.90   
14  Lova Åhlén  2004  Norrtälje Simklubb    42.12        1:30.28   
15  Cecilia Engström  2001  Norrtälje Simklubb    1:34.36        1:34.36   
                     
 
Gren 14, 25m Fjärilsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Broström  2002  Norrtälje Simklubb            17.84   
Linnea Danielsson  2002  Norrtälje Simklubb            19.99   
Selma Dolama  2003  Norrtälje Simklubb            20.10   
Emilia Folkesson  2003  Norrtälje Simklubb            20.32   
Alva Andersson  2003  Norrtälje Simklubb            21.38   
Wide Åkerblom  2005  Norrtälje Simklubb            23.43   
Robin Karlsson  2003  Norrtälje Simklubb            24.43   
Adrian Eklund  2004  Norrtälje Simklubb            29.22   
Arvid Andersson  2006  Norrtälje Simklubb            30.98   
Julia Tingvall  2005  Norrtälje Simklubb            DNS   
Linus Fahlström  2005  Norrtälje Simklubb            DNS   
Thindra Tillberg Öhman  2003  Norrtälje Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb            28.19   
Cecilia Engström  2001  Norrtälje Simklubb            53.62   
Simon Sjöberg  2003  Norrtälje Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 17, 100m Medley Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adam Karlsson  2000  Norrtälje Simklubb    32.85        1:07.67   
Gustav Andersson  2001  Norrtälje Simklubb    36.63        1:16.44   
Amanda Malmsten  2000  Norrtälje Simklubb    37.31        1:18.15   
Tova Sjöberg  2001  Norrtälje Simklubb    37.87        1:22.43   
Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    39.14        1:24.39   
Thindra Åkerblom  2003  Norrtälje Simklubb    42.25        1:26.00   
Viktor Karell  2003  Norrtälje Simklubb    42.38        1:26.33   
Emma Pettersson  2001  Norrtälje Simklubb    42.01        1:28.88   
Linnea Jonsson  2002  Norrtälje Simklubb    42.60        1:32.40   
10  Lova Åhlén  2004  Norrtälje Simklubb    47.19        1:40.07   
11  Leah Schöneberg  2004  Norrtälje Simklubb    50.01        1:42.62   
12  Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb    48.33        1:44.64   
13  Linnea Danielsson  2002  Norrtälje Simklubb    51.65        1:46.96   
Oscar Broström  2002  Norrtälje Simklubb            DNS   
Thindra Tillberg Öhman  2003  Norrtälje Simklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  14 februari 2016 
Licensierad till: Norrtälje Simklubb  Utskriftstid  18:39