Deltagarlista Gren 1-17 
 
  Tävling  Utmanaren 15-3    Utskriftsdatum  06 maj 2015   
  Tävlingsort  Norrtälje    Utskriftstid  18:50   
  Arrangör  Nsk         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2015         
 
 
Gren 1, 200m Medley Damer KM 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Alstermark Fanny  1998  NORRTÄLJE  AP3298  25 m  2:42.77   
Malmsten Amanda  2000  NORRTÄLJE  AT8600  25 m  2:59.88   
Sjöberg Tova  2001  NORRTÄLJE  BC3401  25 m  3:01.66   
Filipsson Ebba  2001  NORRTÄLJE  BF1201  25 m  3:08.42   
Westling Alva  1999  NORRTÄLJE  AE4299  25 m  3:12.41   
Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  3:32.91   
Jonsson-Persdotter Linnea  2002  NORRTÄLJE  AJ0602  25 m     
Elfvin Anna  2000  NORRTÄLJE  BB8600  25 m     
 
Gren 2, 200m Medley Herrar KM 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Westholm Tobias  1996  NORRTÄLJE  AA1196  25 m  2:28.37   
Folkesson Elias  1999  NORRTÄLJE  AO6599  25 m  2:44.72   
Fahlström Kevin  2000  NORRTÄLJE  AL2100  25 m  2:56.74   
Säfström Elias  2002  NORRTÄLJE  AP5102  25 m  3:00.52   
Andersson Gustav  2001  NORRTÄLJE  AK2301  25 m     
 
Gren 3, 100m Medley Damer KM 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Åkerblom Thindra  2003  NORRTÄLJE  AK3603  25 m  1:27.34   
Järnebrink Emma  2003  NORRTÄLJE  BG3203  25 m  1:31.44   
Mattsson Tuva  2004  NORRTÄLJE  AP1804  25 m  1:39.04   
Åhlén Lova  2004  NORRTÄLJE  AW0804  25 m  1:41.51   
Schöneberg Leah  2004  NORRTÄLJE  AR0804  25 m  1:47.00   
Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m  1:50.91   
Andersson Alva  2003  NORRTÄLJE  AW0803  25 m  1:52.56   
Wennerström Kajsa  2003  NORRTÄLJE  AS2803  25 m  1:54.47   
 
Gren 4, 100m Medley Herrar KM 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  1:28.79   
Karell Viktor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m  1:32.77   
 
