Deltagarlista Gren 1-17 
 
  Tävling  Utmanaren Km Fjärill    Utskriftsdatum  11 februari 2016   
  Tävlingsort  Norrtälje    Utskriftstid  20:22   
  Arrangör  Norrtälje Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 februari 2016         
 
 
Gren 1, 100m Fjärilsim Damer 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  1:24.35   
Malmsten Amanda  2000  NORRTÄLJE  AT8600  25 m  1:27.68   
Westling Alva  1999  NORRTÄLJE  AE4299  25 m  1:32.81   
Järnebrink Emma  2003  NORRTÄLJE  BG3203  25 m  1:33.46   
Sjöberg Tova  2001  NORRTÄLJE  BC3401  25 m  1:37.25   
Åkerblom Thindra  2003  NORRTÄLJE  AK3603  25 m     
Ingemarson Bonnie  2002  NORRTÄLJE  BU6202  25 m     
Carlsson Lina  2002  NORRTÄLJE  BU7202  25 m     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Magnusson Martin  1995  NORRTÄLJE  AG6795  25 m  1:01.38   
Westholm Tobias  1996  NORRTÄLJE  AA1196  25 m  1:02.32   
Alstermark Adam  1996  NORRTÄLJE  AS9196  25 m  1:06.18   
Karlsson Adam  2000  NORRTÄLJE  AK5900  25 m  1:06.51   
Folkesson Elias  1999  NORRTÄLJE  AO6599  25 m  1:10.70   
Andersson Gustav  2001  NORRTÄLJE  AK2301  25 m  1:18.33   
Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  1:27.90   
Karell Viktor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Mattsson Tuva  2004  NORRTÄLJE  AP1804  25 m  38.77   
Zetterström Moa  2005  NORRTÄLJE  AA9805  25 m  39.57   
Schöneberg Leah  2004  NORRTÄLJE  AR0804  25 m  45.67   
Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m  47.91   
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Åkerblom Wide  2005  NORRTÄLJE  AP4105  25 m     
 
Gren 5, 25m Ryggsim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Åkerblom Wide  2005  NORRTÄLJE  AP4105  25 m  23.08   
Hultström Emelie  2005  NORRTÄLJE    25 m  25.43   
Blomberg Viola  2007  NORRTÄLJE  AJ8807  25 m  25.99   
Karlsson Robin  2003  NORRTÄLJE    25 m  26.12   
Eklund Adrian  2004  NORRTÄLJE  AU4104  25 m  26.23   
Hultin Agnes  2005  NORRTÄLJE    25 m  26.47   
Ekstam Linder Emelie  2003  NORRTÄLJE  BK3603  25 m  27.01   
Luna Estella  2004  NORRTÄLJE    25 m  27.58   
Plansjö Wilma  2006  NORRTÄLJE    25 m  28.09   
10  Maslowska Adrianna  2006  NORRTÄLJE    25 m  28.16   
11  Wengerin Spaak Wilma  2005  NORRTÄLJE    25 m  28.79   
12  Hagstedt Love  2003  NORRTÄLJE    25 m  29.70   
13  Eriksson Agnes  2004  NORRTÄLJE    25 m  29.99   
14  Canhasi Erjon  2008  NORRTÄLJE    25 m  30.64   
15  Danielsson Ida  2005  NORRTÄLJE    25 m  30.94   
16  Blomberg Emil  2008  NORRTÄLJE    25 m  31.26   
17  Häll Malin  2005  NORRTÄLJE    25 m  31.64   
18  Andersson Arvid  2006  NORRTÄLJE  AG3106  25 m  31.86   
19  Diaz Ahlberg Lea  2006  NORRTÄLJE    25 m  33.88   
20  Ribero Ebba  2005  NORRTÄLJE    25 m  33.91   
21  Ridderstad William  2007  NORRTÄLJE    25 m  34.27   
22  Sjöstrand Stephanie  2007  NORRTÄLJE    25 m  34.31   
23  Norman Widell Sara  2006  NORRTÄLJE    25 m  34.32   
24  Trepp Valentino  2005  NORRTÄLJE    25 m  37.38   
25  Grewell Oliwia  2007  NORRTÄLJE    25 m  38.16   
26  Ingvardsson Evelina  2004  NORRTÄLJE    25 m  40.00   
27  Jansson Erik  2008  NORRTÄLJE    25 m  40.99   
28  Küller Gabriel  2007  NORRTÄLJE    25 m  41.62   
29  Sundell Tuva  2007  NORRTÄLJE    25 m  44.34   
30  Folkesson Emilia  2003  NORRTÄLJE    25 m  44.74   
31  Plansjö Tuva  2010  NORRTÄLJE    25 m     
32  Hedmark Elsa  2006  NORRTÄLJE    25 m     
33  Hallberg Gustav  2001  NORRTÄLJE    25 m     
34  Hallberg Klara  2003  NORRTÄLJE    25 m     
35  Wester Ida  2003  NORRTÄLJE    25 m     
36  Westholm Torun  1992  NORRTÄLJE  AD4692  25 m     
37  Eklund Anna  2006  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  38.75   
Järnebrink Emma  2003  NORRTÄLJE  BG3203  25 m  43.48   
Tillberg Öhman Thindra  2003  NORRTÄLJE  BK0803  25 m  49.30   
Lindgren Alvina  2004  NORRTÄLJE  AD6404  25 m  50.31   
Hållinder Willma  2004  NORRTÄLJE    25 m  51.02   
Säfström Ludvig  2004  NORRTÄLJE  AF4704  25 m  52.54   
Tingvall Julia  2005  NORRTÄLJE  AW3405  25 m  53.49   
 
