Deltagarlista Gren 1-18 
 
  Tävling  Utmanaren Km Medley    Utskriftsdatum  14 maj 2017   
  Tävlingsort  Norrtälje    Utskriftstid  10:49   
  Arrangör  Nsk         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 maj 2017         
 
 
Gren 1, 200m Medley Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
175  Malmsten Amanda  2000  NORRTÄLJE  AT8600  25 m  2:46.33   
201  Westling Alva  1999  NORRTÄLJE  AE4299  25 m  2:48.24   
192  Sjöberg Tova  2001  NORRTÄLJE  BC3401  25 m  2:49.02   
203  Åkerblom Thindra  2003  NORRTÄLJE  AK3603  25 m  2:51.19   
181  Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  2:53.35   
164  Ingemarson Bonnie  2002  NORRTÄLJE  BU6202  25 m  2:58.46   
171  Jonsson Linnea  2002  NORRTÄLJE  AJ0602  25 m  3:05.15   
190  Schöneberg Leah  2004  NORRTÄLJE  AR0804  25 m  3:08.15   
182  Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m  3:14.91   
 
Gren 2, 200m Medley Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
174  Magnusson Martin  1995  NORRTÄLJE  AG6795  25 m  2:14.84   
139  Andersson Gustav  2001  NORRTÄLJE  AK2301  25 m  2:27.25   
200  Westholm Tobias  1996  NORRTÄLJE  AA1196  25 m  2:28.37   
155  Folkesson Elias  1999  NORRTÄLJE  AO6599  25 m  2:32.08   
196  Säfström Elias  2002  NORRTÄLJE  AP5102  25 m  2:38.11   
194  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  2:38.71   
172  Karell Victor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m  2:49.77   
 
Gren 3, 100m Medley Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
202  Zetterström Moa  2005  NORRTÄLJE  AA9805  25 m  1:21.64   
193  Sjöström Linnea  2005  NORRTÄLJE  BO9805  25 m  1:23.94   
140  Andersson Tuva  2007  NORRTÄLJE  AU6807  25 m     
145  Blomberg Viola  2007  NORRTÄLJE  AJ8807  25 m     
161  Hultin Agnes  2005  NORRTÄLJE  BO3605  25 m     
 
Gren 4, 100m Medley Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
144  Blomberg Emil  2008  NORRTÄLJE  AE4508  25 m     
154  Fahlström Linus  2005  NORRTÄLJE  AJ3705  25 m     
 