Gren 5, 25m Ryggsim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Karlsson Milou  2002  NORRTÄLJE    25 m  26.00   
Tsering-Eskilsson Sherab  2003  NORRTÄLJE    25 m  26.19   
Hultin Agnes  2005  NORRTÄLJE    25 m  26.47   
Tsering-Eskilsson Tenzin  2003  NORRTÄLJE    25 m  27.33   
Fahlström Linus  2005  NORRTÄLJE  AJ3705  25 m  27.49   
Figved-Persson Julia  2004  NORRTÄLJE    25 m  27.96   
Rydin Nike  2003  NORRTÄLJE    25 m  28.16   
Maslowska Adrianna  2006  NORRTÄLJE    25 m  28.16   
Johansson Tove  2005  NORRTÄLJE  AW0605  25 m  28.28   
10  Jonsson-Lyman Tove  2006  NORRTÄLJE    25 m  28.33   
11  Blomberg-Azizi Evelyn  2003  NORRTÄLJE    25 m  28.52   
12  Hållinder Willma  2004  NORRTÄLJE    25 m  28.59   
13  Skyving Ronja  2007  NORRTÄLJE  AA2807  25 m  28.64   
14  Mannerstråle Linn  2004  NORRTÄLJE    25 m  28.69   
15  Brina Medina  2003  NORRTÄLJE  BT2403  25 m  29.51   
16  Blomberg Viola  2007  NORRTÄLJE    25 m  30.51   
17  Mannerstråle My  2006  NORRTÄLJE    25 m  30.66   
18  Eklund Adrian  2004  NORRTÄLJE    25 m  30.94   
19  Ahlback Emma  2004  NORRTÄLJE    25 m  31.31   
20  Svensson Gustav  2006  NORRTÄLJE    25 m  31.38   
21  Jansson Oskar  2006  NORRTÄLJE    25 m  33.37   
22  Andersson Arvid  2006  NORRTÄLJE  AG3106  25 m  35.03   
23  Ridderstad William  2007  NORRTÄLJE    25 m  35.74   
24  Ottosson Emil  2006  NORRTÄLJE  AF8106  25 m  36.13   
25  Lindström Maja  2004  NORRTÄLJE    25 m  38.84   
26  Trepp Valentino  2005  NORRTÄLJE    25 m  45.37   
27  Sjöstrand Stephanie  2007  NORRTÄLJE    25 m     
28  Andersson Linn  1999  NORRTÄLJE  BS3299  25 m     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Folkesson Elias  1999  NORRTÄLJE  AO6599  25 m  33.20   
Säfström Elias  2002  NORRTÄLJE  AP5102  25 m  37.06   
Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  41.60   
Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  43.38   
Sjöberg Simon  2003  NORRTÄLJE  AF8103  25 m  44.23   
Mattsson Tuva  2004  NORRTÄLJE  AP1804  25 m  44.94   
Schöneberg Leah  2004  NORRTÄLJE  AR0804  25 m  46.26   
Wennerström Kajsa  2003  NORRTÄLJE  AS2803  25 m  48.42   
Varley Maya  2001  NORRTÄLJE  BF7201  25 m  48.53   
10  Malmström Emelie  2004  NORRTÄLJE    25 m  49.03   
11  Sördén Ina  2003  NORRTÄLJE  AX1203  25 m  51.94   
12  Sandgren Emil  2003  NORRTÄLJE  AR3303  25 m  52.00   
13  Tsering-Eskilsson Sherab  2003  NORRTÄLJE    25 m  52.45   
14  Säfström Ludvig  2004  NORRTÄLJE  AF4704  25 m  57.60   
15  Winblad Olivia  2004  NORRTÄLJE    25 m     
16  Karlsson Milou  2002  NORRTÄLJE    25 m     
17  Svensson Malin  2003  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 7, 100m Ryggsim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Filipsson Ebba  2001  NORRTÄLJE  BF1201  25 m  1:21.76   
Sjöberg Tova  2001  NORRTÄLJE  BC3401  25 m  1:22.13   
Malmsten Amanda  2000  NORRTÄLJE  AT8600  25 m  1:22.72   
Andersson Gustav  2001  NORRTÄLJE  AK2301  25 m  1:24.76   
Åkerblom Thindra  2003  NORRTÄLJE  AK3603  25 m  1:30.06   
Jonsson-Persdotter Linnea  2002  NORRTÄLJE  AJ0602  50 m  1:31.13   
Karell Viktor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m  1:36.18   
Albertsen Lina  2001  NORRTÄLJE  BN7601  25 m  1:38.56   
Åhlén Lova  2004  NORRTÄLJE  AW0804  25 m  1:43.30   
10  Malmström Viktoria  2004  NORRTÄLJE  AW6604  25 m  1:48.73   
11  Ingemarson Bonnie  2002  NORRTÄLJE  BU6202  25 m     
12  Engström Cecilia  2001  NORRTÄLJE  BT7801  25 m     
 