Gren 7, 100m Ryggsim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Folkesson Elias  1999  NORRTÄLJE  AO6599  25 m  1:07.16   
Carlsson Lina  2002  NORRTÄLJE  BU7202  25 m  1:30.35   
Albertsen Oskar  1997  NORRTÄLJE  AZ4397  25 m  1:30.66   
Mattsson Tuva  2004  NORRTÄLJE  AP1804  25 m  1:32.93   
Ingemarson Bonnie  2002  NORRTÄLJE  BU6202  25 m  1:33.84   
Zetterström Moa  2005  NORRTÄLJE  AA9805  25 m  1:36.28   
Schöneberg Leah  2004  NORRTÄLJE  AR0804  25 m  1:39.06   
Engström Cecilia  2001  NORRTÄLJE  BT7801  25 m  1:43.42   
Karell Viktor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m  1:44.16   
10  Sjöberg Simon  2003  NORRTÄLJE  AF8103  25 m     
11  Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m     
12  Broström Oscar  2002  NORRTÄLJE  AX8502  25 m     
 
Gren 8, 25m Bröstsim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Hallberg Gustav  2001  NORRTÄLJE    25 m  25.63   
Folkesson Emilia  2003  NORRTÄLJE    25 m  25.92   
Rydin Nike  2003  NORRTÄLJE    25 m  26.29   
Luna Estella  2004  NORRTÄLJE    25 m  26.45   
Eklund Adrian  2004  NORRTÄLJE  AU4104  25 m  26.97   
Plansjö Wilma  2006  NORRTÄLJE    25 m  27.57   
Wengerin Spaak Wilma  2005  NORRTÄLJE    25 m  27.57   
Eriksson Agnes  2004  NORRTÄLJE    25 m  27.66   
Hallberg Klara  2003  NORRTÄLJE    25 m  29.11   
10  Hagstedt Love  2003  NORRTÄLJE    25 m  29.53   
11  Jansson Oskar  2006  NORRTÄLJE    25 m  30.15   
12  Säfström Ludvig  2004  NORRTÄLJE  AF4704  25 m  30.20   
13  Trepp Valentino  2005  NORRTÄLJE    25 m  30.87   
14  Maslowska Adrianna  2006  NORRTÄLJE    25 m  32.24   
15  Andersson Arvid  2006  NORRTÄLJE  AG3106  25 m  33.09   
16  Karlsson Robin  2003  NORRTÄLJE    25 m  33.56   
17  Blomberg Viola  2007  NORRTÄLJE  AJ8807  25 m  33.78   
18  Canhasi Erjon  2008  NORRTÄLJE    25 m  33.97   
19  Söderlund Lova  2005  NORRTÄLJE    25 m  34.35   
20  Diaz Ahlberg Lea  2006  NORRTÄLJE    25 m  34.64   
21  Ridderstad William  2007  NORRTÄLJE    25 m  36.03   
22  Blomberg Azizi Ella  2005  NORRTÄLJE    25 m  36.53   
23  Sundell Tuva  2007  NORRTÄLJE    25 m  36.85   
24  Blomberg Emil  2008  NORRTÄLJE    25 m  38.33   