Gren 5, 25m Ryggsim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
202  Zetterström Moa  2005  NORRTÄLJE  AA9805  25 m  18.87   
180  Petersen Julia  2006  NORRTÄLJE    25 m  26.21   
187  Ridderstad William  2007  NORRTÄLJE  AJ8107  25 m  26.32   
153  Eriksson Emilia  2006  NORRTÄLJE    25 m  26.98   
179  Persson Emma  2005  NORRTÄLJE    25 m  27.04   
178  Norman Widell Sara  2006  NORRTÄLJE  BH6606  25 m  27.57   
176  Moxness-Igefors Siri  2008  NORRTÄLJE    25 m  27.80   
163  Häll Malin  2005  NORRTÄLJE  BP1805  25 m  27.90   
167  Jansson Erik  2008  NORRTÄLJE    25 m  28.76   
10  197  Sördén Eddie  2007  NORRTÄLJE    25 m  29.18   
11  138  Andersson Arvid  2006  NORRTÄLJE  AG3106  25 m  29.40   
12  159  Hedbom Moa  2007  NORRTÄLJE  AU9807  25 m  29.42   
13  191  Sipinen Embla  2005  NORRTÄLJE  BP5805  25 m  29.81   
14  186  Rejås Vilma  2007  NORRTÄLJE  AV2207  25 m  30.19   
15  195  Stenman-Graflind Meja  2007  NORRTÄLJE    25 m  30.83   
16  158  Hallberg Vanessa  2006  NORRTÄLJE  BH7606  25 m  30.94   
17  156  Forsberg Elliot  2007  NORRTÄLJE    25 m  31.30   
18  141  Andersson-Dann Leia  2008  NORRTÄLJE    25 m  31.51   
19  185  Rejås Albin  2004  NORRTÄLJE  AX3904  25 m  31.55   
20  160  Hedqvist Hugo  2009  NORRTÄLJE    25 m  31.99   
21  173  Lampén Tyra  2007  NORRTÄLJE    25 m  32.93   
22  168  Jansson Johan  2010  NORRTÄLJE    25 m  33.28   
23  184  Raatikainen-Blomdahl Hugo  2008  NORRTÄLJE  AE5508  25 m  34.38   
24  152  Eriksson Ebba  2009  NORRTÄLJE    25 m  34.98   
25  170  Jedeward Neva  2008  NORRTÄLJE    25 m  35.93   
26  142  Aspelin Hanna  2008  NORRTÄLJE    25 m  40.89   
27  188  Ridderstad Vincent  2009  NORRTÄLJE    25 m  44.89   
28  177  Nirling Nilla  2010  NORRTÄLJE    25 m  45.29   
29  143  Beronius Loke  2008  NORRTÄLJE    25 m     
30  198  Trepp Ingela  2008  NORRTÄLJE    25 m     
31  199  Wahlquist Victoria  2009  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
155  Folkesson Elias  1999  NORRTÄLJE  AO6599  25 m  30.23   
196  Säfström Elias  2002  NORRTÄLJE  AP5102  25 m  32.53   
147  Broström Oscar  2002  NORRTÄLJE  AX8502  25 m  37.47   
171  Jonsson Linnea  2002  NORRTÄLJE  AJ0602  25 m  38.61   
203  Åkerblom Thindra  2003  NORRTÄLJE  AK3603  25 m  39.44   
190  Schöneberg Leah  2004  NORRTÄLJE  AR0804  25 m  39.57   
150  Dolama Selma  2003  NORRTÄLJE  BO2603  25 m  42.55   
161  Hultin Agnes  2005  NORRTÄLJE  BO3605  25 m  50.26   
144  Blomberg Emil  2008  NORRTÄLJE  AE4508  25 m  50.52   
10  157  Hagstedt Love  2003  NORRTÄLJE    25 m  52.41   
11  140  Andersson Tuva  2007  NORRTÄLJE  AU6807  25 m  53.74   
12  149  Danielsson Ida  2005  NORRTÄLJE  BP1605  25 m  54.37   
13  169  Jansson Oskar  2006  NORRTÄLJE    25 m  55.00   
14  145  Blomberg Viola  2007  NORRTÄLJE  AJ8807  25 m  55.34   
15  146  Blomberg-Azizi Ella  2005  NORRTÄLJE    25 m  57.87   
16  162  Hultin Gabriel  2007  NORRTÄLJE  AJ7107  25 m  1:00.75   
17  178  Norman Widell Sara  2006  NORRTÄLJE  BH6606  25 m     
18  189  Rohdin Tilda  2003  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
155  Folkesson Elias  1999  NORRTÄLJE  AO6599  25 m  1:05.89   
192  Sjöberg Tova  2001  NORRTÄLJE  BC3401  25 m  1:13.48   
194  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  1:13.67   
172  Karell Victor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m  1:20.66   
148  Carlsson Lina  2002  NORRTÄLJE  BU7202  25 m  1:23.17   
171  Jonsson Linnea  2002  NORRTÄLJE  AJ0602  25 m  1:24.66   
151  Engdal Lundberg Astrid  2002  NORRTÄLJE  BU8202  25 m     
193  Sjöström Linnea  2005  NORRTÄLJE  BO9805  25 m     
 
