Deltagarlista Gren 1-19 
 
  Tävling  Utmanaren 2016-11-20    Utskriftsdatum  15 november 2016   
  Tävlingsort  Norrtälje    Utskriftstid  21:42   
  Arrangör  Nsk         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  20 november 2016         
 
 
Gren 1, 100m Frisim Damer 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Rudert Emelie  1999  NORRTÄLJE  AU9299  25 m  1:02.64   
Westling Alva  1999  NORRTÄLJE  AE4299  25 m  1:04.55   
Malmsten Amanda  2000  NORRTÄLJE  AT8600  25 m  1:06.67   
Sjöberg Tova  2001  NORRTÄLJE  BC3401  25 m  1:08.07   
Jonsson Linnea  2002  NORRTÄLJE  AJ0602  25 m  1:11.52   
Åkerblom Thindra  2003  NORRTÄLJE  AK3603  25 m  1:12.11   
Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  1:13.08   
Ingemarson Bonnie  2002  NORRTÄLJE  BU6202  25 m  1:13.29   
Carlsson Lina  2002  NORRTÄLJE  BU7202  25 m  1:13.39   
10  Albertsen Lina  2001  NORRTÄLJE  BN7601  25 m  1:17.02   
11  Dolama Selma  2003  NORRTÄLJE  BO2603  25 m  1:43.84   
12  Danielsson Linnea  2002  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 2, 100m Frisim Herrar 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Magnusson Martin  1995  NORRTÄLJE  AG6795  25 m  55.15   
Westholm Tobias  1996  NORRTÄLJE  AA1196  25 m  57.22   
Karlsson Adam  2000  NORRTÄLJE  AK5900  25 m  57.50   
Folkesson Elias  1999  NORRTÄLJE  AO6599  25 m  1:00.85   
Andersson Gustav  2001  NORRTÄLJE  AK2301  25 m  1:02.64   
Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  1:06.62   
Säfström Elias  2002  NORRTÄLJE  AP5102  25 m  1:07.24   
Karell Viktor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m  1:08.01   
Broström Oscar  2002  NORRTÄLJE  AX8502  25 m  1:11.46   
10  Hallberg Gustav  2001  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 3, 50m Frisim Damer 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Zetterström Moa  2005  NORRTÄLJE  AA9805  25 m  34.57   
Schöneberg Leah  2004  NORRTÄLJE  AR0804  25 m  34.86   
Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m  36.40   
Åhlén Lova  2004  NORRTÄLJE  AW0804  25 m  37.46   
Sjöström Linnea  2005  NORRTÄLJE    25 m  38.15   
Hållinder Willma  2004  NORRTÄLJE    25 m  44.84   
Hultin Agnes  2005  NORRTÄLJE    25 m  47.74   
Danielsson Ida  2005  NORRTÄLJE    25 m  50.89   
Plansjö Wilma  2006  NORRTÄLJE    25 m  53.08   
10  Westholm Torun  2007  NORRTÄLJE    25 m     
11  Peterson Julia  2006  NORRTÄLJE    25 m     
12  Blomberg-Azizi Ella  2005  NORRTÄLJE    25 m     
13  Blomberg Viola  2007  NORRTÄLJE  AJ8807  25 m     
 
Gren 4, 50m Frisim Herrar 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Åkerblom Wide  2005  NORRTÄLJE  AP4105  25 m  43.53   
Fahlström Linus  2005  NORRTÄLJE  AJ3705  25 m  46.28   
Jansson Oskar  2006  NORRTÄLJE    25 m  49.49   
Canhasi Erjon  2008  NORRTÄLJE    25 m  1:05.14   
Ridderstad William  2007  NORRTÄLJE    25 m     
Andersson Arvid  2006  NORRTÄLJE  AG3106  25 m     
 