25  Hultin Gabriel  2007  NORRTÄLJE    25 m  38.86   
26  Jansson Erik  2008  NORRTÄLJE    25 m  40.89   
27  Sjöstrand Stephanie  2007  NORRTÄLJE    25 m  43.13   
28  Plansjö Tuva  2010  NORRTÄLJE    25 m  44.05   
29  Norman Widell Sara  2006  NORRTÄLJE    25 m  45.70   
30  Eriksson Ebba  2009  NORRTÄLJE    25 m  46.34   
31  Häll Malin  2005  NORRTÄLJE    25 m  1:19.07   
32  Luna Margarita  2006  NORRTÄLJE    25 m     
33  Johansson Ingrid  2007  NORRTÄLJE    25 m     
34  Hedmark Elsa  2006  NORRTÄLJE    25 m     
35  Hultström Emelie  2005  NORRTÄLJE    25 m     
36  Wester Ida  2003  NORRTÄLJE    25 m     
37  Stoltz Ove  2008  NORRTÄLJE    25 m     
38  Löfgren Lia  2007  NORRTÄLJE    25 m     
39  Westholm Torun  1992  NORRTÄLJE  AD4692  25 m     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Albertsen Oskar  1997  NORRTÄLJE  AZ4397  25 m  37.57   
Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  45.88   
Sjöberg Simon  2003  NORRTÄLJE  AF8103  25 m  49.38   
Danielsson Linnea  2002  NORRTÄLJE    25 m  50.71   
Åkerblom Wide  2005  NORRTÄLJE  AP4105  25 m  52.11   
Tingvall Julia  2005  NORRTÄLJE  AW3405  25 m  52.67   
Fahlström Linus  2005  NORRTÄLJE  AJ3705  25 m  52.97   
Ekstam Linder Emelie  2003  NORRTÄLJE  BK3603  25 m  53.45   
Lindgren Alvina  2004  NORRTÄLJE  AD6404  25 m  1:06.06   
10  Danielsson Ida  2005  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Westholm Tobias  1996  NORRTÄLJE  AA1196  25 m  1:16.95   
Albertsen Oskar  1997  NORRTÄLJE  AZ4397  25 m  1:24.24   
Albertsen Lina  2001  NORRTÄLJE  BN7601  25 m  1:30.43   
Ingemarson Bonnie  2002  NORRTÄLJE  BU6202  25 m  1:31.62   
Karell Viktor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m  1:33.01   
Andersson Alva  2003  NORRTÄLJE  AW0803  25 m  1:40.11   
Carlsson Lina  2002  NORRTÄLJE  BU7202  25 m  1:41.87   
Åhlén Lova  2004  NORRTÄLJE  AW0804  25 m  1:43.00   
Järnebrink Emma  2003  NORRTÄLJE  BG3203  25 m  1:44.29   
10  Broström Oscar  2002  NORRTÄLJE  AX8502  25 m  1:49.18   
11  Zetterström Moa  2005  NORRTÄLJE  AA9805  25 m  1:52.49   
12  Schöneberg Leah  2004  NORRTÄLJE  AR0804  25 m  1:53.85   
 