Gren 8, 25m Bröstsim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
202  Zetterström Moa  2005  NORRTÄLJE  AA9805  25 m  21.17   
162  Hultin Gabriel  2007  NORRTÄLJE  AJ7107  25 m  26.46   
183  Pizarro-Malmströ Isabella  2005  NORRTÄLJE    25 m  26.51   
189  Rohdin Tilda  2003  NORRTÄLJE    25 m  26.52   
137  Ahlgren Thindra  2006  NORRTÄLJE    25 m  26.88   
173  Lampén Tyra  2007  NORRTÄLJE    25 m  27.04   
191  Sipinen Embla  2005  NORRTÄLJE  BP5805  25 m  27.40   
161  Hultin Agnes  2005  NORRTÄLJE  BO3605  25 m  27.68   
184  Raatikainen-Blomdahl Hugo  2008  NORRTÄLJE  AE5508  25 m  27.80   
10  187  Ridderstad William  2007  NORRTÄLJE  AJ8107  25 m  28.42   
11  144  Blomberg Emil  2008  NORRTÄLJE  AE4508  25 m  28.49   
12  140  Andersson Tuva  2007  NORRTÄLJE  AU6807  25 m  28.54   
13  195  Stenman-Graflind Meja  2007  NORRTÄLJE    25 m  29.08   
14  185  Rejås Albin  2004  NORRTÄLJE  AX3904  25 m  29.10   
15  176  Moxness-Igefors Siri  2008  NORRTÄLJE    25 m  29.43   
16  138  Andersson Arvid  2006  NORRTÄLJE  AG3106  25 m  29.56   
17  145  Blomberg Viola  2007  NORRTÄLJE  AJ8807  25 m  29.65   
18  165  Ingemarson Julia  2005  NORRTÄLJE    25 m  29.77   
19  143  Beronius Loke  2008  NORRTÄLJE    25 m  29.84   
20  163  Häll Malin  2005  NORRTÄLJE  BP1805  25 m  30.01   
21  178  Norman Widell Sara  2006  NORRTÄLJE  BH6606  25 m  30.88   
22  158  Hallberg Vanessa  2006  NORRTÄLJE  BH7606  25 m  31.40   
23  167  Jansson Erik  2008  NORRTÄLJE    25 m  32.75   
24  186  Rejås Vilma  2007  NORRTÄLJE  AV2207  25 m  32.86   
25  152  Eriksson Ebba  2009  NORRTÄLJE    25 m  33.32   
26  156  Forsberg Elliot  2007  NORRTÄLJE    25 m  33.40   
27  159  Hedbom Moa  2007  NORRTÄLJE  AU9807  25 m  34.07   
28  199  Wahlquist Victoria  2009  NORRTÄLJE    25 m  34.13   
29  198  Trepp Ingela  2008  NORRTÄLJE    25 m  34.65   
30  197  Sördén Eddie  2007  NORRTÄLJE    25 m  38.90   
31  170  Jedeward Neva  2008  NORRTÄLJE    25 m  40.39   
32  141  Andersson-Dann Leia  2008  NORRTÄLJE    25 m  41.11   
33  177  Nirling Nilla  2010  NORRTÄLJE    25 m  41.34   
34  188  Ridderstad Vincent  2009  NORRTÄLJE    25 m  43.79   
35  166  Jakob Ornella  2009  NORRTÄLJE    25 m  47.10   
36  168  Jansson Johan  2010  NORRTÄLJE    25 m     
37  204  Österström Peder  2007  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
196  Säfström Elias  2002  NORRTÄLJE  AP5102  25 m  37.30   
164  Ingemarson Bonnie  2002  NORRTÄLJE  BU6202  25 m  39.98   
181  Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  41.07   
148  Carlsson Lina  2002  NORRTÄLJE  BU7202  25 m  41.86   
147  Broström Oscar  2002  NORRTÄLJE  AX8502  25 m  43.24   
150  Dolama Selma  2003  NORRTÄLJE  BO2603  25 m  45.12   
190  Schöneberg Leah  2004  NORRTÄLJE  AR0804  25 m  45.53   
182  Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m  46.74   
149  Danielsson Ida  2005  NORRTÄLJE  BP1605  25 m  57.97   
10  146  Blomberg-Azizi Ella  2005  NORRTÄLJE    25 m  58.39   
11  185  Rejås Albin  2004  NORRTÄLJE  AX3904  25 m  1:03.34   
12  186  Rejås Vilma  2007  NORRTÄLJE  AV2207  25 m  1:17.35   
13  157  Hagstedt Love  2003  NORRTÄLJE    25 m     
14  160  Hedqvist Hugo  2009  NORRTÄLJE    25 m     
15  180  Petersen Julia  2006  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
193  Sjöström Linnea  2005  NORRTÄLJE  BO9805  25 m  1:46.01   
153  Eriksson Emilia  2006  NORRTÄLJE    25 m  2:00.07   
 
