Deltagarlista Gren 1-18 
 
  Tävling  Utmanaren 2016-09-25    Utskriftsdatum  23 september 2016   
  Tävlingsort      Utskriftstid  22:01   
  Arrangör  Nsk         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 september 2016         
 
 
Gren 1, 100m Bröstsim Damer 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Westling Alva  1999  NORRTÄLJE  AE4299  25 m  1:28.15   
Albertsen Lina  2001  NORRTÄLJE  BN7601  25 m  1:29.45   
Ingemarson Bonnie  2002  NORRTÄLJE  BU6202  25 m  1:31.62   
Malmsten Amanda  2000  NORRTÄLJE  AT8600  25 m  1:32.79   
Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  1:33.13   
Åkerblom Thindra  2003  NORRTÄLJE  AK3603  25 m  1:34.00   
Malmström Mathilda  2002  NORRTÄLJE  BQ9202  25 m  1:39.48   
Carlsson Lina  2002  NORRTÄLJE  BU7202  25 m  1:39.65   
Andersson Linn  1999  NORRTÄLJE  BS3299  25 m  1:40.26   
10  Jonsson Linnea  2002  NORRTÄLJE  AJ0602  25 m  1:43.17   
11  Rydin Nike  2003  NORRTÄLJE    25 m     
12  Eriksson Astrid  2002  NORRTÄLJE    25 m     
13  Ekstam Linder Emelie  2003  NORRTÄLJE  BK3603  25 m     
 
Gren 2, 100m Bröstsim Herrar 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Magnusson Martin  1995  NORRTÄLJE  AG6795  25 m  1:10.47   
Karlsson Adam  2000  NORRTÄLJE  AK5900  25 m  1:16.50   
Westholm Tobias  1996  NORRTÄLJE  AA1196  25 m  1:17.41   
Andersson Gustav  2001  NORRTÄLJE  AK2301  25 m  1:21.79   
Folkesson Elias  1999  NORRTÄLJE  AO6599  25 m  1:22.37   
Karell Viktor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m  1:26.08   
Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  1:33.32   
Säfström Elias  2002  NORRTÄLJE  AP5102  25 m  1:36.88   
Broström Oscar  2002  NORRTÄLJE  AX8502  25 m  1:48.12   
10  Karlsson Robin  2003  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Åhlén Lova  2004  NORRTÄLJE  AW0804  25 m  48.11   
Schöneberg Leah  2004  NORRTÄLJE  AR0804  25 m  49.17   
Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m  50.03   
Lindgren Alvina  2004  NORRTÄLJE  AD6404  25 m  51.06   
Malmström Viktoria  2004  NORRTÄLJE  AW6604  25 m  51.77   
Luna Estella  2004  NORRTÄLJE    25 m  56.45   
Danielsson Ida  2005  NORRTÄLJE    25 m  59.43   
Westholm Torun  2007  NORRTÄLJE    25 m     
Sjöström Linnea  2005  NORRTÄLJE    25 m     
10  Rejås Vilma  2007  NORRTÄLJE    25 m     
11  Figved-Persson Julia  2004  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Åkerblom Wide  2005  NORRTÄLJE  AP4105  25 m  51.36   
Fahlström Linus  2005  NORRTÄLJE  AJ3705  25 m  52.97   
Rejås Albin  2004  NORRTÄLJE    25 m  1:07.66   
Jansson Oskar  2006  NORRTÄLJE    25 m     
Andersson Arvid  2006  NORRTÄLJE  AG3106  25 m     
 
Gren 5, 25m Ryggsim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Blomberg Viola  2007  NORRTÄLJE  AJ8807  25 m  25.04   
Plansjö Wilma  2006  NORRTÄLJE    25 m  26.39   
Hagstedt Love  2003  NORRTÄLJE    25 m  26.69   