Gren 11, 25m Frisim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Folkesson Emilia  2003  NORRTÄLJE    25 m  17.51   
Jansson Oskar  2006  NORRTÄLJE    25 m  22.26   
Ekstam Linder Emelie  2003  NORRTÄLJE  BK3603  25 m  23.68   
Hållinder Willma  2004  NORRTÄLJE    25 m  23.99   
Lagerqvist Lia  2006  NORRTÄLJE    25 m  24.18   
Hultin Agnes  2005  NORRTÄLJE    25 m  25.25   
Maslowska Adrianna  2006  NORRTÄLJE    25 m  25.39   
Hagstedt Love  2003  NORRTÄLJE    25 m  26.48   
Wengerin Spaak Wilma  2005  NORRTÄLJE    25 m  26.62   
10  Blomberg Viola  2007  NORRTÄLJE  AJ8807  25 m  26.82   
11  Canhasi Erjon  2008  NORRTÄLJE    25 m  27.09   
12  Jorlin Moa  2005  NORRTÄLJE    25 m  28.32   
13  Eklund Anna  2006  NORRTÄLJE    25 m  28.59   
14  Eriksson Agnes  2004  NORRTÄLJE    25 m  29.16   
15  Karlsson Robin  2003  NORRTÄLJE    25 m  29.41   
16  Trepp Valentino  2005  NORRTÄLJE    25 m  29.41   
17  Andersson Arvid  2006  NORRTÄLJE  AG3106  25 m  29.45   
18  Hultström Emelie  2005  NORRTÄLJE    25 m  29.50   
19  Küller Gabriel  2007  NORRTÄLJE    25 m  30.39   
20  Blomberg Azizi Ella  2005  NORRTÄLJE    25 m  32.99   
21  Diaz Ahlberg Lea  2006  NORRTÄLJE    25 m  33.55   
22  Häll Malin  2005  NORRTÄLJE    25 m  33.71   
23  Ingvardsson Evelina  2004  NORRTÄLJE    25 m  33.93   
24  Sjöstrand Stephanie  2007  NORRTÄLJE    25 m  34.14   
25  Hallberg Vanessa  2006  NORRTÄLJE    25 m  35.35   
26  Hultin Gabriel  2007  NORRTÄLJE    25 m  36.41   
27  Jansson Erik  2008  NORRTÄLJE    25 m  40.97   
28  Sundell Tuva  2007  NORRTÄLJE    25 m  41.04   
29  Norman Widell Sara  2006  NORRTÄLJE    25 m  43.88   
30  Ribero Ebba  2005  NORRTÄLJE    25 m     
31  Hallberg Gustav  2001  NORRTÄLJE    25 m     
32  Wester Ida  2003  NORRTÄLJE    25 m     
33  Blomberg Emil  2008  NORRTÄLJE    25 m     
34  Luna Margarita  2006  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 12, 50m Frisim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Alstermark Adam  1996  NORRTÄLJE  AS9196  25 m  25.53   
Sjöberg Tova  2001  NORRTÄLJE  BC3401  25 m  30.85   
Pettersson Mikael  1972  NORRTÄLJE    25 m  33.85   
Järnebrink Emma  2003  NORRTÄLJE  BG3203  25 m  36.66   
Sjöberg Simon  2003  NORRTÄLJE  AF8103  25 m  37.81   
Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m  39.58   
Danielsson Linnea  2002  NORRTÄLJE    25 m  40.56   
Dolama Selma  2003  NORRTÄLJE  BO2603  25 m  40.62   
Åkerblom Wide  2005  NORRTÄLJE  AP4105  25 m  43.89   
10  Hållinder Willma  2004  NORRTÄLJE    25 m  44.84   
11  Säfström Ludvig  2004  NORRTÄLJE  AF4704  25 m  45.66   
12  Tingvall Julia  2005  NORRTÄLJE  AW3405  25 m  45.73   
13  Rydin Nike  2003  NORRTÄLJE    25 m  46.11   
14  Fahlström Linus  2005  NORRTÄLJE  AJ3705  25 m  48.49   
15  Jansson Oskar  2006  NORRTÄLJE    25 m  49.49   
16  Plansjö Wilma  2006  NORRTÄLJE    25 m  54.44   
17  Danielsson Ida  2005  NORRTÄLJE    25 m     
18  Eriksson Daniel  1975  NORRTÄLJE    25 m     
 
