Deltagarlista Gren 1-20 
 
  Tävling  Utmanaren KM Fjäril    Utskriftsdatum  15 mars 2017   
  Tävlingsort  Norrtälje    Utskriftstid  21:31   
  Arrangör  Nsk         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 mars 2017         
 
 
Gren 1, 100m Fjärilsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
61  Rudert Emelie  1999  NORRTÄLJE  AU9299  25 m  1:14.09   
55  Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  1:20.66   
78  Åkerblom Thindra  2003  NORRTÄLJE  AK3603  25 m  1:23.83   
63  Sjöberg Tova  2001  NORRTÄLJE  BC3401  25 m  1:25.29   
37  Ingemarson Bonnie  2002  NORRTÄLJE  BU6202  25 m  1:29.26   
73  Westling Alva  1999  NORRTÄLJE  AE4299  25 m  1:32.81   
43  Jonsson Linnea  2002  NORRTÄLJE  AJ0602  25 m  1:35.90   
16  Carlsson Lina  2002  NORRTÄLJE  BU7202  25 m  1:44.03   
49  Mattsson Tuva  2004  NORRTÄLJE  AP1804  25 m     
10  56  Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
44  Karlsson Adam  2000  NORRTÄLJE  AK5900  25 m  1:02.30   
65  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  1:17.56   
15  Broström Oscar  2002  NORRTÄLJE  AX8502  25 m  1:25.07   
67  Säfström Elias  2002  NORRTÄLJE  AP5102  25 m  1:26.24   
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
76  Zetterström Moa  2005  NORRTÄLJE  AA9805  25 m  36.44   
64  Sjöström Linnea  2005  NORRTÄLJE  BO9805  25 m  41.75   
Andersson Tuva  2007  NORRTÄLJE  AU6807  25 m     
12  Blomberg Viola  2007  NORRTÄLJE  AJ8807  25 m     
33  Hultin Agnes  2005  NORRTÄLJE  BO3605  25 m     
62  Sipinen Embla  2005  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Andersson Arvid  2006  NORRTÄLJE  AG3106  25 m     
28  Fahlström Linus  2005  NORRTÄLJE  AJ3705  25 m     
 
Gren 5, 25m Ryggsim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
30  Hagstedt Love  2003  NORRTÄLJE    25 m  26.16   
Andersson Tuva  2007  NORRTÄLJE  AU6807  25 m  26.30   
60  Ridderstad William  2007  NORRTÄLJE  AJ8107  25 m  26.32   
54  Petersen Julia  2006  NORRTÄLJE    25 m  27.13   
34  Hultin Gabriel  2007  NORRTÄLJE  AJ7107  25 m  27.19   
13  Blomberg-Azizi Ella  2005  NORRTÄLJE    25 m  27.55   
35  Häll Malin  2005  NORRTÄLJE  BP1805  25 m  27.93   
39  Jansson Erik  2008  NORRTÄLJE    25 m  28.89   
68  Sördén Eddie  2007  NORRTÄLJE    25 m  29.18   
10  70  Trepp Valentino  2005  NORRTÄLJE    25 m  29.64   
11  50  Moxness-Igefors Siri  2008  NORRTÄLJE    25 m  30.38   
12  59  Rejås Vilma  2007  NORRTÄLJE  AV2207  25 m  31.02   
13  58  Rejås Albin  2004  NORRTÄLJE  AX3904  25 m  31.55   
14  24  Eriksson Emilia  2006  NORRTÄLJE    25 m  31.79   
15  23  Eriksson Ebba  2009  NORRTÄLJE    25 m  34.98   
16  42  Jedeward Neva  2008  NORRTÄLJE    25 m  36.82   
17  46  Lifvendahl Wilma  2009  NORRTÄLJE    25 m  38.43   
18  Andersson-Dann Leia  2008  NORRTÄLJE    25 m     
19  31  Hallberg Vanessa  2006  NORRTÄLJE    25 m     
20  32  Hedbom Moa  2007  NORRTÄLJE  AU9807  25 m     
21  40  Jansson Johan  2010  NORRTÄLJE    25 m     
22  45  Lifvendahl Iris  2006  NORRTÄLJE  BH5606  25 m     