Gren 8, 25m Bröstsim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Karlsson Milou  2002  NORRTÄLJE    25 m  25.42   
Folkesson Emilia  2003  NORRTÄLJE    25 m  25.97   
Wennerström Kajsa  2003  NORRTÄLJE  AS2803  25 m  26.38   
Tsering-Eskilsson Sherab  2003  NORRTÄLJE    25 m  26.99   
Hållinder Willma  2004  NORRTÄLJE    25 m  27.00   
Sördén Ina  2003  NORRTÄLJE  AX1203  25 m  27.74   
Svensson Malin  2003  NORRTÄLJE    25 m  27.75   
Winblad Olivia  2004  NORRTÄLJE    25 m  28.12   
Johansson Tove  2005  NORRTÄLJE  AW0605  25 m  28.59   
10  Fahlström Linus  2005  NORRTÄLJE  AJ3705  25 m  29.04   
11  Broström Oscar  2002  NORRTÄLJE    25 m  29.31   
12  Tsering-Eskilsson Tenzin  2003  NORRTÄLJE    25 m  29.65   
13  Eklund Adrian  2004  NORRTÄLJE    25 m  29.74   
14  Eriksson Agnes  2004  NORRTÄLJE    25 m  29.88   
15  Figved-Persson Julia  2004  NORRTÄLJE    25 m  29.88   
16  Sjöström Linnea  2005  NORRTÄLJE    25 m  30.08   
17  Brina Medina  2003  NORRTÄLJE  BT2403  25 m  30.19   
18  Säfström Ludvig  2004  NORRTÄLJE  AF4704  25 m  30.20   
19  Plansjö Wilma  2006  NORRTÄLJE    25 m  30.71   
20  Danielsson Ida  2005  NORRTÄLJE    25 m  30.81   
21  Lundqvist Elise  2006  NORRTÄLJE    25 m  31.28   
22  Nordborg Linnea  2004  NORRTÄLJE  AW8604  25 m  31.60   
23  Skyving Ronja  2007  NORRTÄLJE  AA2807  25 m  31.62   
24  Svensson Gustav  2006  NORRTÄLJE    25 m  31.75   
25  Blomberg-Azizi Evelyn  2003  NORRTÄLJE    25 m  31.97   
26  Westerlund Alva  2004  NORRTÄLJE    25 m  32.52   
27  Rydin Nike  2003  NORRTÄLJE    25 m  32.61   
28  Jonsson-Lyman Tove  2006  NORRTÄLJE    25 m  32.94   
29  Mannerstråle Linn  2004  NORRTÄLJE    25 m  33.75   
30  Andersson Arvid  2006  NORRTÄLJE  AG3106  25 m  33.92   
31  Mannerstråle My  2006  NORRTÄLJE    25 m  34.31   
32  Maslowska Adrianna  2006  NORRTÄLJE    25 m  34.93   
33  Mattsson Gabriel  2006  NORRTÄLJE    25 m  35.59   
34  Jansson Oskar  2006  NORRTÄLJE    25 m  36.18   
35  Canhasi Erjon  2008  NORRTÄLJE    25 m  36.46   
36  Ridderstad William  2007  NORRTÄLJE    25 m  36.65   
37  Ottosson Emil  2006  NORRTÄLJE  AF8106  25 m  37.79   
38  Blomberg Viola  2007  NORRTÄLJE    25 m  38.83   
39  Ahlback Emma  2004  NORRTÄLJE    25 m  38.99   
40  Lindström Maja  2004  NORRTÄLJE    25 m  39.07   
41  Trepp Valentino  2005  NORRTÄLJE    25 m  40.41   
42  Blomberg-Azizi Ella  2005  NORRTÄLJE    25 m  42.79   
43  Trepp Ingela  2008  NORRTÄLJE    25 m  48.47   
44  Eriksson-Magnusson Linnea  2006  NORRTÄLJE    25 m     
45  Hultin Agnes  2005  NORRTÄLJE    25 m     
46  Sjöstrand Stephanie  2007  NORRTÄLJE    25 m     
47  Andersson Linn  1999  NORRTÄLJE  BS3299  25 m     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Albertsen Oskar  1997  NORRTÄLJE  AZ4397  25 m  37.57   
Säfström Elias  2002  NORRTÄLJE  AP5102  25 m  42.31   
Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  45.63   
Andersson Alva  2003  NORRTÄLJE  AW0803  25 m  48.47   
Järnebrink Emma  2003  NORRTÄLJE  BG3203  25 m  49.63   
Malmström Emelie  2004  NORRTÄLJE    25 m  54.22   
Malmström Viktoria  2004  NORRTÄLJE  AW6604  25 m  54.81   
Schöneberg Leah  2004  NORRTÄLJE  AR0804  25 m  55.01   
Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m  56.06   
10  Engström Cecilia  2001  NORRTÄLJE  BT7801  25 m  58.66   
11  Tsering-Eskilsson Sherab  2003  NORRTÄLJE    25 m  1:00.46   
12  Tsering-Eskilsson Tenzin  2003  NORRTÄLJE    25 m  1:05.94   
13  Karlsson Milou  2002  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Fahlström Kevin  2000  NORRTÄLJE  AL2100  25 m  1:20.13   
Albertsen Oskar  1997  NORRTÄLJE  AZ4397  25 m  1:25.56   
Sjöberg Tova  2001  NORRTÄLJE  BC3401  25 m  1:35.02   
Karell Viktor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m  1:35.57   
Åkerblom Thindra  2003  NORRTÄLJE  AK3603  25 m  1:37.78   
Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  1:38.76   
Ingemarson Bonnie  2002  NORRTÄLJE  BU6202  25 m  1:40.39   
Varley Maya  2001  NORRTÄLJE  BF7201  25 m  1:42.95   
Malmström Mathilda  2002  NORRTÄLJE  BQ9202  25 m  1:44.97   
10  Jonsson-Persdotter Linnea  2002  NORRTÄLJE  AJ0602  25 m  1:45.30   
11  Åhlén Lova  2004  NORRTÄLJE  AW0804  25 m  1:55.97   
12  Carlsson Lina  2002  NORRTÄLJE  BU7202  25 m  1:57.25   
13  Sandgren Emil  2003  NORRTÄLJE  AR3303  25 m     
14  Danielsson Linnea  2002  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 11, 25m Frisim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Tsering-Eskilsson Sherab  2003  NORRTÄLJE    25 m  19.73   
Karlsson Milou  2002  NORRTÄLJE    25 m  19.78   
Nordborg Linnea  2004  NORRTÄLJE  AW8604  25 m  23.06   
Folkesson Emilia  2003  NORRTÄLJE    25 m  23.15   
Tsering-Eskilsson Tenzin  2003  NORRTÄLJE    25 m  23.53   
Skyving Ronja  2007  NORRTÄLJE  AA2807  25 m  23.96   
Danielsson Ida  2005  NORRTÄLJE    25 m  24.38   
Figved-Persson Julia  2004  NORRTÄLJE    25 m  24.40   
Jonsson-Lyman Tove  2006  NORRTÄLJE    25 m  25.18   
10  Brina Medina  2003  NORRTÄLJE  BT2403  25 m  25.21   
11  Hultin Agnes  2005  NORRTÄLJE    25 m  25.71   
12  Rydin Nike  2003  NORRTÄLJE    25 m  25.87   
13  Maslowska Adrianna  2006  NORRTÄLJE    25 m  27.22   
14  Mattsson Gabriel  2006  NORRTÄLJE    25 m  27.95   
15  Mannerstråle My  2006  NORRTÄLJE    25 m  28.81   
16  Eklund Adrian  2004  NORRTÄLJE    25 m  29.12   
17  Mannerstråle Linn  2004  NORRTÄLJE    25 m  29.25   
18  Andersson Arvid  2006  NORRTÄLJE  AG3106  25 m  31.80   
19  Blomberg Viola  2007  NORRTÄLJE    25 m  32.04   
20  Plansjö Wilma  2006  NORRTÄLJE    25 m  32.66   
21  Jansson Oskar  2006  NORRTÄLJE    25 m  33.21   
22  Svensson Gustav  2006  NORRTÄLJE    25 m  33.50   
23  Westerlund Alva  2004  NORRTÄLJE    25 m  34.31   
24  Canhasi Erjon  2008  NORRTÄLJE    25 m  34.89   
25  Ahlback Emma  2004  NORRTÄLJE    25 m  35.25   
26  Lindström Maja  2004  NORRTÄLJE    25 m  36.34   
27  Trepp Valentino  2005  NORRTÄLJE    25 m  40.84   
28  Andersson Linn  1999  NORRTÄLJE  BS3299  25 m     
29  Blomberg-Azizi Ella  2005  NORRTÄLJE    25 m     
30  Sjöstrand Stephanie  2007  NORRTÄLJE    25 m     
31  Eriksson-Magnusson Linnea  2006  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 12, 50m Frisim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Albertsen Oskar  1997  NORRTÄLJE  AZ4397  25 m  32.19   
Säfström Elias  2002  NORRTÄLJE  AP5102  25 m  32.99   
Pettersson Mikael  1972  NORRTÄLJE    25 m  34.21   
Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  50 m  34.34   
Sjöberg Simon  2003  NORRTÄLJE  AF8103  25 m  38.48   
Schöneberg Leah  2004  NORRTÄLJE  AR0804  25 m  40.59   
Andersson Alva  2003  NORRTÄLJE  AW0803  25 m  41.28   
Wennerström Kajsa  2003  NORRTÄLJE  AS2803  25 m  42.38   
Tsering-Eskilsson Sherab  2003  NORRTÄLJE    25 m  43.25   
10  Engström Cecilia  2001  NORRTÄLJE  BT7801  25 m  44.37   
11  Malmström Emelie  2004  NORRTÄLJE    25 m  44.50   
12  Säfström Ludvig  2004  NORRTÄLJE  AF4704  25 m  45.69   
13  Karlsson Milou  2002  NORRTÄLJE    25 m  47.53   
14  Sördén Ina  2003  NORRTÄLJE  AX1203  25 m  47.74   
15  Danielsson Linnea  2002  NORRTÄLJE    25 m  48.57   
16  Svensson Malin  2003  NORRTÄLJE    25 m  49.25   
17  Tsering-Eskilsson Tenzin  2003  NORRTÄLJE    25 m  52.44   
18  Winblad Olivia  2004  NORRTÄLJE    25 m  52.76   
19  Hållinder Willma  2004  NORRTÄLJE    25 m  58.08   
20  Fahlström Linus  2005  NORRTÄLJE  AJ3705  25 m     
21  Broström Oscar  2002  NORRTÄLJE    25 m     
22  Blomberg-Azizi Evelyn  2003  NORRTÄLJE    25 m     
23  Johansson Tove  2005  NORRTÄLJE  AW0605  25 m     
 