Gren 5, 25m Ryggsim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Blomberg Viola  2007  NORRTÄLJE  AJ8807  25 m  24.81   
Hagstedt Love  2003  NORRTÄLJE    25 m  26.16   
Canhasi Erjon  2008  NORRTÄLJE    25 m  26.50   
Jonsson-Lyman Tove  2006  NORRTÄLJE    25 m  27.03   
Peterson Julia  2006  NORRTÄLJE    25 m  27.13   
Hedmark Elsa  2006  NORRTÄLJE    25 m  27.52   
Norman-Widell Sara  2006  NORRTÄLJE    25 m  28.40   
Ridderstad William  2007  NORRTÄLJE    25 m  29.17   
Rohdin Tilda  2003  NORRTÄLJE    25 m  29.27   
10  Sördén Eddie  2007  NORRTÄLJE    25 m  30.36   
11  Andersson Arvid  2006  NORRTÄLJE  AG3106  25 m  31.36   
12  Agerfalk Isabelle  2007  NORRTÄLJE    25 m  31.93   
13  Jansson Erik  2008  NORRTÄLJE    25 m  32.33   
14  Sipinen Embla  2005  NORRTÄLJE    25 m  32.93   
15  Eriksson Ebba  2009  NORRTÄLJE    25 m  34.98   
16  Zetterström Hugo  2010  NORRTÄLJE  AA6110  25 m  36.81   
17  Jedeward Neva  2008  NORRTÄLJE    25 m  42.34   
18  Forsberg Elliot  2007  NORRTÄLJE    25 m  48.64   
19  Elggren Tilda  2006  NORRTÄLJE    25 m     
20  Lampén Tyra  2007  NORRTÄLJE    25 m     
21  Blomberg-Azizi Ella  2005  NORRTÄLJE    25 m     
22  Stoltz Ove  2008  NORRTÄLJE    25 m     
23  Zettergren Signe  2009  NORRTÄLJE    25 m     
24  Hultin Gabriel  2007  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  38.48   
Carlsson Lina  2002  NORRTÄLJE  BU7202  25 m  39.04   
Jonsson Linnea  2002  NORRTÄLJE  AJ0602  25 m  39.48   
Hallberg Gustav  2001  NORRTÄLJE    25 m  44.72   
Fahlström Linus  2005  NORRTÄLJE  AJ3705  25 m  51.67   
Jansson Oskar  2006  NORRTÄLJE    25 m  55.23   
Sjöström Linnea  2005  NORRTÄLJE    25 m     
Ingemanson Julia  2005  NORRTÄLJE    25 m     
Hultin Agnes  2005  NORRTÄLJE    25 m     
10  Blomberg Emil  2008  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Andersson Gustav  2001  NORRTÄLJE  AK2301  25 m  1:13.09   
Sjöberg Tova  2001  NORRTÄLJE  BC3401  25 m  1:17.58   
Schöneberg Leah  2004  NORRTÄLJE  AR0804  25 m  1:25.60   
Ingemarson Bonnie  2002  NORRTÄLJE  BU6202  25 m  1:30.72   
 