23  52  Norman Widell Sara  2006  NORRTÄLJE  BH6606  25 m     
24  66  Stenman-Graflind Meija  2007  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
67  Säfström Elias  2002  NORRTÄLJE  AP5102  25 m  34.06   
Andersson Linn  1999  NORRTÄLJE  BS3299  25 m  38.88   
43  Jonsson Linnea  2002  NORRTÄLJE  AJ0602  25 m  39.18   
78  Åkerblom Thindra  2003  NORRTÄLJE  AK3603  25 m  39.44   
47  Malmström Mathilda  2002  NORRTÄLJE  BQ9202  25 m  40.03   
64  Sjöström Linnea  2005  NORRTÄLJE  BO9805  25 m  40.70   
37  Ingemarson Bonnie  2002  NORRTÄLJE  BU6202  25 m  41.70   
56  Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m  42.07   
33  Hultin Agnes  2005  NORRTÄLJE  BO3605  25 m  55.15   
10  11  Blomberg Emil  2008  NORRTÄLJE  AE4508  25 m  58.09   
11  36  Ingemanson Julia  2005  NORRTÄLJE    25 m  1:01.59   
12  12  Blomberg Viola  2007  NORRTÄLJE  AJ8807  25 m     
13  17  Danielsson Ida  2005  NORRTÄLJE  BP1605  25 m     
14  62  Sipinen Embla  2005  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
44  Karlsson Adam  2000  NORRTÄLJE  AK5900  25 m  1:09.26   
Andersson Gustav  2001  NORRTÄLJE  AK2301  25 m  1:12.36   
65  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  1:16.45   
16  Carlsson Lina  2002  NORRTÄLJE  BU7202  25 m  1:24.10   
49  Mattsson Tuva  2004  NORRTÄLJE  AP1804  25 m  1:25.05   
Albertsen Lina  2001  NORRTÄLJE  BN7601  25 m  1:27.52   
48  Malmström Viktoria  2004  NORRTÄLJE  AW6604  25 m  1:36.43   
 
Gren 8, 25m Bröstsim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
41  Jansson Oskar  2006  NORRTÄLJE    25 m  26.51   
30  Hagstedt Love  2003  NORRTÄLJE    25 m  27.06   
17  Danielsson Ida  2005  NORRTÄLJE  BP1605  25 m  27.30   
70  Trepp Valentino  2005  NORRTÄLJE    25 m  27.41   
Ahlgren Thindra  2006  NORRTÄLJE    25 m  27.43   
21  Eriksson Agnes  2004  NORRTÄLJE    25 m  27.66   
45  Lifvendahl Iris  2006  NORRTÄLJE  BH5606  25 m  27.67   
57  Pizarro-Malmströ Isabella  2005  NORRTÄLJE    25 m  28.79   
14  Blomberg-Azizi Evelyn  2003  NORRTÄLJE    25 m  28.99   
10  58  Rejås Albin  2004  NORRTÄLJE  AX3904  25 m  29.10   
11  50  Moxness-Igefors Siri  2008  NORRTÄLJE    25 m  29.43   
12  12  Blomberg Viola  2007  NORRTÄLJE  AJ8807  25 m  29.65   
13  Andersson Arvid  2006  NORRTÄLJE  AG3106  25 m  30.13   
14  20  Elggren Tilda  2006  NORRTÄLJE    25 m  30.51   
15  60  Ridderstad William  2007  NORRTÄLJE  AJ8107  25 m  30.51   
16  Andersson Tuva  2007  NORRTÄLJE  AU6807  25 m  31.16   
17  46  Lifvendahl Wilma  2009  NORRTÄLJE    25 m  31.31   
18  31  Hallberg Vanessa  2006  NORRTÄLJE    25 m  31.40   
19  66  Stenman-Graflind Meija  2007  NORRTÄLJE    25 m  32.17   
20  34  Hultin Gabriel  2007  NORRTÄLJE  AJ7107  25 m  32.22   
21  11  Blomberg Emil  2008  NORRTÄLJE  AE4508  25 m  32.64   
22  35  Häll Malin  2005  NORRTÄLJE  BP1805  25 m  32.84   
23  39  Jansson Erik  2008  NORRTÄLJE    25 m  33.84   
24  23  Eriksson Ebba  2009  NORRTÄLJE    25 m  34.77   