Gren 13, 100m Frisim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Folkesson Elias  1999  NORRTÄLJE  AO6599  25 m  1:02.98   
Andersson Gustav  2001  NORRTÄLJE  AK2301  25 m  1:09.66   
Malmsten Amanda  2000  NORRTÄLJE  AT8600  25 m  1:11.90   
Sjöberg Tova  2001  NORRTÄLJE  BC3401  25 m  1:13.20   
Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  1:17.71   
Jonsson-Persdotter Linnea  2002  NORRTÄLJE  AJ0602  25 m  1:18.41   
Åkerblom Thindra  2003  NORRTÄLJE  AK3603  25 m  1:18.75   
Albertsen Oskar  1997  NORRTÄLJE  AZ4397  25 m  1:19.41   
Karell Viktor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m  1:23.41   
10  Järnebrink Emma  2003  NORRTÄLJE  BG3203  25 m  1:23.57   
11  Varley Maya  2001  NORRTÄLJE  BF7201  25 m  1:24.63   
12  Malmström Mathilda  2002  NORRTÄLJE  BQ9202  25 m  1:25.75   
13  Mattsson Tuva  2004  NORRTÄLJE  AP1804  25 m  1:26.39   
14  Malmström Viktoria  2004  NORRTÄLJE  AW6604  25 m  1:32.40   
15  Åhlén Lova  2004  NORRTÄLJE  AW0804  25 m  1:33.38   
16  Carlsson Lina  2002  NORRTÄLJE  BU7202  25 m  1:37.10   
17  Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m  1:38.63   
 