Gren 13, 100m Frisim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Karlsson Adam  2000  NORRTÄLJE  AK5900  25 m  1:00.16   
Folkesson Elias  1999  NORRTÄLJE  AO6599  25 m  1:02.11   
Andersson Gustav  2001  NORRTÄLJE  AK2301  25 m  1:03.64   
Malmsten Amanda  2000  NORRTÄLJE  AT8600  25 m  1:07.00   
Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  1:10.66   
Åkerblom Thindra  2003  NORRTÄLJE  AK3603  25 m  1:12.11   
Karell Viktor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m  1:13.50   
Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  1:16.20   
Albertsen Lina  2001  NORRTÄLJE  BN7601  25 m  1:17.64   
10  Ingemarson Bonnie  2002  NORRTÄLJE  BU6202  25 m  1:17.66   
11  Mattsson Tuva  2004  NORRTÄLJE  AP1804  25 m  1:19.59   
12  Schöneberg Leah  2004  NORRTÄLJE  AR0804  25 m  1:21.32   
13  Andersson Alva  2003  NORRTÄLJE  AW0803  25 m  1:22.42   
14  Åhlén Lova  2004  NORRTÄLJE  AW0804  25 m  1:31.35   
15  Engström Cecilia  2001  NORRTÄLJE  BT7801  25 m  1:37.31   
 
Gren 14, 25m Fjärilsim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Andersson Alva  2003  NORRTÄLJE  AW0803  25 m  19.14   
Folkesson Emilia  2003  NORRTÄLJE    25 m  20.19   
Dolama Selma  2003  NORRTÄLJE  BO2603  25 m  22.09   
Åkerblom Wide  2005  NORRTÄLJE  AP4105  25 m  22.18   
Eklund Adrian  2004  NORRTÄLJE  AU4104  25 m  26.91   
Tingvall Julia  2005  NORRTÄLJE  AW3405  25 m  26.92   
Hultin Agnes  2005  NORRTÄLJE    25 m  28.62   
Säfström Ludvig  2004  NORRTÄLJE  AF4704  25 m  30.09   
Tillberg Öhman Thindra  2003  NORRTÄLJE  BK0803  25 m     
10  Karlsson Robin  2003  NORRTÄLJE    25 m     
11  Hultin Gabriel  2007  NORRTÄLJE    25 m     
12  Hallberg Gustav  2001  NORRTÄLJE    25 m     
13  Fahlström Linus  2005  NORRTÄLJE  AJ3705  25 m     
14  Broström Oscar  2002  NORRTÄLJE  AX8502  25 m     
15  Andersson Arvid  2006  NORRTÄLJE  AG3106  25 m     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Westholm Tobias  1996  NORRTÄLJE  AA1196  25 m  27.60   
Åhlén Lova  2004  NORRTÄLJE  AW0804  25 m  45.96   
Engström Cecilia  2001  NORRTÄLJE  BT7801  25 m  52.80   
Sjöberg Simon  2003  NORRTÄLJE  AF8103  25 m     
 
Gren 17, 100m Medley Mixed 
 
Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Karlsson Adam  2000  NORRTÄLJE  AK5900  25 m  1:07.83   
Andersson Gustav  2001  NORRTÄLJE  AK2301  25 m  1:14.23   
Malmsten Amanda  2000  NORRTÄLJE  AT8600  25 m  1:17.84   
Åkerblom Thindra  2003  NORRTÄLJE  AK3603  25 m  1:21.73   
Sjöberg Tova  2001  NORRTÄLJE  BC3401  25 m  1:21.96   
Skyving Rasmus  2003  NORRTÄLJE  AB2703  25 m  1:23.05   
Pettersson Emma  2001  NORRTÄLJE  AV2201  25 m  1:25.96   
Karell Viktor  2003  NORRTÄLJE  AF7103  25 m  1:27.08   
Broström Oscar  2002  NORRTÄLJE  AX8502  25 m  1:32.34   
10  Mattsson Tuva  2004  NORRTÄLJE  AP1804  25 m  1:34.66   
11  Åhlén Lova  2004  NORRTÄLJE  AW0804  25 m  1:36.98   
12  Pettersson Tilde  2004  NORRTÄLJE  AD9404  25 m  1:39.51   
13  Schöneberg Leah  2004  NORRTÄLJE  AR0804  25 m  1:40.31   
14  Tillberg Öhman Thindra  2003  NORRTÄLJE  BK0803  25 m     
15  Danielsson Linnea  2002  NORRTÄLJE    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.06  Utskriftsdatum  11 februari 2016 
Licensierad till: Norrtälje Simklubb  Utskriftstid  20:22