Deltagarlista Gren 1-18 
 
  Tävling  Utmanaren 2016-04-17    Utskriftsdatum  11 april 2016   
  Tävlingsort  Norrtälje    Utskriftstid  17:57   
  Arrangör  Nsk         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 april 2016         
 
 
Gren 1, 200m Medley Damer 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Rudert Emelie  1999  NORRTÄLJE  AU9299  25 m  2:44.09   
Westling Alva  1999  NORRTÄLJE  AE4299  25 m  2:56.81   
Malmsten Amanda  2000  NORRTÄLJE  AT8600  25 m  2:59.88   
Sjöberg Tova  2001  NORRTÄLJE  BC3401  25 m  3:00.18   
Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  3:00.76   
Åkerblom Thindra  2003  NORRTÄLJE  AK3603  25 m  3:04.24   
Ingemarson Bonnie  2002  NORRTÄLJE  BU6202  25 m  3:11.95   
Järnebrink Emma  2003  NORRTÄLJE  BG3203  25 m  3:17.93   
Varley Maya  2001  NORRTÄLJE  BF7201  25 m     
10  Carlsson Lina  2002  NORRTÄLJE  BU7202  25 m     
11  Andersson Linn  1999  NORRTÄLJE  BS3299  25 m     
12  Albertsen Lina  2001  NORRTÄLJE  BN7601  25 m     
 
Gren 2, 200m Medley Herrar 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Magnusson Martin  1995  NORRTÄLJE  AG6795  25 m  2:14.84   
Westholm Tobias  1996  NORRTÄLJE  AA1196  25 m  2:28.37   
Karlsson Adam  2000  NORRTÄLJE  AK5900  25 m  2:34.10   
Folkesson Elias  1999  NORRTÄLJE  AO6599  25 m  2:36.48   
Andersson Gustav  2001  NORRTÄLJE  AK2301  25 m  2:43.04   
Säfström Elias  2002  NORRTÄLJE  AP5102  25 m  2:53.60   
Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  2:55.79   
Karell Viktor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m  3:14.71   
 
Gren 3, 100m Medley Damer 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Zetterström Moa  2005  NORRTÄLJE  AA9805  25 m  1:31.41   
Malmström Viktoria  2004  NORRTÄLJE  AW6604  25 m  1:32.68   
Mattsson Tuva  2004  NORRTÄLJE  AP1804  25 m  1:34.66   
Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m  1:39.51   
Schöneberg Leah  2004  NORRTÄLJE  AR0804  25 m  1:40.31   
Tingvall Julia  2005  NORRTÄLJE  AW3405  25 m     
 
Gren 4, 100m Medley Herrar 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Åkerblom Wide  2005  NORRTÄLJE  AP4105  25 m     
 
Gren 5, 25m Ryggsim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Åkerblom Wide  2005  NORRTÄLJE  AP4105  25 m  23.08   
Hållinder Willma  2004  NORRTÄLJE    25 m  24.23   
Blomberg Viola  2007  NORRTÄLJE  AJ8807  25 m  25.45   
Hultin Agnes  2005  NORRTÄLJE    25 m  26.47   
Luna Estella  2004  NORRTÄLJE    25 m  26.63   
Blomberg Emil  2008  NORRTÄLJE    25 m  29.01   
Hagstedt Love  2003  NORRTÄLJE    25 m  29.19   
Canhasi Erjon  2008  NORRTÄLJE    25 m  29.68   
Westholm Torun  1992  NORRTÄLJE  AD4692  25 m  29.81   
10  Eriksson Agnes  2004  NORRTÄLJE    25 m  29.99   
11  Ingvardsson Evelina  2004  NORRTÄLJE    25 m  30.21   
12  Diaz Ahlberg Lea  2006  NORRTÄLJE    25 m  30.56   
13  Ribero Ebba  2005  NORRTÄLJE    25 m  31.34   
14  Andersson Arvid  2006  NORRTÄLJE  AG3106  25 m  31.36   
15  Trepp Valentino  2005  NORRTÄLJE    25 m  31.61   
16  Norman Widell Sara  2006  NORRTÄLJE    25 m  31.73   
17  Sipinen Embla  2005  NORRTÄLJE    25 m  32.93   
18  Zetterström Hugo  2010  NORRTÄLJE  AA6110  25 m  37.26   
19  Jansson Erik  2008  NORRTÄLJE    25 m  40.50   
20  Eriksson Ebba  2009  NORRTÄLJE    25 m  46.26   
21  Luna Margarita  2006  NORRTÄLJE    25 m     
22  Ekstrand Molly  2007  NORRTÄLJE    25 m     
23  Moxness Igefors Siri  2010  NORRTÄLJE    25 m     
24  Niklasson Måns  2006  NORRTÄLJE    25 m     
25  Sördén Eddie  2007  NORRTÄLJE    25 m     
26  Wengerin Spaak Wilma  2005  NORRTÄLJE    25 m     
27  Larsson Filip  2006  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Säfström Elias  2002  NORRTÄLJE  AP5102  25 m  35.07   
Andersson Linn  1999  NORRTÄLJE  BS3299  25 m  39.65   
Mattsson Tuva  2004  NORRTÄLJE  AP1804  25 m  40.77   
Karell Viktor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m  40.81   
Sjöberg Simon  2003  NORRTÄLJE  AF8103  25 m  41.17   
Sördén Ina  2003  NORRTÄLJE  AX1203  25 m  51.94   
Eriksson Astrid  2002  NORRTÄLJE    25 m  52.00   
Eklund Adrian  2004  NORRTÄLJE  AU4104  25 m  52.14   
Brina Medina  2003  NORRTÄLJE  BT2403  25 m  52.77   
10  Jansson Oskar  2006  NORRTÄLJE    25 m  55.23   
11  Dolama Selma  2003  NORRTÄLJE  BO2603  25 m     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Folkesson Elias  1999  NORRTÄLJE  AO6599  25 m  1:07.16   
Andersson Gustav  2001  NORRTÄLJE  AK2301  25 m  1:18.39   
Sjöberg Tova  2001  NORRTÄLJE  BC3401  25 m  1:19.06   
Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  1:24.61   
Carlsson Lina  2002  NORRTÄLJE  BU7202  25 m  1:26.34   
Schöneberg Leah  2004  NORRTÄLJE  AR0804  25 m  1:34.97   
Zetterström Moa  2005  NORRTÄLJE  AA9805  25 m  1:36.28   
Malmström Viktoria  2004  NORRTÄLJE  AW6604  25 m  1:36.43   
 
