Deltagarlista Gren 1-18 
 
  Tävling  Utanaren KM bröstsim    Utskriftsdatum  13 september 2017   
  Tävlingsort  Norrtlälje    Utskriftstid  20:02   
  Arrangör  Nsk         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  17 september 2017         
 
 
Gren 1, 100m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
24  Malmsten Amanda  2000  NORRTÄLJE  AT8600  25 m  1:28.86   
14  Ingemarson Bonnie  2002  NORRTÄLJE  BU6202  25 m  1:29.27   
Albertsen Lina  2001  NORRTÄLJE  BN7601  25 m  1:29.45   
28  Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  1:29.95   
44  Åkerblom Thindra  2003  NORRTÄLJE  AK3603  25 m  1:30.07   
Carlsson Lina  2002  NORRTÄLJE  BU7202  25 m  1:32.40   
29  Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m  1:43.16   
21  Jonsson Linnea  2002  NORRTÄLJE  AJ0602  25 m  1:43.17   
 
Gren 2, 100m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Andersson Gustav  2001  NORRTÄLJE  AK2301  25 m  1:17.94   
Folkesson Elias  1999  NORRTÄLJE  AO6599  25 m  1:18.46   
22  Karell Victor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m  1:21.41   
37  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  1:26.74   
30  Rejås Albin  2004  NORRTÄLJE  AX3904  25 m  2:15.99   
12  Hagstedt Love  2003  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
36  Sjöström Linnea  2005  NORRTÄLJE  BO9805  25 m  44.51   
31  Rejås Vilma  2007  NORRTÄLJE  AV2207  25 m  1:14.42   
Eriksson Ebba  2009  NORRTÄLJE    25 m     
19  Jedeward Neva  2008  NORRTÄLJE    25 m     
20  Johansson Tove  2005  NORRTÄLJE  AW0605  25 m     
43  Zettergren Signe  2009  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
18  Jansson Oskar  2006  NORRTÄLJE    25 m  59.47   
Andersson Arvid  2006  NORRTÄLJE  AG3106  25 m  1:01.06   
16  Jansson Erik  2008  NORRTÄLJE    25 m     
17  Jansson Johan  2010  NORRTÄLJE    25 m     
32  Ridderstad William  2007  NORRTÄLJE  AJ8107  25 m     
40  Trepp Valentino  2005  NORRTÄLJE  AT4505  25 m     
 
Gren 5, 25m Ryggsim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Figved-Persson Julia  2004  NORRTÄLJE    25 m  26.25   
32  Ridderstad William  2007  NORRTÄLJE  AJ8107  25 m  26.32   
20  Johansson Tove  2005  NORRTÄLJE  AW0605  25 m  27.68   
Andersson Arvid  2006  NORRTÄLJE  AG3106  25 m  28.62   
16  Jansson Erik  2008  NORRTÄLJE    25 m  28.76   
38  Sördén Eddie  2007  NORRTÄLJE    25 m  28.97   
31  Rejås Vilma  2007  NORRTÄLJE  AV2207  25 m  30.19   
13  Hedqvist Hugo  2009  NORRTÄLJE    25 m  31.99   
33  Ridderstad Vincent  2009  NORRTÄLJE    25 m  32.70   
10  23  Lampén Tyra  2007  NORRTÄLJE    25 m  32.93   
11  43  Zettergren Signe  2009  NORRTÄLJE    25 m  34.51   
12  Eriksson Ebba  2009  NORRTÄLJE    25 m  34.98   
13  19  Jedeward Neva  2008  NORRTÄLJE    25 m  35.93   
14  41  Wahlquist Victoria  2009  NORRTÄLJE    25 m  38.83   
15  27  Persson Emma  2006  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Folkesson Elias  1999  NORRTÄLJE  AO6599  25 m  30.23   
Carlsson Lina  2002  NORRTÄLJE  BU7202  25 m  37.55   
21  Jonsson Linnea  2002  NORRTÄLJE  AJ0602  25 m  38.61   
35  Schöneberg Leah  2004  NORRTÄLJE  AR0804  25 m  39.57   
28  Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  39.88   
12  Hagstedt Love  2003  NORRTÄLJE    25 m  52.41   
18  Jansson Oskar  2006  NORRTÄLJE    25 m  52.68   
26  Norman Widell Sara  2006  NORRTÄLJE  BH6606  25 m  54.89   
40  Trepp Valentino  2005  NORRTÄLJE  AT4505  25 m  1:03.59   
 