Gren 14, 25m Fjärilsim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Andersson Linn  1999  NORRTÄLJE  BS3299  25 m  18.84   
Sjöberg Simon  2003  NORRTÄLJE  AF8103  25 m  20.95   
Albertsen Lina  2001  NORRTÄLJE  BN7601  25 m  21.88   
Wennerström Kajsa  2003  NORRTÄLJE  AS2803  25 m  23.03   
Sandgren Emil  2003  NORRTÄLJE  AR3303  25 m  25.39   
Sördén Ina  2003  NORRTÄLJE  AX1203  25 m  29.75   
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Säfström Elias  2002  NORRTÄLJE  AP5102  25 m  36.78   
Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  38.58   
Järnebrink Emma  2003  NORRTÄLJE  BG3203  25 m  40.37   
Ingemarson Bonnie  2002  NORRTÄLJE  BU6202  25 m  42.22   
Mattsson Tuva  2004  NORRTÄLJE  AP1804  25 m  46.16   
Schöneberg Leah  2004  NORRTÄLJE  AR0804  25 m  52.90   
Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m  53.97   
Engström Cecilia  2001  NORRTÄLJE  BT7801  50 m  58.29   
Carlsson Lina  2002  NORRTÄLJE  BU7202  25 m     
 
Gren 16, 100m Fjärilsim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Westholm Tobias  1996  NORRTÄLJE  AA1196  25 m  1:02.32   
Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  50 m  1:29.08   
Åkerblom Thindra  2003  NORRTÄLJE  AK3603  25 m     
 
Gren 17, 100m Medley Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Carlsson Lina  2002  NORRTÄLJE  BU7202  25 m  1:49.60   
Pettersson Mikael  1972  NORRTÄLJE    25 m     
Ingemarson Bonnie  2002  NORRTÄLJE  BU6202  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.06  Utskriftsdatum  06 maj 2015 
Licensierad till: Norrtälje Simklubb  Utskriftstid  18:50