Gren 8, 25m Bröstsim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Folkesson Emilia  2003  NORRTÄLJE    25 m  24.75   
Brina Medina  2003  NORRTÄLJE  BT2403  25 m  26.11   
Sparrman Karin  2003  NORRTÄLJE    25 m  26.61   
Broström Oscar  2002  NORRTÄLJE  AX8502  25 m  26.92   
Trepp Valentino  2005  NORRTÄLJE    25 m  27.41   
Plansjö Wilma  2006  NORRTÄLJE    25 m  27.57   
Eriksson Agnes  2004  NORRTÄLJE    25 m  27.66   
Ribero Ebba  2005  NORRTÄLJE    25 m  28.45   
Hagstedt Love  2003  NORRTÄLJE    25 m  29.53   
10  Jansson Oskar  2006  NORRTÄLJE    25 m  29.99   
11  Blomberg Viola  2007  NORRTÄLJE  AJ8807  25 m  31.62   
12  Andersson Arvid  2006  NORRTÄLJE  AG3106  25 m  32.47   
13  Sipinen Embla  2005  NORRTÄLJE    25 m  32.53   
14  Diaz Ahlberg Lea  2006  NORRTÄLJE    25 m  33.89   
15  Canhasi Erjon  2008  NORRTÄLJE    25 m  33.97   
16  Hultin Agnes  2005  NORRTÄLJE    25 m  34.14   
17  Löfgren Lia  2007  NORRTÄLJE    25 m  34.85   
18  Blomberg Azizi Ella  2005  NORRTÄLJE    25 m  36.53   
19  Ingvardsson Evelina  2004  NORRTÄLJE    25 m  36.86   
20  Norman Widell Sara  2006  NORRTÄLJE    25 m  37.23   
21  Hultin Gabriel  2007  NORRTÄLJE    25 m  38.02   
22  Westholm Torun  1992  NORRTÄLJE  AD4692  25 m  38.09   
23  Blomberg Emil  2008  NORRTÄLJE    25 m  38.33   
24  Luna Margarita  2006  NORRTÄLJE    25 m  39.51   
25  Jansson Erik  2008  NORRTÄLJE    25 m  39.69   
26  Forsberg Elliot  2007  NORRTÄLJE    25 m  41.30   
27  Stoltz Ove  2008  NORRTÄLJE    25 m  41.85   
28  Eriksson Ebba  2009  NORRTÄLJE    25 m  43.32   
29  Plansjö Tuva  2010  NORRTÄLJE    25 m  44.05   
30  Hallberg Vanessa  2006  NORRTÄLJE    25 m     
31  Moxness Igefors Siri  2010  NORRTÄLJE    25 m     
32  Niklasson Måns  2006  NORRTÄLJE    25 m     
33  Ronqvist Arvid  2008  NORRTÄLJE    25 m     
34  Bolanos Madeleine  2004  NORRTÄLJE    25 m     
35  Wengerin Spaak Wilma  2005  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Westling Alva  1999  NORRTÄLJE  AE4299  25 m  40.28   
Säfström Elias  2002  NORRTÄLJE  AP5102  25 m  41.18   
Åkerblom Thindra  2003  NORRTÄLJE  AK3603  25 m  42.27   
Danielsson Linnea  2002  NORRTÄLJE    25 m  47.01   
Dolama Selma  2003  NORRTÄLJE  BO2603  25 m  47.31   
Sjöberg Simon  2003  NORRTÄLJE  AF8103  25 m  49.38   
Åkerblom Wide  2005  NORRTÄLJE  AP4105  25 m  51.69   
Tingvall Julia  2005  NORRTÄLJE  AW3405  25 m  52.67   
Eriksson Astrid  2002  NORRTÄLJE    25 m  54.73   
10  Luna Estella  2004  NORRTÄLJE    25 m  58.76   
11  Sjöström Linnea  2005  NORRTÄLJE    25 m     
12  Eklund Adrian  2004  NORRTÄLJE  AU4104  25 m     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Karell Viktor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m  1:26.88   
Albertsen Lina  2001  NORRTÄLJE  BN7601  25 m  1:29.45   
Ingemarson Bonnie  2002  NORRTÄLJE  BU6202  25 m  1:31.62   
Malmström Mathilda  2002  NORRTÄLJE  BQ9202  25 m  1:41.04   
Varley Maya  2001  NORRTÄLJE  BF7201  25 m  1:42.95   
Järnebrink Emma  2003  NORRTÄLJE  BG3203  25 m  1:43.66   
Hållinder Willma  2004  NORRTÄLJE    25 m  1:49.16   
Schöneberg Leah  2004  NORRTÄLJE  AR0804  25 m  1:53.85   
Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m  1:56.34   
 