25  29  Forsberg Elliot  2007  NORRTÄLJE    25 m  36.16   
26  32  Hedbom Moa  2007  NORRTÄLJE  AU9807  25 m  36.37   
27  68  Sördén Eddie  2007  NORRTÄLJE    25 m  38.90   
28  71  Wahlquist Victoria  2009  NORRTÄLJE    25 m  39.27   
29  26  Erlandsson Alexander  2007  NORRTÄLJE    25 m  40.72   
30  42  Jedeward Neva  2008  NORRTÄLJE    25 m  42.89   
31  69  Trepp Ingela  2008  NORRTÄLJE    25 m  46.62   
32  Andersson-Dann Leia  2008  NORRTÄLJE    25 m     
33  Aspelin Hanna  2008  NORRTÄLJE    25 m     
34  10  Beronius Loke  2008  NORRTÄLJE    25 m     
35  51  Nirling Nilla  2010  NORRTÄLJE    25 m     
36  52  Norman Widell Sara  2006  NORRTÄLJE  BH6606  25 m     
37  72  Wallgren Tindra  2006  NORRTÄLJE    25 m     
38  74  Zettergren Signe  2009  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
67  Säfström Elias  2002  NORRTÄLJE  AP5102  25 m  38.96   
55  Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  43.09   
15  Broström Oscar  2002  NORRTÄLJE  AX8502  25 m  43.24   
19  Dolama Selma  2003  NORRTÄLJE  BO2603  25 m  45.12   
47  Malmström Mathilda  2002  NORRTÄLJE  BQ9202  25 m  45.71   
Andersson Linn  1999  NORRTÄLJE  BS3299  25 m  46.87   
56  Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m  46.95   
22  Eriksson Astrid  2002  NORRTÄLJE    25 m  54.73   
24  Eriksson Emilia  2006  NORRTÄLJE    25 m  55.35   
10  Bejinha Milos  2003  NORRTÄLJE    25 m  56.90   
11  17  Danielsson Ida  2005  NORRTÄLJE  BP1605  25 m  57.97   
12  13  Blomberg-Azizi Ella  2005  NORRTÄLJE    25 m  58.39   
13  58  Rejås Albin  2004  NORRTÄLJE  AX3904  25 m  1:03.34   
14  33  Hultin Agnes  2005  NORRTÄLJE  BO3605  25 m  1:04.70   
15  59  Rejås Vilma  2007  NORRTÄLJE  AV2207  25 m  1:21.52   
16  Ahlgren Thindra  2006  NORRTÄLJE    25 m     
17  25  Eriksson Emma  2001  NORRTÄLJE  BY5201  25 m     
18  36  Ingemanson Julia  2005  NORRTÄLJE    25 m     
19  54  Petersen Julia  2006  NORRTÄLJE    25 m     
20  62  Sipinen Embla  2005  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Albertsen Lina  2001  NORRTÄLJE  BN7601  25 m  1:29.45   
78  Åkerblom Thindra  2003  NORRTÄLJE  AK3603  25 m  1:30.07   
63  Sjöberg Tova  2001  NORRTÄLJE  BC3401  25 m  1:32.43   
16  Carlsson Lina  2002  NORRTÄLJE  BU7202  25 m  1:32.86   
77  Åhlén Lova  2004  NORRTÄLJE  AW0804  25 m  1:43.00   
18  Danielsson Linnea  2002  NORRTÄLJE  BY8402  25 m  1:44.35   
48  Malmström Viktoria  2004  NORRTÄLJE  AW6604  25 m  1:44.76   
 
Gren 11, 25m Frisim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Andersson Tuva  2007  NORRTÄLJE  AU6807  25 m  21.80   
11  Blomberg Emil  2008  NORRTÄLJE  AE4508  25 m  22.65   
54  Petersen Julia  2006  NORRTÄLJE    25 m  23.17   
60  Ridderstad William  2007  NORRTÄLJE  AJ8107  25 m  23.91   
35  Häll Malin  2005  NORRTÄLJE  BP1805  25 m  24.05   
39  Jansson Erik  2008  NORRTÄLJE    25 m  24.30   
32  Hedbom Moa  2007  NORRTÄLJE  AU9807  25 m  25.36   
34  Hultin Gabriel  2007  NORRTÄLJE  AJ7107  25 m  25.38   
24  Eriksson Emilia  2006  NORRTÄLJE    25 m  25.78   