Gren 8, 25m Bröstsim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Hållinder Willma  2004  NORRTÄLJE    25 m  25.54   
Jansson Oskar  2006  NORRTÄLJE    25 m  27.16   
Trepp Valentino  2005  NORRTÄLJE    25 m  27.41   
Plansjö Wilma  2006  NORRTÄLJE    25 m  27.57   
Peterson Julia  2006  NORRTÄLJE    25 m  27.72   
Hagstedt Love  2003  NORRTÄLJE    25 m  27.82   
Agerfalk Isabelle  2007  NORRTÄLJE    25 m  28.96   
Sipinen Embla  2005  NORRTÄLJE    25 m  29.10   
Ahlgren Thindra  2006  NORRTÄLJE    25 m  29.51   
10  Jonsson-Lyman Tove  2006  NORRTÄLJE    25 m  29.52   
11  Blomberg Viola  2007  NORRTÄLJE  AJ8807  25 m  29.65   
12  Hultin Agnes  2005  NORRTÄLJE    25 m  29.79   
13  Ridderstad William  2007  NORRTÄLJE    25 m  30.51   
14  Andersson Arvid  2006  NORRTÄLJE  AG3106  25 m  31.02   
15  Ratatikainen-Blomdah Hugo  2008  NORRTÄLJE    25 m  31.71   
16  Blomberg Emil  2008  NORRTÄLJE    25 m  32.64   
17  Rohdin Tilda  2003  NORRTÄLJE    25 m  32.84   
18  Hultin Gabriel  2007  NORRTÄLJE    25 m  33.02   
19  Jansson Erik  2008  NORRTÄLJE    25 m  33.84   
20  Canhasi Erjon  2008  NORRTÄLJE    25 m  33.97   
21  Norman-Widell Sara  2006  NORRTÄLJE    25 m  34.66   
22  Eriksson Ebba  2009  NORRTÄLJE    25 m  35.24   
23  Hedmark Elsa  2006  NORRTÄLJE    25 m  36.26   
24  Forsberg Elliot  2007  NORRTÄLJE    25 m  37.23   
25  Plansjö Tuva  2010  NORRTÄLJE    25 m  41.11   
26  Stoltz Ove  2008  NORRTÄLJE    25 m  41.49   
27  Sördén Eddie  2007  NORRTÄLJE    25 m  42.52   
28  Jedeward Neva  2008  NORRTÄLJE    25 m  44.31   
29  Erlandsson Alexander  2007  NORRTÄLJE    25 m  46.60   
30  Ingemanson Julia  2005  NORRTÄLJE    25 m     
31  Lifvendahl Iris  2006  NORRTÄLJE    25 m     
32  Lifvendahl Viggo  2009  NORRTÄLJE    25 m     
33  Elggren Tilda  2006  NORRTÄLJE    25 m     
34  Lifvendahl Wilma  2009  NORRTÄLJE    25 m     
35  Malcolm Alexander  2005  NORRTÄLJE    25 m     
36  Persson Emma  2005  NORRTÄLJE    25 m     
37  Pizarro-Malmströ Isabella  2005  NORRTÄLJE    25 m     
38  Stenman-Graflind Meija  2007  NORRTÄLJE    25 m     
39  Lampén Tyra  2007  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Ingemarson Bonnie  2002  NORRTÄLJE  BU6202  25 m  41.01   
Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  42.16   
Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  43.09   
Danielsson Linnea  2002  NORRTÄLJE    25 m  47.01   
Dolama Selma  2003  NORRTÄLJE  BO2603  25 m  47.31   
Åkerblom Wide  2005  NORRTÄLJE  AP4105  25 m  51.21   
Fahlström Linus  2005  NORRTÄLJE  AJ3705  25 m  52.04   
Hallberg Gustav  2001  NORRTÄLJE    25 m  56.12   
Danielsson Ida  2005  NORRTÄLJE    25 m  59.43   
10  Westholm Torun  2007  NORRTÄLJE    25 m  1:00.47   
11  Folkesson Linnea  2003  NORRTÄLJE    25 m     
12  Eriksson Emilia  2006  NORRTÄLJE    25 m     
13  Blomberg-Azizi Ella  2005  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Karell Viktor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m  1:24.51   
Albertsen Lina  2001  NORRTÄLJE  BN7601  25 m  1:29.45   
Åkerblom Thindra  2003  NORRTÄLJE  AK3603  25 m  1:31.89   
Åhlén Lova  2004  NORRTÄLJE  AW0804  25 m  1:43.00   
Hållinder Willma  2004  NORRTÄLJE    25 m  1:49.16   
Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m  1:49.91   
Sjöström Linnea  2005  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 11, 25m Frisim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Zetterström Moa  2005  NORRTÄLJE  AA9805  25 m  16.31   
Hållinder Willma  2004  NORRTÄLJE    25 m  20.08   
Trepp Valentino  2005  NORRTÄLJE    25 m  24.65   
Blomberg Emil  2008  NORRTÄLJE    25 m  24.87   
Ridderstad William  2007  NORRTÄLJE    25 m  26.13   
Norman-Widell Sara  2006  NORRTÄLJE    25 m  26.79   
Ingemanson Julia  2005  NORRTÄLJE    25 m  26.93   
Sördén Eddie  2007  NORRTÄLJE    25 m  27.28   
Sipinen Embla  2005  NORRTÄLJE    25 m  27.30   
10  Hallberg Vanessa  2006  NORRTÄLJE    25 m  27.87   
11  Jansson Erik  2008  NORRTÄLJE    25 m  29.43   
12  Agerfalk Isabelle  2007  NORRTÄLJE    25 m  29.62   
13  Ratatikainen-Blomdah Hugo  2008  NORRTÄLJE    25 m  30.44   
14  Hultin Gabriel  2007  NORRTÄLJE    25 m  36.41   
15  Zetterström Hugo  2010  NORRTÄLJE  AA6110  25 m  39.12   
16  Jedeward Neva  2008  NORRTÄLJE    25 m  40.99   
17  Eriksson Emilia  2006  NORRTÄLJE    25 m     
18  Zettergren Signe  2009  NORRTÄLJE    25 m     
19  Ahlgren Thindra  2006  NORRTÄLJE    25 m     
20  Malcolm Alexander  2005  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 12, 50m Frisim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Sjöberg Tova  2001  NORRTÄLJE  BC3401  25 m  30.85   
Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  33.43   
Jonsson Linnea  2002  NORRTÄLJE  AJ0602  25 m  33.53   
Hagstedt Love  2003  NORRTÄLJE    25 m  46.11   
Jonsson-Lyman Tove  2006  NORRTÄLJE    25 m  47.66   
Trepp Valentino  2005  NORRTÄLJE    25 m     
Folkesson Linnea  2003  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 13, 100m Frisim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Zetterström Johanna  1978  NORRTÄLJE  AA8478  25 m  1:04.09   
Karell Viktor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m  1:08.01   
Åhlén Lova  2004  NORRTÄLJE  AW0804  25 m  1:29.36   
 