Gren 11, 25m Frisim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Folkesson Emilia  2003  NORRTÄLJE    25 m  17.51   
Broström Oscar  2002  NORRTÄLJE  AX8502  25 m  19.33   
Plansjö Wilma  2006  NORRTÄLJE    25 m  23.58   
Canhasi Erjon  2008  NORRTÄLJE    25 m  25.53   
Blomberg Viola  2007  NORRTÄLJE  AJ8807  25 m  25.63   
Andersson Arvid  2006  NORRTÄLJE  AG3106  25 m  27.79   
Luna Margarita  2006  NORRTÄLJE    25 m  28.24   
Ribero Ebba  2005  NORRTÄLJE    25 m  28.37   
Luna Estella  2004  NORRTÄLJE    25 m  28.65   
10  Trepp Valentino  2005  NORRTÄLJE    25 m  28.74   
11  Ingvardsson Evelina  2004  NORRTÄLJE    25 m  28.80   
12  Eriksson Agnes  2004  NORRTÄLJE    25 m  29.16   
13  Hallberg Vanessa  2006  NORRTÄLJE    25 m  29.26   
14  Blomberg Emil  2008  NORRTÄLJE    25 m  32.98   
15  Blomberg Azizi Ella  2005  NORRTÄLJE    25 m  32.99   
16  Diaz Ahlberg Lea  2006  NORRTÄLJE    25 m  33.21   
17  Forsberg Elliot  2007  NORRTÄLJE    25 m  33.77   
18  Westholm Torun  1992  NORRTÄLJE  AD4692  25 m  34.32   
19  Jansson Erik  2008  NORRTÄLJE    25 m  37.66   
20  Zetterström Hugo  2010  NORRTÄLJE  AA6110  25 m  40.62   
21  Norman Widell Sara  2006  NORRTÄLJE    25 m  42.11   
22  Ronqvist Arvid  2008  NORRTÄLJE    25 m  44.92   
23  Hilke Stefan  1978  NORRTÄLJE    25 m     
24  Moxness Igefors Siri  2010  NORRTÄLJE    25 m     
25  Niklasson Måns  2006  NORRTÄLJE    25 m     
26  Sipinen Embla  2005  NORRTÄLJE    25 m     
27  Bolanos Madeleine  2004  NORRTÄLJE    25 m     
28  Sparrman Karin  2003  NORRTÄLJE    25 m     
29  Sördén Eddie  2007  NORRTÄLJE    25 m     
30  Wengerin Spaak Wilma  2005  NORRTÄLJE    25 m     
31  Larsson Filip  2006  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 12, 50m Frisim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Sjöberg Tova  2001  NORRTÄLJE  BC3401  25 m  30.85   
Säfström Elias  2002  NORRTÄLJE  AP5102  25 m  31.46   
Hilke Stefan  1978  NORRTÄLJE    25 m  31.56   
Pettersson Mikael  1972  NORRTÄLJE    25 m  33.85   
Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  33.94   
Åhlén Gunnar  1974  NORRTÄLJE    25 m  34.04   
Carlsson Lina  2002  NORRTÄLJE  BU7202  25 m  34.45   
Eriksson Daniel  1975  NORRTÄLJE    25 m  34.57   
Ingemarson Bonnie  2002  NORRTÄLJE  BU6202  25 m  34.80   
10  Sjöberg Simon  2003  NORRTÄLJE  AF8103  25 m  34.90   
11  Järnebrink Emma  2003  NORRTÄLJE  BG3203  25 m  35.56   
12  Dolama Selma  2003  NORRTÄLJE  BO2603  25 m  35.76   
13  Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m  39.58   
14  Danielsson Linnea  2002  NORRTÄLJE    25 m  40.56   
15  Sjöström Linnea  2005  NORRTÄLJE    25 m  41.51   
16  Åkerblom Wide  2005  NORRTÄLJE  AP4105  25 m  43.75   
17  Hållinder Willma  2004  NORRTÄLJE    25 m  44.84   
18  Eklund Adrian  2004  NORRTÄLJE  AU4104  25 m  44.86   
19  Tingvall Julia  2005  NORRTÄLJE  AW3405  25 m  45.73   
20  Brina Medina  2003  NORRTÄLJE  BT2403  25 m  47.29   
21  Sördén Ina  2003  NORRTÄLJE  AX1203  25 m  47.36   
22  Hultin Agnes  2005  NORRTÄLJE    25 m  47.74   
23  Eriksson Astrid  2002  NORRTÄLJE    25 m  48.25   
24  Jansson Oskar  2006  NORRTÄLJE    25 m  49.49   
25  Hagstedt Love  2003  NORRTÄLJE    25 m     
26  Canhasi Erjon  2008  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 13, 100m Frisim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Rudert Emelie  1999  NORRTÄLJE  AU9299  25 m  1:02.64   
Malmsten Amanda  2000  NORRTÄLJE  AT8600  25 m  1:07.00   
Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  1:10.53   
Karell Viktor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m  1:11.81   
Andersson Linn  1999  NORRTÄLJE  BS3299  25 m  1:13.69   
Albertsen Lina  2001  NORRTÄLJE  BN7601  25 m  1:17.02   
Mattsson Tuva  2004  NORRTÄLJE  AP1804  25 m  1:19.59   
Schöneberg Leah  2004  NORRTÄLJE  AR0804  25 m  1:21.32   
 