Gren 11, 25m Frisim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
202  Zetterström Moa  2005  NORRTÄLJE  AA9805  25 m  15.44   
154  Fahlström Linus  2005  NORRTÄLJE  AJ3705  25 m  17.78   
187  Ridderstad William  2007  NORRTÄLJE  AJ8107  25 m  23.09   
185  Rejås Albin  2004  NORRTÄLJE  AX3904  25 m  23.26   
138  Andersson Arvid  2006  NORRTÄLJE  AG3106  25 m  23.90   
165  Ingemarson Julia  2005  NORRTÄLJE    25 m  24.16   
159  Hedbom Moa  2007  NORRTÄLJE  AU9807  25 m  24.22   
167  Jansson Erik  2008  NORRTÄLJE    25 m  24.30   
184  Raatikainen-Blomdahl Hugo  2008  NORRTÄLJE  AE5508  25 m  25.00   
10  197  Sördén Eddie  2007  NORRTÄLJE    25 m  25.94   
11  191  Sipinen Embla  2005  NORRTÄLJE  BP5805  25 m  26.26   
12  186  Rejås Vilma  2007  NORRTÄLJE  AV2207  25 m  26.56   
13  195  Stenman-Graflind Meja  2007  NORRTÄLJE    25 m  27.45   
14  160  Hedqvist Hugo  2009  NORRTÄLJE    25 m  27.86   
15  176  Moxness-Igefors Siri  2008  NORRTÄLJE    25 m  28.07   
16  198  Trepp Ingela  2008  NORRTÄLJE    25 m  30.98   
17  143  Beronius Loke  2008  NORRTÄLJE    25 m  32.25   
18  166  Jakob Ornella  2009  NORRTÄLJE    25 m  34.50   
19  141  Andersson-Dann Leia  2008  NORRTÄLJE    25 m  36.39   
20  152  Eriksson Ebba  2009  NORRTÄLJE    25 m  37.56   
21  170  Jedeward Neva  2008  NORRTÄLJE    25 m  40.99   
22  142  Aspelin Hanna  2008  NORRTÄLJE    25 m  42.50   
23  188  Ridderstad Vincent  2009  NORRTÄLJE    25 m  43.27   
24  168  Jansson Johan  2010  NORRTÄLJE    25 m     
25  173  Lampén Tyra  2007  NORRTÄLJE    25 m     
26  179  Persson Emma  2005  NORRTÄLJE    25 m     
27  199  Wahlquist Victoria  2009  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 12, 50m Frisim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
196  Säfström Elias  2002  NORRTÄLJE  AP5102  25 m  28.12   
147  Broström Oscar  2002  NORRTÄLJE  AX8502  25 m  28.95   
192  Sjöberg Tova  2001  NORRTÄLJE  BC3401  25 m  29.14   
203  Åkerblom Thindra  2003  NORRTÄLJE  AK3603  25 m  31.68   
148  Carlsson Lina  2002  NORRTÄLJE  BU7202  25 m  32.09   
164  Ingemarson Bonnie  2002  NORRTÄLJE  BU6202  25 m  32.98   
190  Schöneberg Leah  2004  NORRTÄLJE  AR0804  25 m  33.84   
182  Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m  34.75   
149  Danielsson Ida  2005  NORRTÄLJE  BP1605  25 m  43.39   
10  157  Hagstedt Love  2003  NORRTÄLJE    25 m  43.43   
11  163  Häll Malin  2005  NORRTÄLJE  BP1805  25 m  45.85   
12  161  Hultin Agnes  2005  NORRTÄLJE  BO3605  25 m  46.03   
13  180  Petersen Julia  2006  NORRTÄLJE    25 m  47.76   
14  145  Blomberg Viola  2007  NORRTÄLJE  AJ8807  25 m  47.97   
15  169  Jansson Oskar  2006  NORRTÄLJE    25 m  48.54   
16  140  Andersson Tuva  2007  NORRTÄLJE  AU6807  25 m  49.01   
17  178  Norman Widell Sara  2006  NORRTÄLJE  BH6606  25 m  49.04   
18  185  Rejås Albin  2004  NORRTÄLJE  AX3904  25 m  51.03   
19  144  Blomberg Emil  2008  NORRTÄLJE  AE4508  25 m  51.14   
20  137  Ahlgren Thindra  2006  NORRTÄLJE    25 m  51.17   
21  146  Blomberg-Azizi Ella  2005  NORRTÄLJE    25 m  52.78   
22  187  Ridderstad William  2007  NORRTÄLJE  AJ8107  25 m  57.69   
23  158  Hallberg Vanessa  2006  NORRTÄLJE  BH7606  25 m  1:01.28   
24  153  Eriksson Emilia  2006  NORRTÄLJE    25 m  1:05.72   
25  162  Hultin Gabriel  2007  NORRTÄLJE  AJ7107  25 m     
26  167  Jansson Erik  2008  NORRTÄLJE    25 m     
27  189  Rohdin Tilda  2003  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 13, 100m Frisim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
139  Andersson Gustav  2001  NORRTÄLJE  AK2301  25 m  1:00.08   
201  Westling Alva  1999  NORRTÄLJE  AE4299  25 m  1:01.66   
194  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  1:03.42   
175  Malmsten Amanda  2000  NORRTÄLJE  AT8600  25 m  1:05.22   
172  Karell Victor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m  1:06.41   
150  Dolama Selma  2003  NORRTÄLJE  BO2603  25 m  1:21.71   
 