Gren 7, 100m Ryggsim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Folkesson Elias  1999  NORRTÄLJE  AO6599  25 m  1:05.89   
37  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  1:13.67   
22  Karell Victor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m  1:18.93   
36  Sjöström Linnea  2005  NORRTÄLJE  BO9805  25 m  1:22.36   
Albertsen Lina  2001  NORRTÄLJE  BN7601  25 m  1:24.67   
 
Gren 8, 25m Bröstsim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
23  Lampén Tyra  2007  NORRTÄLJE    25 m  26.30   
13  Hedqvist Hugo  2009  NORRTÄLJE    25 m  27.17   
Figved-Persson Julia  2004  NORRTÄLJE    25 m  28.30   
32  Ridderstad William  2007  NORRTÄLJE  AJ8107  25 m  28.42   
20  Johansson Tove  2005  NORRTÄLJE  AW0605  25 m  28.46   
30  Rejås Albin  2004  NORRTÄLJE  AX3904  25 m  29.10   
Andersson Arvid  2006  NORRTÄLJE  AG3106  25 m  29.33   
26  Norman Widell Sara  2006  NORRTÄLJE  BH6606  25 m  29.34   
15  Ingemarson Julia  2005  NORRTÄLJE    25 m  29.77   
10  16  Jansson Erik  2008  NORRTÄLJE    25 m  31.28   
11  31  Rejås Vilma  2007  NORRTÄLJE  AV2207  25 m  32.86   
12  Eriksson Ebba  2009  NORRTÄLJE    25 m  33.32   
13  11  Forsberg Elliot  2007  NORRTÄLJE    25 m  33.40   
14  41  Wahlquist Victoria  2009  NORRTÄLJE    25 m  34.13   
15  39  Trepp Ingela  2008  NORRTÄLJE    25 m  34.65   
16  43  Zettergren Signe  2009  NORRTÄLJE    25 m  38.69   
17  38  Sördén Eddie  2007  NORRTÄLJE    25 m  38.90   
18  19  Jedeward Neva  2008  NORRTÄLJE    25 m  40.39   
19  25  Nirling Nilla  2010  NORRTÄLJE    25 m  41.34   
20  33  Ridderstad Vincent  2009  NORRTÄLJE    25 m  41.76   
21  17  Jansson Johan  2010  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
22  Karell Victor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m  37.85   
Albertsen Lina  2001  NORRTÄLJE  BN7601  25 m  40.85   
34  Rydin Nike  2003  NORRTÄLJE    25 m  56.94   
Blomberg-Azizi Evelyn  2003  NORRTÄLJE    25 m  57.35   
30  Rejås Albin  2004  NORRTÄLJE  AX3904  25 m  1:03.34   
12  Hagstedt Love  2003  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 11, 25m Frisim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Andersson Arvid  2006  NORRTÄLJE  AG3106  25 m  23.07   
30  Rejås Albin  2004  NORRTÄLJE  AX3904  25 m  23.26   
15  Ingemarson Julia  2005  NORRTÄLJE    25 m  24.16   
16  Jansson Erik  2008  NORRTÄLJE    25 m  24.30   
23  Lampén Tyra  2007  NORRTÄLJE    25 m  25.56   
38  Sördén Eddie  2007  NORRTÄLJE    25 m  25.78   
31  Rejås Vilma  2007  NORRTÄLJE  AV2207  25 m  26.56   
13  Hedqvist Hugo  2009  NORRTÄLJE    25 m  27.86   
43  Zettergren Signe  2009  NORRTÄLJE    25 m  28.72   
10  11  Forsberg Elliot  2007  NORRTÄLJE    25 m  29.61   
11  39  Trepp Ingela  2008  NORRTÄLJE    25 m  30.98   
12  33  Ridderstad Vincent  2009  NORRTÄLJE    25 m  33.32   
13  17  Jansson Johan  2010  NORRTÄLJE    25 m  37.39   
14  Eriksson Ebba  2009  NORRTÄLJE    25 m  37.56   
15  41  Wahlquist Victoria  2009  NORRTÄLJE    25 m  37.57   
16  19  Jedeward Neva  2008  NORRTÄLJE    25 m  40.99   
17  25  Nirling Nilla  2010  NORRTÄLJE    25 m  45.71   
18  27  Persson Emma  2006  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 12, 50m Frisim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
44  Åkerblom Thindra  2003  NORRTÄLJE  AK3603  25 m  31.49   
Carlsson Lina  2002  NORRTÄLJE  BU7202  25 m  32.09   
35  Schöneberg Leah  2004  NORRTÄLJE  AR0804  50 m  33.83   
12  Hagstedt Love  2003  NORRTÄLJE    25 m  43.43   
34  Rydin Nike  2003  NORRTÄLJE    25 m  44.99   
Blomberg-Azizi Evelyn  2003  NORRTÄLJE    25 m  46.08   
26  Norman Widell Sara  2006  NORRTÄLJE  BH6606  25 m  47.34   
42  Vättö-Kajan Nikita  2004  NORRTÄLJE    25 m  47.48   
Ekstam Linder Emelie  2003  NORRTÄLJE  BK3603  25 m  47.68   
10  Figved-Persson Julia  2004  NORRTÄLJE    25 m  47.99   
11  18  Jansson Oskar  2006  NORRTÄLJE    25 m  48.54   
12  40  Trepp Valentino  2005  NORRTÄLJE  AT4505  25 m  50.88   
13  32  Ridderstad William  2007  NORRTÄLJE  AJ8107  25 m  51.89   
14  20  Johansson Tove  2005  NORRTÄLJE  AW0605  25 m  57.00   
15  10  Folkesson Emilia  2003  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 13, 100m Frisim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
37  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  1:03.42   
24  Malmsten Amanda  2000  NORRTÄLJE  AT8600  25 m  1:05.22   
22  Karell Victor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m  1:06.28   
21  Jonsson Linnea  2002  NORRTÄLJE  AJ0602  25 m  1:09.81   
28  Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  1:11.74   
14  Ingemarson Bonnie  2002  NORRTÄLJE  BU6202  25 m  1:12.35   
Albertsen Lina  2001  NORRTÄLJE  BN7601  25 m  1:12.96   
29  Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  50 m  1:17.87   
36  Sjöström Linnea  2005  NORRTÄLJE  BO9805  25 m  1:18.47   
 