Gren 14, 25m Fjärilsim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Danielsson Linnea  2002  NORRTÄLJE    25 m  19.87   
Dolama Selma  2003  NORRTÄLJE  BO2603  25 m  20.10   
Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m  20.39   
Sördén Ina  2003  NORRTÄLJE  AX1203  25 m  26.06   
Brina Medina  2003  NORRTÄLJE  BT2403  25 m  28.86   
Andersson Arvid  2006  NORRTÄLJE  AG3106  25 m  30.98   
Hultin Gabriel  2007  NORRTÄLJE    25 m  38.34   
Jansson Oskar  2006  NORRTÄLJE    25 m     
Eriksson Astrid  2002  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Westholm Tobias  1996  NORRTÄLJE  AA1196  25 m  27.60   
Karlsson Adam  2000  NORRTÄLJE  AK5900  25 m  28.73   
Andersson Gustav  2001  NORRTÄLJE  AK2301  25 m  33.16   
Sjöberg Tova  2001  NORRTÄLJE  BC3401  25 m  34.73   
Säfström Elias  2002  NORRTÄLJE  AP5102  25 m  36.70   
Mattsson Tuva  2004  NORRTÄLJE  AP1804  25 m  38.56   
Ingemarson Bonnie  2002  NORRTÄLJE  BU6202  25 m  39.46   
Schöneberg Leah  2004  NORRTÄLJE  AR0804  25 m  43.20   
Sjöberg Simon  2003  NORRTÄLJE  AF8103  25 m     
 
Gren 16, 100m Fjärilsim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Åkerblom Thindra  2003  NORRTÄLJE  AK3603  25 m  1:24.19   
Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  1:24.35   
Karell Viktor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m  1:33.16   
 
Gren 17, 100m Medley Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Westholm Tobias  1996  NORRTÄLJE  AA1196  25 m  1:05.19   
Sjöberg Simon  2003  NORRTÄLJE  AF8103  25 m  1:34.49   
Malmström Mathilda  2002  NORRTÄLJE  BQ9202  25 m  1:40.59   
Danielsson Linnea  2002  NORRTÄLJE    25 m  1:46.96   
 
Gren 18, Valfri distans 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  5:19.50   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  11 april 2016 
Licensierad till: Norrtälje Simklubb  Utskriftstid  17:57