Hultin Agnes  2005  NORRTÄLJE    25 m  26.70   
Figved-Persson Julia  2004  NORRTÄLJE    25 m  27.47   
Canhasi Erjon  2008  NORRTÄLJE    25 m  27.71   
Blomberg Emil  2008  NORRTÄLJE    25 m  29.01   
Jonsson Lyman Tove  2006  NORRTÄLJE    25 m  29.09   
Ottosson Emil  2006  NORRTÄLJE  AF8106  25 m  29.31   
10  Trepp Valentino  2005  NORRTÄLJE    25 m  29.78   
11  Sjöstrand Stefanie  2007  NORRTÄLJE    25 m  30.00   
12  Sördén Eddie  2007  NORRTÄLJE    25 m  30.36   
13  Häll Malin  2005  NORRTÄLJE    25 m  31.31   
14  Ribero Ebba  2005  NORRTÄLJE    25 m  31.34   
15  Andersson Arvid  2006  NORRTÄLJE  AG3106  25 m  31.36   
16  Rejås Vilma  2007  NORRTÄLJE    25 m  31.45   
17  Rejås Albin  2004  NORRTÄLJE    25 m  31.55   
18  Sipinen Embla  2005  NORRTÄLJE    25 m  32.93   
19  Agerfalk Isabelle  2007  NORRTÄLJE    25 m  33.90   
20  Norman Widell Sara  2006  NORRTÄLJE    25 m  34.32   
21  Ridderstad William  2007  NORRTÄLJE    25 m  34.37   
22  Niklasson Måns  2006  NORRTÄLJE    25 m  34.76   
23  Zetterström Hugo  2010  NORRTÄLJE  AA6110  25 m  37.26   
24  Jansson Erik  2008  NORRTÄLJE    25 m  38.39   
25  Jedeward Neva  2008  NORRTÄLJE    25 m  42.34   
26  Eriksson Ebba  2009  NORRTÄLJE    25 m  46.26   
27  Forsberg Elliot  2007  NORRTÄLJE    25 m     
28  Ingemanson Julia  2005  NORRTÄLJE    25 m     
29  Nehl Ellen  2010  NORRTÄLJE    25 m     
30  Rohdin Tilda  2003  NORRTÄLJE    25 m     
31  Wengerin Spaak Wilma  2005  NORRTÄLJE    25 m     
32  Westholm Torun  2007  NORRTÄLJE    25 m     
33  Jorlin Moa  2005  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Folkesson Elias  1999  NORRTÄLJE  AO6599  25 m  30.70   
Westling Alva  1999  NORRTÄLJE  AE4299  25 m  33.93   
Säfström Elias  2002  NORRTÄLJE  AP5102  25 m  35.07   
Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  38.75   
Carlsson Lina  2002  NORRTÄLJE  BU7202  25 m  39.04   
Jonsson Linnea  2002  NORRTÄLJE  AJ0602  25 m  39.88   
Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  41.20   
Schöneberg Leah  2004  NORRTÄLJE  AR0804  25 m  43.64   
Lindgren Alvina  2004  NORRTÄLJE  AD6404  25 m  46.04   
10  Rydin Nike  2003  NORRTÄLJE    25 m  49.55   
11  Tsering Eskilsson Sherab  2003  NORRTÄLJE    25 m  51.34   
12  Fahlström Linus  2005  NORRTÄLJE  AJ3705  25 m  51.67   
13  Jansson Oskar  2006  NORRTÄLJE    25 m  55.23   
14  Ekstam Linder Emelie  2003  NORRTÄLJE  BK3603  25 m     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Andersson Gustav  2001  NORRTÄLJE  AK2301  25 m  1:18.39   
Hallberg Gustav  2001  NORRTÄLJE    25 m  1:26.31   
Mattsson Tuva  2004  NORRTÄLJE  AP1804  25 m  1:28.67   
Albertsen Lina  2001  NORRTÄLJE  BN7601  25 m  1:29.33   
Åhlén Lova  2004  NORRTÄLJE  AW0804  25 m  1:32.44   
Malmström Viktoria  2004  NORRTÄLJE  AW6604  25 m  1:36.43   
Broström Oscar  2002  NORRTÄLJE  AX8502  25 m  1:37.21   
Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m  1:40.22   