Gren 14, 25m Fjärilsim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
29  Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m  18.33   
Andersson Arvid  2006  NORRTÄLJE  AG3106  25 m  27.31   
18  Jansson Oskar  2006  NORRTÄLJE    25 m  29.50   
40  Trepp Valentino  2005  NORRTÄLJE  AT4505  25 m  33.56   
20  Johansson Tove  2005  NORRTÄLJE  AW0605  25 m     
32  Ridderstad William  2007  NORRTÄLJE  AJ8107  25 m     
42  Vättö-Kajan Nikita  2004  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
37  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  33.14   
35  Schöneberg Leah  2004  NORRTÄLJE  AR0804  25 m  39.46   
 
Gren 16, 100m Fjärilsim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Andersson Gustav  2001  NORRTÄLJE  AK2301  25 m  1:08.08   
35  Schöneberg Leah  2004  NORRTÄLJE  AR0804  25 m     
 
Gren 17, 100m Medley Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Andersson Gustav  2001  NORRTÄLJE  AK2301  25 m  1:08.83   
28  Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  1:19.80   
44  Åkerblom Thindra  2003  NORRTÄLJE  AK3603  25 m  1:21.73   
 
Gren 18, 400m Frisim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
37  Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  4:46.56   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  13 september 2017 
Licensierad till: Norrtälje Simklubb  Utskriftstid  20:02