Gren 14, 25m Fjärilsim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Zetterström Moa  2005  NORRTÄLJE  AA9805  25 m  16.94   
Dolama Selma  2003  NORRTÄLJE  BO2603  25 m  18.98   
Danielsson Linnea  2002  NORRTÄLJE    25 m  19.87   
Schöneberg Leah  2004  NORRTÄLJE  AR0804  25 m  21.59   
Åkerblom Wide  2005  NORRTÄLJE  AP4105  25 m  22.01   
Fahlström Linus  2005  NORRTÄLJE  AJ3705  25 m  26.16   
Jansson Oskar  2006  NORRTÄLJE    25 m  30.69   
Andersson Arvid  2006  NORRTÄLJE  AG3106  25 m  30.98   
Hultin Gabriel  2007  NORRTÄLJE    25 m  32.66   
10  Westholm Torun  2007  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Broström Oscar  2002  NORRTÄLJE  AX8502  25 m  36.20   
Åkerblom Thindra  2003  NORRTÄLJE  AK3603  25 m  36.23   
Carlsson Lina  2002  NORRTÄLJE  BU7202  25 m  41.93   
Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m  47.37   
Sjöström Linnea  2005  NORRTÄLJE    25 m     
Hallberg Gustav  2001  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 16, 100m Fjärilsim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Karlsson Adam  2000  NORRTÄLJE  AK5900  25 m  1:03.27   
Andersson Gustav  2001  NORRTÄLJE  AK2301  25 m  1:10.36   
Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  1:22.32   
Sjöberg Tova  2001  NORRTÄLJE  BC3401  25 m  1:25.29   
Karell Viktor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m  1:28.67   
 
Gren 17, 100m Medley Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Karlsson Adam  2000  NORRTÄLJE  AK5900  25 m  1:07.28   
Albertsen Lina  2001  NORRTÄLJE  BN7601  25 m  1:22.94   
Ingemarson Bonnie  2002  NORRTÄLJE  BU6202  25 m  1:23.74   
Schöneberg Leah  2004  NORRTÄLJE  AR0804  25 m  1:31.62   
Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m  1:33.70   
 
Gren 18, 200m Medley Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Karell Viktor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m  2:49.77   
Andersson Gustav  2001  NORRTÄLJE  AK2301  25 m     
Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m     
Åkerblom Thindra  2003  NORRTÄLJE  AK3603  25 m     
Sjöberg Tova  2001  NORRTÄLJE  BC3401  25 m     
Broström Oscar  2002  NORRTÄLJE  AX8502  25 m     
 
Gren 19, 200m Frisim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Andersson Gustav  2001  NORRTÄLJE  AK2301  25 m  2:16.20   
Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  2:22.28   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  15 november 2016 
Licensierad till: Norrtälje Simklubb  Utskriftstid  21:42