10  68  Sördén Eddie  2007  NORRTÄLJE    25 m  25.94   
11  31  Hallberg Vanessa  2006  NORRTÄLJE    25 m  26.08   
12  59  Rejås Vilma  2007  NORRTÄLJE  AV2207  25 m  26.56   
13  74  Zettergren Signe  2009  NORRTÄLJE    25 m  32.08   
14  29  Forsberg Elliot  2007  NORRTÄLJE    25 m  33.77   
15  50  Moxness-Igefors Siri  2008  NORRTÄLJE    25 m  34.54   
16  23  Eriksson Ebba  2009  NORRTÄLJE    25 m  40.54   
17  Andersson-Dann Leia  2008  NORRTÄLJE    25 m     
18  20  Elggren Tilda  2006  NORRTÄLJE    25 m     
19  26  Erlandsson Alexander  2007  NORRTÄLJE    25 m     
20  27  Erlandsson Maja  2009  NORRTÄLJE    25 m     
21  38  Jakob Ornella  2009  NORRTÄLJE    25 m     
22  45  Lifvendahl Iris  2006  NORRTÄLJE  BH5606  25 m     
23  51  Nirling Nilla  2010  NORRTÄLJE    25 m     
24  53  Persson Emma  2005  NORRTÄLJE    25 m     
25  57  Pizarro-Malmströ Isabella  2005  NORRTÄLJE    25 m     
26  66  Stenman-Graflind Meija  2007  NORRTÄLJE    25 m     
27  72  Wallgren Tindra  2006  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 12, 50m Frisim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
15  Broström Oscar  2002  NORRTÄLJE  AX8502  25 m  28.95   
67  Säfström Elias  2002  NORRTÄLJE  AP5102  25 m  29.51   
63  Sjöberg Tova  2001  NORRTÄLJE  BC3401  25 m  30.85   
43  Jonsson Linnea  2002  NORRTÄLJE  AJ0602  25 m  32.54   
37  Ingemarson Bonnie  2002  NORRTÄLJE  BU6202  25 m  32.98   
19  Dolama Selma  2003  NORRTÄLJE  BO2603  25 m  35.76   
Bejinha Milos  2003  NORRTÄLJE    25 m  44.66   
30  Hagstedt Love  2003  NORRTÄLJE    25 m  45.24   
17  Danielsson Ida  2005  NORRTÄLJE  BP1605  25 m  45.28   
10  33  Hultin Agnes  2005  NORRTÄLJE  BO3605  25 m  46.03   
11  41  Jansson Oskar  2006  NORRTÄLJE    25 m  49.49   
12  12  Blomberg Viola  2007  NORRTÄLJE  AJ8807  25 m  50.00   
13  58  Rejås Albin  2004  NORRTÄLJE  AX3904  25 m  51.03   
14  Ahlgren Thindra  2006  NORRTÄLJE    25 m  51.43   
15  14  Blomberg-Azizi Evelyn  2003  NORRTÄLJE    25 m  52.15   
16  13  Blomberg-Azizi Ella  2005  NORRTÄLJE    25 m  55.35   
17  Andersson Arvid  2006  NORRTÄLJE  AG3106  25 m  55.55   
18  70  Trepp Valentino  2005  NORRTÄLJE    25 m  55.60   
19  52  Norman Widell Sara  2006  NORRTÄLJE  BH6606  25 m  55.85   
20  25  Eriksson Emma  2001  NORRTÄLJE  BY5201  25 m     
21  62  Sipinen Embla  2005  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 13, 100m Frisim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
44  Karlsson Adam  2000  NORRTÄLJE  AK5900  25 m  54.41   
Andersson Gustav  2001  NORRTÄLJE  AK2301  25 m  1:00.56   
65  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  1:03.42   
78  Åkerblom Thindra  2003  NORRTÄLJE  AK3603  25 m  1:10.27   
55  Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  1:12.16   
Albertsen Lina  2001  NORRTÄLJE  BN7601  25 m  1:12.96   
Andersson Linn  1999  NORRTÄLJE  BS3299  25 m  1:13.69   
49  Mattsson Tuva  2004  NORRTÄLJE  AP1804  25 m  1:13.70   