Eriksson Astrid  2002  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 8, 25m Bröstsim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Trepp Valentino  2005  NORRTÄLJE    25 m  27.41   
Plansjö Wilma  2006  NORRTÄLJE    25 m  27.57   
Jansson Oskar  2006  NORRTÄLJE    25 m  28.12   
Agerfalk Isabelle  2007  NORRTÄLJE    25 m  28.96   
Hagstedt Love  2003  NORRTÄLJE    25 m  29.22   
Blomberg Viola  2007  NORRTÄLJE  AJ8807  25 m  29.65   
Rejås Albin  2004  NORRTÄLJE    25 m  29.78   
Jonsson Lyman Tove  2006  NORRTÄLJE    25 m  30.57   
Sipinen Embla  2005  NORRTÄLJE    25 m  31.23   
10  Andersson Arvid  2006  NORRTÄLJE  AG3106  25 m  31.48   
11  Niklasson Måns  2006  NORRTÄLJE    25 m  33.15   
12  Hultin Gabriel  2007  NORRTÄLJE    25 m  33.59   
13  Ottosson Emil  2006  NORRTÄLJE  AF8106  25 m  33.83   
14  Canhasi Erjon  2008  NORRTÄLJE    25 m  33.97   
15  Hultin Agnes  2005  NORRTÄLJE    25 m  34.14   
16  Blomberg Emil  2008  NORRTÄLJE    25 m  34.29   
17  Rejås Vilma  2007  NORRTÄLJE    25 m  35.06   
18  Häll Malin  2005  NORRTÄLJE    25 m  35.35   
19  Jansson Erik  2008  NORRTÄLJE    25 m  35.50   
20  Ridderstad William  2007  NORRTÄLJE    25 m  36.03   
21  Jorlin Moa  2005  NORRTÄLJE    25 m  36.25   
22  Blomberg Azizi Ella  2005  NORRTÄLJE    25 m  36.53   
23  Sjöstrand Stefanie  2007  NORRTÄLJE    25 m  39.11   
24  Eriksson Ebba  2009  NORRTÄLJE    25 m  40.75   
25  Forsberg Elliot  2007  NORRTÄLJE    25 m  41.30   
26  Plansjö Tuva  2010  NORRTÄLJE    25 m  41.84   
27  Stoltz Ove  2008  NORRTÄLJE    25 m  41.85   
28  Jedeward Neva  2008  NORRTÄLJE    25 m  44.55   
29  Norman Widell Sara  2006  NORRTÄLJE    25 m  45.70   
30  Eriksson Emilia  2006  NORRTÄLJE    25 m     
31  Elggren Tilda  2006  NORRTÄLJE    25 m     
32  Ahlgren Thindra  2006  NORRTÄLJE    25 m     
33  Erlandsson Alexander  2007  NORRTÄLJE    25 m     
34  Nehl Ellen  2010  NORRTÄLJE    25 m     
35  Wengerin Spaak Wilma  2005  NORRTÄLJE    25 m     
36  Nilsson Julia  2003  NORRTÄLJE    25 m     
37  Paetz Finn  2008  NORRTÄLJE    25 m     
38  Paetz Luca  2006  NORRTÄLJE    25 m     
39  Ratatikainen Blomdah Hugo  2008  NORRTÄLJE    25 m     
40  Ridderstad Vincent  2009  NORRTÄLJE    25 m     
41  Rohdin Tilda  2003  NORRTÄLJE    25 m     
42  Södergren Wilma  2007  NORRTÄLJE    25 m     
43  Sördén Eddie  2007  NORRTÄLJE    25 m     
44  Moxness Igefors Siri  2008  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Malmström Viktoria  2004  NORRTÄLJE  AW6604  25 m  1:47.10   
 
Gren 11, 25m Frisim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Jansson Oskar  2006  NORRTÄLJE    25 m  22.26   
Rejås Albin  2004  NORRTÄLJE    25 m  24.29   
Blomberg Viola  2007  NORRTÄLJE  AJ8807  25 m  24.65   
Blomberg Emil  2008  NORRTÄLJE    25 m  24.87   
Hultin Agnes  2005  NORRTÄLJE    25 m  25.25   
Häll Malin  2005  NORRTÄLJE    25 m  26.43   