Gren 14, 25m Fjärilsim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
202  Zetterström Moa  2005  NORRTÄLJE  AA9805  25 m  16.75   
182  Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m  18.33   
145  Blomberg Viola  2007  NORRTÄLJE  AJ8807  25 m  24.22   
161  Hultin Agnes  2005  NORRTÄLJE  BO3605  25 m  24.35   
140  Andersson Tuva  2007  NORRTÄLJE  AU6807  25 m  24.47   
149  Danielsson Ida  2005  NORRTÄLJE  BP1605  25 m  26.84   
138  Andersson Arvid  2006  NORRTÄLJE  AG3106  25 m  29.13   
169  Jansson Oskar  2006  NORRTÄLJE    25 m  29.96   
191  Sipinen Embla  2005  NORRTÄLJE  BP5805  25 m  30.26   
10  184  Raatikainen-Blomdahl Hugo  2008  NORRTÄLJE  AE5508  25 m  30.42   
11  195  Stenman-Graflind Meja  2007  NORRTÄLJE    25 m  30.83   
12  144  Blomberg Emil  2008  NORRTÄLJE  AE4508  25 m  31.06   
13  162  Hultin Gabriel  2007  NORRTÄLJE  AJ7107  25 m  31.89   
14  158  Hallberg Vanessa  2006  NORRTÄLJE  BH7606  25 m  32.86   
15  176  Moxness-Igefors Siri  2008  NORRTÄLJE    25 m  36.22   
16  143  Beronius Loke  2008  NORRTÄLJE    25 m     
17  146  Blomberg-Azizi Ella  2005  NORRTÄLJE    25 m     
18  159  Hedbom Moa  2007  NORRTÄLJE  AU9807  25 m     
19  180  Petersen Julia  2006  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
196  Säfström Elias  2002  NORRTÄLJE  AP5102  25 m  31.38   
192  Sjöberg Tova  2001  NORRTÄLJE  BC3401  25 m  33.25   
147  Broström Oscar  2002  NORRTÄLJE  AX8502  25 m  35.18   
164  Ingemarson Bonnie  2002  NORRTÄLJE  BU6202  25 m  36.71   
145  Blomberg Viola  2007  NORRTÄLJE  AJ8807  25 m  56.92   
151  Engdal Lundberg Astrid  2002  NORRTÄLJE  BU8202  25 m     
 
Gren 16, 100m Fjärilsim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
139  Andersson Gustav  2001  NORRTÄLJE  AK2301  25 m  1:08.08   
172  Karell Victor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m  1:19.37   
181  Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  1:20.44   
 
Gren 18, 400m Frisim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
194  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  4:46.56   
190  Schöneberg Leah  2004  NORRTÄLJE  AR0804  25 m  5:54.14   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  14 maj 2017 
Licensierad till: Norrtälje Simklubb  Utskriftstid  10:49