56  Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m  1:17.99   
10  47  Malmström Mathilda  2002  NORRTÄLJE  BQ9202  25 m  1:18.76   
11  25  Eriksson Emma  2001  NORRTÄLJE  BY5201  25 m  1:24.58   
12  18  Danielsson Linnea  2002  NORRTÄLJE  BY8402  25 m  1:31.24   
13  Andersson Tuva  2007  NORRTÄLJE  AU6807  25 m     
14  11  Blomberg Emil  2008  NORRTÄLJE  AE4508  25 m     
15  12  Blomberg Viola  2007  NORRTÄLJE  AJ8807  25 m     
16  22  Eriksson Astrid  2002  NORRTÄLJE    25 m     
17  28  Fahlström Linus  2005  NORRTÄLJE  AJ3705  25 m     
18  31  Hallberg Vanessa  2006  NORRTÄLJE    25 m     
19  32  Hedbom Moa  2007  NORRTÄLJE  AU9807  25 m     
20  34  Hultin Gabriel  2007  NORRTÄLJE  AJ7107  25 m     
21  45  Lifvendahl Iris  2006  NORRTÄLJE  BH5606  25 m     
22  50  Moxness-Igefors Siri  2008  NORRTÄLJE    25 m     
23  66  Stenman-Graflind Meija  2007  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 14, 25m Fjärilsim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Andersson Arvid  2006  NORRTÄLJE  AG3106  25 m  29.13   
41  Jansson Oskar  2006  NORRTÄLJE    25 m  30.69   
34  Hultin Gabriel  2007  NORRTÄLJE  AJ7107  25 m  31.89   
11  Blomberg Emil  2008  NORRTÄLJE  AE4508  25 m     
31  Hallberg Vanessa  2006  NORRTÄLJE    25 m     
32  Hedbom Moa  2007  NORRTÄLJE  AU9807  25 m     
45  Lifvendahl Iris  2006  NORRTÄLJE  BH5606  25 m     
50  Moxness-Igefors Siri  2008  NORRTÄLJE    25 m     
66  Stenman-Graflind Meija  2007  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
19  Dolama Selma  2003  NORRTÄLJE  BO2603  25 m  43.45   
22  Eriksson Astrid  2002  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 17, 100m Medley Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
67  Säfström Elias  2002  NORRTÄLJE  AP5102  25 m  1:14.21   
15  Broström Oscar  2002  NORRTÄLJE  AX8502  25 m  1:17.52   
55  Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  1:22.13   
Andersson Linn  1999  NORRTÄLJE  BS3299  25 m  1:27.28   
 
Gren 18, 400m Frisim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
44  Karlsson Adam  2000  NORRTÄLJE  AK5900  25 m  4:38.36   
65  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  4:46.56   
75  Zetterström Johanna  1978  NORRTÄLJE  AA8478  25 m  4:49.49   
78  Åkerblom Thindra  2003  NORRTÄLJE  AK3603  25 m  5:18.88   
63  Sjöberg Tova  2001  NORRTÄLJE  BC3401  25 m  6:18.97   
33  Hultin Agnes  2005  NORRTÄLJE  BO3605  25 m     
62  Sipinen Embla  2005  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 19, 200m Frisim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
33  Hultin Agnes  2005  NORRTÄLJE  BO3605  25 m     
62  Sipinen Embla  2005  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 20, 200m Medley Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
78  Åkerblom Thindra  2003  NORRTÄLJE  AK3603  25 m  2:51.19   
63  Sjöberg Tova  2001  NORRTÄLJE  BC3401  25 m  2:53.58   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  15 mars 2017 
Licensierad till: Norrtälje Simklubb  Utskriftstid  21:31