Andersson Arvid  2006  NORRTÄLJE  AG3106  25 m  27.79   
Jorlin Moa  2005  NORRTÄLJE    25 m  28.32   
Ribero Ebba  2005  NORRTÄLJE    25 m  28.37   
10  Sjöstrand Stefanie  2007  NORRTÄLJE    25 m  28.57   
11  Sördén Eddie  2007  NORRTÄLJE    25 m  28.67   
12  Trepp Valentino  2005  NORRTÄLJE    25 m  28.74   
13  Sipinen Embla  2005  NORRTÄLJE    25 m  30.14   
14  Rejås Vilma  2007  NORRTÄLJE    25 m  31.63   
15  Agerfalk Isabelle  2007  NORRTÄLJE    25 m  31.71   
16  Blomberg Azizi Ella  2005  NORRTÄLJE    25 m  32.99   
17  Niklasson Måns  2006  NORRTÄLJE    25 m  34.35   
18  Ridderstad William  2007  NORRTÄLJE    25 m  35.29   
19  Jansson Erik  2008  NORRTÄLJE    25 m  35.69   
20  Zetterström Hugo  2010  NORRTÄLJE  AA6110  25 m  40.62   
21  Norman Widell Sara  2006  NORRTÄLJE    25 m  43.88   
22  Jedeward Neva  2008  NORRTÄLJE    25 m     
23  Moxness Igefors Siri  2008  NORRTÄLJE    25 m     
24  Ingemanson Julia  2005  NORRTÄLJE    25 m     
25  Paetz Finn  2008  NORRTÄLJE    25 m     
26  Persson Emma  2005  NORRTÄLJE    25 m     
27  Coleman Rachel  2001  NORRTÄLJE    25 m     
28  Ratatikainen Blomdah Hugo  2008  NORRTÄLJE    25 m     
29  Rohdin Tilda  2003  NORRTÄLJE    25 m     
30  Södergren Wilma  2007  NORRTÄLJE    25 m     
31  Wengerin Spaak Wilma  2005  NORRTÄLJE    25 m     
32  Ahlgren Thindra  2006  NORRTÄLJE    25 m     
33  Nilsson Julia  2003  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 12, 50m Frisim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  31.35   
Säfström Elias  2002  NORRTÄLJE  AP5102  25 m  31.46   
Åkerblom Thindra  2003  NORRTÄLJE  AK3603  25 m  31.81   
Sjöström Linnea  2005  NORRTÄLJE    25 m  41.51   
Åkerblom Wide  2005  NORRTÄLJE  AP4105  25 m  43.53   
Rydin Nike  2003  NORRTÄLJE    25 m  44.99   
Ekstam Linder Emelie  2003  NORRTÄLJE  BK3603  25 m  47.68   
Fahlström Linus  2005  NORRTÄLJE  AJ3705  25 m  48.49   
Figved-Persson Julia  2004  NORRTÄLJE    25 m  50.00   
10  Tsering Eskilsson Tenzin  2003  NORRTÄLJE    25 m  50.67   
11  Hagstedt Love  2003  NORRTÄLJE    25 m  52.78   
12  Ottosson Emil  2006  NORRTÄLJE  AF8106  25 m  53.68   
13  Plansjö Wilma  2006  NORRTÄLJE    25 m  54.44   
14  Rejås Albin  2004  NORRTÄLJE    25 m  1:01.67   
15  Canhasi Erjon  2008  NORRTÄLJE    25 m  1:05.14   
16  Jonsson Lyman Tove  2006  NORRTÄLJE    25 m     
17  Westholm Torun  2007  NORRTÄLJE    25 m     
18  Coleman Rachel  2001  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 13, 100m Frisim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Karlsson Adam  2000  NORRTÄLJE  AK5900  25 m  59.52   
Folkesson Elias  1999  NORRTÄLJE  AO6599  50 m  1:01.76   
Malmsten Amanda  2000  NORRTÄLJE  AT8600  25 m  1:06.90   
Karell Viktor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m  1:09.52   
Jonsson Linnea  2002  NORRTÄLJE  AJ0602  25 m  1:11.52   
Andersson Linn  1999  NORRTÄLJE  BS3299  25 m  1:13.69   
Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  1:16.20   
Mattsson Tuva  2004  NORRTÄLJE  AP1804  25 m  1:16.52   
Ingemarson Bonnie  2002  NORRTÄLJE  BU6202  25 m  1:17.66   
10  Schöneberg Leah  2004  NORRTÄLJE  AR0804  25 m  1:20.00   
11  Carlsson Lina  2002  NORRTÄLJE  BU7202  25 m  1:20.21   
12  Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m  1:29.64   
13  Åhlén Lova  2004  NORRTÄLJE  AW0804  25 m  1:30.28   
14  Tsering Eskilsson Sherab  2003  NORRTÄLJE    25 m  1:36.92   
15  Hallberg Gustav  2001  NORRTÄLJE    25 m     
16  Eriksson Astrid  2002  NORRTÄLJE    25 m     
17  Karlsson Robin  2003  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 14, 25m Fjärilsim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m  20.39   
Lindgren Alvina  2004  NORRTÄLJE  AD6404  25 m  22.16   
Fahlström Linus  2005  NORRTÄLJE  AJ3705  25 m  26.16   
Andersson Arvid  2006  NORRTÄLJE  AG3106  25 m  30.98   
Hultin Gabriel  2007  NORRTÄLJE    25 m  32.66   
Jansson Oskar  2006  NORRTÄLJE    25 m  37.40   
Tsering Eskilsson Tenzin  2003  NORRTÄLJE    25 m     
Tsering Eskilsson Sherab  2003  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Westholm Tobias  1996  NORRTÄLJE  AA1196  25 m  26.94   
Westling Alva  1999  NORRTÄLJE  AE4299  25 m  35.48   
Säfström Elias  2002  NORRTÄLJE  AP5102  25 m  36.72   
Andersson Linn  1999  NORRTÄLJE  BS3299  25 m  37.48   
Mattsson Tuva  2004  NORRTÄLJE  AP1804  25 m  38.56   
Zetterström Moa  2005  NORRTÄLJE  AA9805  25 m  39.38   
Schöneberg Leah  2004  NORRTÄLJE  AR0804  25 m  41.38   
Hallberg Gustav  2001  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 16, 100m Fjärilsim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Karlsson Adam  2000  NORRTÄLJE  AK5900  25 m  1:05.10   
Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  1:24.35   
Karell Viktor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m  1:33.16   
 
Gren 17, 100m Medley Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Folkesson Elias  1999  NORRTÄLJE  AO6599  25 m  1:09.09   
Andersson Gustav  2001  NORRTÄLJE  AK2301  25 m  1:14.23   
Karell Viktor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m  1:19.96   
Zetterström Moa  2005  NORRTÄLJE  AA9805  25 m  1:31.41   
Åhlén Lova  2004  NORRTÄLJE  AW0804  25 m  1:31.62   
 
Gren 18, 400m Frisim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Zetterström Johanna  1978  NORRTÄLJE  AA8478  25 m  4:52.78   
Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  5:19.50   
Karell Viktor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m  5:36.98   
Åkerblom Thindra  2003  NORRTÄLJE  AK3603  25 m  5:54.06   
Zetterström Moa  2005  NORRTÄLJE  AA9805  25 m  6:47.40   
Ingemarson Bonnie  2002  NORRTÄLJE  BU6202  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  23 september 2016 
Licensierad till: Norrtälje Simklubb  Utskriftstid  22:01